Avrupa Haberleri

Avrupa haber, Avrupa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa - 23.11.2020
Son dakika haberleri: Almanya Savunma Bakanlığı, arama yapılan Türk gemisinde yasak malzeme bulunmadığını açıkladı
İrini Harekatı İrini Harekatı, BM'nin Libya'ya yönelik silah ambargosunun denetlenmesi için Avrupa Birliği (AB) tarafından Akdeniz'de başlatılan tartışmalı bir operasyon olma özelliği taşıyor.
Avrupa - 23.11.2020
Son dakika gündem: Yurt dışından gelen tıbbi bitkiler Selçuk Üniversitesinde analiz ediliyor
Tıbbi bitkilerin özellikleri, biyolojik ve kimyasal parametreleri üzerine yaptıkları çalışmalar kapsamında, Türkiye'de geleneksel halk hekimliğinde kullanılan bitkilerin bilimsel platformda değerlendirilmesi, sağlık açısından faydalı bileşiklerinin tespit edilmesi ve tanımlanması ile karakterizasyonunun belirlenmesini hedeflediklerini ifade eden Zengin, şu ifadelere yer verdi: "Avrupa kıtası başta olmak üzere birçok araştırmacıyla çalışmalarımıza devam etmekteyiz.
Avrupa - 23.11.2020
2040'a kadar net karbon emisyonlarını sıfırlayacak
En geç Temmuz 2021'e kadar, Vodafone'un Avrupa ağı yüzde 100 yenilenebilir elektrikle çalışıyor olacak ve bu sayede yalnızca rüzgar, güneş veya su kaynaklarından sağlanan gücü kullanarak sürdürülebilir bir şekilde büyüyecek olan 11 pazardaki müşteriler için bir "Yeşil Gigabit Ağı" oluşturulmuş olacak.
Avrupa - 23.11.2020
Moldova yönünü Batı'ya mı çevirdi?
Doğu Avrupa'da Romanya ile Ukrayna arasında konumlanmış eski bir Sovyet cumhuriyeti olan Moldova geçtiğimiz günlerde devlet başkanlığı seçimlerine sahne oldu.
Avrupa - 23.11.2020
Atletizmde yaş gruplarında Avrupa şampiyonaları için baraj geçme tarihleri açıklandı
Avrupa Atletizm Birliği (EA), 2021'de yapılacak 18, 20 ve 23 yaş altı Avrupa şampiyonaları için baraj geçme tarihlerini belirledi.
Avrupa - 22.11.2020
Son dakika haberleri | Almanya Dışişleri Bakanı Maas'tan, aşırı sağa karşı mücadelede uluslararası iş birliği çağrısı
Maas, aşırı sağla mücadele kapsamında Avrupa Birliği'nde (AB), Birleşmiş Milletler'de (BM) ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı'nda (AGİT) çeşitli programların yürütüldüğüne işaret ederek, "Bu tehdide karşı başlattığımız mücadele, uluslararası düzeyde güvenlik birimlerinin iş işbirliği içinde olmadan yürütülemeyeceği de açıktır.
Avrupa - 22.11.2020
Erdoğan: "Avrupa Birliğine, 'Tam üyelikten mülteciler meselesine kadar ülkemize verdiğiniz sözleri tutun, birlikte daha yakın, daha verimli bir iş...
Erdoğan: "Avrupa Birliğine, 'Tam üyelikten mülteciler meselesine kadar ülkemize verdiğiniz sözleri tutun, birlikte daha yakın, daha verimli bir iş birliği tesis edelim' çağrısında bulunuyoruz.
Avrupa - 22.11.2020
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, canlı yayında soruları yanıtladı: (3)
Türkiye-AB ilişkileri Kalın, konuşmasının devamında Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) ilişkilerine değindi.
Avrupa - 21.11.2020
Son dakika haberleri... Erdoğan, 12. Halifaks Uluslararası Güvenlik Forumu'na video mesaj gönderdi: (1)
Son günlerde çok daha yüksek sesle dillendirdiğimiz samimi uyarılar, hem vatandaşlarımızın hem de yüz milyonlarca Müslüman kardeşimizin hissiyatını yansıtmaktadır. Zira Holokost'tan Bosna'ya, Ruanda'dan Myanmar'a, insanlığa karşı suçların işlenmesinde, önce nefret söyleminin ayak sesleri duyulmuştur. Ancak uluslararası toplum, her biri tarihe kara bir leke olarak geçen bu acı tecrübelerden gereken dersleri çıkaramamıştır. Sadece vatandaşlarımızın değil, tüm uluslararası toplumun güvenliği için de bu konuda inisiyatif alınması gerekiyor." "Geldiğimiz aşamada şu noktanın anlaşıldığına inanıyorum. Hepimiz güvende olana kadar hiçbirimiz güvende değiliz." diyen Erdoğan, "Hiçbir ülkenin, günümüz dünyasında güvenlik meselelerine coğrafi uzaklık-yakınlık merceğinden bakma lüksü yoktur. Dünyanın küresel bir köye dönüştüğü, mesafelerin anlamını yitirdiği böylesi bir dönemde artık Avrupa'nın kaderi Afrika'nınkinden, Kuzey Amerika'nın kaderi de Güney Amerika'nınkinden bağımsız değildir.
Avrupa - 21.11.2020
Son dakika! Erdoğan, AK Parti Kütahya, Afyonkarahisar, Batman ve Siirt 7. olağan il kongrelerine canlı bağlandı: (2)
Son dakika haberler: Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Avrupa Birliğinden bize verdiği sözleri tutmasını, ayrımcılık yapmamasını, en azından ülkemize yönelik aleni düşmanlıklara alet olmamasını bekliyoruz.
Avrupa - 21.11.2020
TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Turan, Avrupa Parlamenterleri ile görüştü
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Avrupa Parlamentosu (AP) Üyeleri ve Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) Nezdinde Daimi Temsilcisi ile bir dizi temasta bulundu.
Avrupa - 21.11.2020
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kütahya, Afyonkarahisar, Batman ve Siirt 7. Olağan İl Kongrelerinde...
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kütahya, Afyonkarahisar, Batman ve Siirt 7. Olağan İl Kongrelerinde canlı bağlantı üzerinden konuşuyor.
Avrupa - 20.11.2020
GÜNDEM / 20 Kasım 2020
(Bakü) (Fotoğraflı- Görüntülü) GÜNCEL 1- Dünya genelinde Kovid-19'a ilişkin gelişmeler takip ediliyor. (Fotoğraflı- Görüntülü) SPOR 1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Uluslararası Yüzme Ligi'nde Avrupa rekorları kıran milli yüzücü Emre Sakçı'yı Bakanlıkta kabul edecek.
Avrupa - 19.11.2020
Avrupa - 19.11.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TİM heyetini kabulünde konuştu Açıklaması
Bölgedeki güç mücadelelerinde siyasi, diplomatik, ekonomik ve askeri gücü en etkin şekilde kullanarak iyi bir yere gelindiğine inandığını belirten Erdoğan, "Koronavirüs salgınının, Avrupa başta olmak üzere, dünyanın tamamıyla birlikte bizi zorladığını görmeli ve bilmeliyiz.
Avrupa - 19.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Avrupa ülkelerinin ulaştırmada gelecek vizyonu ortaya koyduğunu ancak Türkiye'nin bu konuda "nal topladığını" öne süren Paylan, "Sayın Bakan örnek olmak için mütevazı bir elektrikli arabaya binmeyi niye düşünmediniz? Metroya binip bir yerden bir yere ne zaman gittiniz? En son ne zaman bisiklete bindiniz? Bu yoksulluk içinde 10 milyonluk Mercedes ile Meclis'e geliyorsunuz.
Avrupa - 19.11.2020
Çoruh Nehri'ndeki barajlardan ekonomiye dev katkı
Artvin'de Çoruh Nehri üzerinde yapımı tamamlanarak hizmete alınan 3'üncü baraj olan Deriner Barajı'nın temelden 249 metre gövde yüksekliğiyle kendi sınıfında Türkiye'nin en yüksek, Avrupa'nın 3'üncü, dünyanın da 6'ıncı en yüksek barajı olduğunu ifade eden Doruk, şunları söyledi: "8 Ocak 1998'de inşaatına başlanan Deriner Barajı, 12 Aralık 2012'de hizmete alındı.
Avrupa - 19.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 8
Olay, 6 Kasım günü merkez Osmangazi ilçesi İstiklal Mahallesi 4. Nilüfer Sokak'ta meydana geldi. F.B., gözüne kestirdiği 2 bin lira değerindeki bisikleti, elindeki çantadan çıkardığı demir makasla kilidini keserek çaldı. Bisikletinin çalındığını fark eden T.E. durumu polise bildirdi. Osmangazi Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, sokaktaki güvenlik kameralarını inceledi. Görüntülerden şüphelinin F.B. olduğunu belirleyen ekipler yakalanması için çalışma başlattı. Ekipler, F.B.'yi Avrupa Konseyi Bulvarı'nda çalıntı bisikletle gezerken fark etti.
Avrupa - 19.11.2020
Son dakika haberi! Pandemi döneminde beslenme gerçekleri dünya çapında uzmanların katılımıyla tartışıldı
Küresel gıda ticaretinin sekteye uğraması halinde bu ülkelerin çok zor durumda kalacağını aktaran Selışık, Türkiye'nin dünyanın en büyük yedinci tarım üreticisi olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: "Küresel dalgalanmalardan etkilenmemiz güçlü bir olasılık. Ancak gıda arzı ve güvenliğinde kısa ve orta vadede bir sıkıntı beklenmiyor. Türkiye Avrupa, Orta Doğu, Avrasya ve Orta Asya'nın en büyük gıda tedarikçilerinden biri.
Avrupa - 19.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Asya ve Avrupa arasında köprü görevi gören Türkiye'nin coğrafi konumunun sağladığı fırsatların ekonomik ve ticari avantaja dönüşebilmesi için yarım asrı aşan bir süre ihmal edilen demir yollarında yeni atılım başlattıklarını ifade eden Karaismailoğlu, son 18 yılda demir yollarına 169,2 milyar lira yatırım yaptıklarını bildirdi.
Avrupa - 19.11.2020
Trump sonrası ABD-AB ilişkilerini nasıl bir gelecek bekliyor?
HACI MEHMET BOYRAZ/AHMET KARAFİL- Göreve başladığı 2016 yılından itibaren "Önce Amerika" (America First) stratejisi doğrultusunda birçok alanda korumacı politikalara yönelen ABD Başkanı Donald Trump'ın görev süresi, 2020 seçimlerini en büyük rakibi Demokrat Partili Joe Biden'a kaybetmesiyle sona eriyor. Geçen dört yıllık süre zarfında Cumhuriyetçi Trump yönetimi, ülkenin stratejik ilişkilere sahip olduğu Avrupa Birliği (AB) ile İran'la nükleer anlaşma, Paris İklim Anlaşması ve ilave gümrük vergileri gibi birçok konuda karşı karşıya geldiği için Washington-Brüksel hattında yarım asırdan fazla süredir devam eden olumlu hava bir anda tersine döndü.
Avrupa - 19.11.2020
Son dakika haber | Kaspersky, Kuzey Amerika'da yeni bir Şeffaflık Merkezi açtı
Kötü amaçlı yazılım analizi, keşfedilmemiş tehditler içerebilecek kötü amaçlı dosyaları içeriyor Kasım 2018'de duyurulan veri işleme ve depolama merkezinin taşınma süreci tamamlandı. Kaspersky, Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'ya ek olarak, bir dizi Asya-Pasifik ülkesi için kullanılan veri depolama ve işleme yerini değiştirdi.
Avrupa - 19.11.2020
Koca: "Bizim aşımızın devreye girmesi, tahminimiz nisan ayında şeklinde olur"
Vaka sayılarının da bu açıdan kıyaslandığını, DSÖ'nün de böyle bildiğini aktaran Koca, Bakanlık rehberinde de "semptomu olanlara test yapılır" şeklinde yazıldığını belirtti. Uyumsuzluğa yol açmamak ve normalleşmeyle birlikte dünyanın test politikasından vazgeçtiğini, sadece solunum sıkıntısı olan hastalara test yapılmaya başlandığını o dönemde Türkiye'nin kesitsel taramalar, havaalanları ve sporcular gibi pek çok tarama yapıldığını dile getiren Fahrettin Koca, şöyle devam etti: "Bu aradaki farkı ayırmak üzere semptomlu olan kişileri göstermek üzere hasta olarak tanımladık. Semptomu olmayan ama pozitif olanlar değildi. Semptomlulara test yapan bir ülke olarak kabul edildiğimiz bir dönemde semptomlu olup testi pozitif çıkanların bildirilmesi daha doğru bir hareketti. Daha önce sonuçlarını kamuoyu ile paylaştığımız saha çalışmalarına da devam edeceğiz. Bilim Kurulumuzla önümüzdeki günlerde bu konuları tartışarak, toplam vaka, yatan hasta, hasta başlığı altında ne varsa bunun hepsini kamuoyu ile paylaşacağımızı ve tabloda nasıl göstereceğimizi de tartışıp göstermiş olacağız. Hasta olarak tanımladığımız konuda dünyanın politikası değişti. Dünya, kendisine solunum sıkıntısı olarak gelen hastaya test yapıyordu. Benim tarama olarak evde takip ettiğim hastaya yapılmasıyla eş değer miydi? 29 Temmuz'dan bu yana ağır hasta sayımız 8 kat arttı. Bu, vatandaşımızı ve sizleri uyarmıyor mu? Ağır hastamız 8 kat artıyor. Evde semptomu olmayan, hastaneye yük olmayanın sayısı mı sizin için önemli? Bu dönemde şundan emin olun. Pozitif olup semptomu olmasa bile bütün vatandaşlarımız takibe alındı. Filyasyon yapıldı. Bütün vatandaşlarımız telefonla arandı. Bütün vatandaşlarımız HES koduna işlendi. HES kodunda gördüğünüz bütün vatandaşlarımız, herkes orada." Dünya Sağlık Örgütünde Türkiye'nin başarısını gösteren bir yayın olduğunu vurgulayan Koca, Avrupa'da hiçbir ülkenin başarısının DSÖ'nün sitesinde yer almadığına dikkati çekti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avrupa Haberleri | Avrupa Haber - Haberler - Sayfa 3 - Avrupa haberleri, son dakika avrupa haber ve gelişmeleri burada. Çavuşoğlu: (Kovid-19) 141 ülkeden 100 bini aşkın vatandaşımızın yurda dönüşünü sağladık.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 10:28:40. #1.14#
title