Avrupa Haberleri

Avrupa haber, Avrupa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa - Bugün
Turkish Cargo, dış hatta 6 noktayı uçuş ağına kattı
Böylece, Avrupa kıtasında 31, Orta Doğu'da 22 ve Uzak Doğu'da 16 direkt kargo uçağı destinasyonlarına ulaşıldı.
Avrupa - Bugün
Avrupalı ??milletvekillerinden Mısır'a "siyasi tutuklular serbest bırakılsın" çağrısı
Avrupalı bir grup milletvekili, Mısır yönetimine "siyasi tutukluların salıverilmesi" çağrısında bulundu.
Avrupa - Bugün
DİSK'ten "Türkiye'de Emeklilerin Durumu ve EYT Gerçeği" raporu
Türkiye'de emekli aylık ve gelirleri arasında büyük bir uçurum bulunduğu ifade eden Çerkezoğlu, "Avrupa Birliği İstatistik Birimi (Eurostat) verilerine göre Türkiye emekliler arası gelir eşitsizliğinin en yüksek olduğu ülkedir.
Avrupa - Bugün
NATO ülkelerinin savunma harcamaları arttı
NATO'nun yayımladığı "NATO Ülkeleri Savunma Harcamaları 2013-2020" raporuna göre, NATO'nun Avrupa'daki müttefikleri ve Kanada'nın savunma harcamaları 2020'de tahmini rakamlara göre yüzde 4,3 arttı.
Avrupa - Bugün
IMF'den "Avrupa ekonomisinde riskler artıyor" uyarısı
Uluslararası Para Fonu (IMF) Avrupa Bölümü Direktörü Alfred Kammer, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Avrupa ekonomisinin ağır bir bedel ödediğini ve salgının ekonomik etkisinin devasa boyutlarda olduğunu belirterek, "Riskler, salgında ikinci dalga yoğunlaştıkça artıyor.
Avrupa - Bugün
MediaMarkt Startup Challenge 20'nin kazananı Türkiye'den başvuran Shopi oldu
MediaMarkt Türkiye'nin ön elemesinden sonra projelerini 22 Ekim tarihinde düzenlenen ve yarışmanın finali olan Challenge Day'de tam 11 farklı proje, Girişimcilik Vakfı Genel Müdürü Mehru Aygül, Hürriyet Dijital Dönüşüm Direktörü Şebnem Sezen Çomoğlu, MediaMarktSaturn N3XT Operasyon Direktörü Sonja Moosburger, Google Uygulamalar, Gaming ve Startup Sektör Lideri Sencer Kutluğ, Hackquarters Kurucusu and Üst Yöneticisi (CEO) Kaan Akın ve MediaMarktSaturn Perakende Grubu Operasyondan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım'dan oluşan uzman jüriye sunumlarını yaptılar. Her biri perakende sektörünün geleceği için önemli çözümler ve fırsatlar yaratan projeler arasından, mağazalarda verimliliği ve müşteri deneyimini artırmaya yarayan ve perakendeciler için bulut tabanlı mobil çözümler sunan Shopi birinci seçildi. Sipariş Yönetim Sistemiyle (OMS) çok kanallı perakende mağaza operasyonları platformu olan Shopi, Türkiye'den çıkan bir girişim. MediaMarkt Startup Challenge 20'nin kazananı olan Shopi, Almanya'nın Münih kentinde düzenlenecek Retailtech Hub Programı'na katılmanın yanı sıra, girişimciler için kurumsal ortaklıklar sunan hızlandırma programına dahil olma hakkı, Silikon Vadisi'nin en aktif yatırımcıları arasında olan Plug and Play'in girişimci ağına dahil olma fırsatı yakalayacak. Polonya'dan katılan ve ikinci olan Yosh.AI, yapay zekalı yazılı ve sesli asistan aracılığıyla işletmeler ve kullanıcılar arasındaki etkileşimi otomatikleştirmeyi hedefleyerek yapay zeka çözümleri ile müşterilerin etkileşimini ve satışları artırmayı hedefliyor. Üçüncü olan ve Türkiye'den katılan B2Metric ise şirketlerin müşteri yolcuğu, fiyatlandırma ve ödeme optimizasyon sorunlarında AI-Native tahminine dayalı analitik çözüm sunarak makine tabanlı öğrenme sunuyor. "Projelerin hayata geçmesinde bir kaldıraç görevi görüyoruz" Açıklamada görüşlerine yer verilen MediaMarktSaturn Perakende Grubu Operasyondan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, artık geleneksel olarak her yıl düzenledikleri MediaMarkt Startup Challenge'ın Türkiye'den başlayarak tüm perakende sektörünün geleceğine çözüm üretebilecek girişimcilere ev sahipliği yaptığını belirtti. Gökyıldırım, geçen yıl Akdeniz ülkelerinden ve özellikle Avrupa kıtasından aldığı başvurularla uluslararası bir boyuta gelen MediaMarkt Startup Challenge'a bu yıl, Türkiye dahil olmak üzere 39 farklı ülkeden 152 başvurunun geldiğini ve bu başvuruların 92 tanesinin yurt dışından gerçekleştiğini kaydetti.
Avrupa - Bugün
Son dakika haber | Kategorilerine göre en fazla kaybettiren yatırım fonları
Yatırım fonları arasında kategorilere göre günlük en fazla kaybettiren fonlar şöyle: Fon Adı Son Fiyat Son Getiri % Yatırım Fonları - Borçlanma Araçları Fonları İstanbul Portföy Yab. (G.Ol.Piy.) Borç. Araç. Fonu 0,044743 -0,46 Deniz Port. Orta Vad. Borç. Araç. Fonu 0,026170 -0,18 QNB Finans Portföy A.B.D. Dolar Yab. BYF 753,508140 -0,18 Kare Portföy Değişken (Döviz) Fon 0,073675 -0,16 Aura Portföy Yab. Borç. Araç. Fonu 3,162760 -0,12 Yatırım Fonları - Fon Sepeti Fonları TEB Portföy Yab. BYF Fon Sepeti Fonu 3,651072 -0,48 Azimut PYŞ Yab. BYF Fon Sepeti Fonu 0,044609 -0,40 İş Portföy Emtia Yab. BYF Fon Sepeti Fonu 0,024292 -0,10 Yatırım Fonları - Hisse Senedi Fonları İş Portföy Yab. His. Sen. Fonu 0,111106 -1,53 Gedik Portföy G-20 Ülkeleri Yab. His. Sen. Fonu 0,048602 -0,38 Ak Portföy Yeni Tekn. Yab. His. Sen. Fonu 0,080196 -0,17 Ak Portföy Avrupa Yab.
Avrupa - Bugün
KÜRESEL PİYASALAR-Hisseler teşvik paketi ve kısıtlamalarla karışık
Asya-Pasifik, Avrupa ve ABD'de önde gelen hisse senedi borsaları, ABD'de yardım paketine ilişkin belirsizlikler ve birçok ülkede artan Covid-19 vakaları nedeniyle yeni kısıtlama hazırlıklarının etkisiyle karışık hareket ediyor.
Avrupa - Bugün
Arge Danışmanlık, iki uluslararası kurum tarafından "Gelişim Ortağı" seçildi
Yönetim danışmanlığı alanında hizmet veren Arge Danışmanlık, Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) ve Uluslararası Entegre Raporlama Konseyi'nin (IIRC) "Gelişim Ortağı" seçildi.
Avrupa - Bugün
Borsada günün ilk yarısı (1)
3,45 -1,71 89,56 Avrasya Stratejik GMYF 1.450,10 0,01 12,77 Avrupa Yatırım Holding 5,58 9,84 262,34 Ayen Enerji 6,26 0,32 80,40 Ayes Çelik Hasır ve Çit 10,61 9,95 384,47 Aygaz 12,55 0,40 3,33 Bagfaş 19,01 -0,63 13,02 Bak Ambalaj 17,61 -0,96 141,74 Balatacılar Balatacılık 7,65 -9,89 516,94 Bantaş Ambalaj 6,31 7,50 150,40 Banvit 24,88 -0,48 33,98 Baştaş Başkent Çimento 6,91 -9,08 166,80 Batı Çimento 4,37 0,69 32,02 Batısöke Çimento 2,80 1,45 113,74 Bayrak Taban Sanayi 8,83 -1,34 Bera Holding 10,42 -0,76 170,65 Berkosan Yalıtım 6,40 -3,76 133,58 Beşiktaş Futbol Yat.
Avrupa - Bugün
Mersin'de 220 kilogram kokainin ele geçirildiği operasyonda zanlıların "konteyner kurnazlığı"
Kokaini Avrupa'ya götürmek istediği öğrenilen zanlıların emniyetteki işlemleri sürüyor.
Avrupa - Bugün
İstanbul Maratonu'nun tanıtım toplantısı yapıldı
Renay Onur: İptal etmeyi hiç düşünmedik"İlk defa Avrupa'dan Asya'ya koşacaklar ve köprüden 2 defa geçecekler"Serdar Sümer: Maratonu bankamızla çok özdeşleştirdikMustafa Yasin Taş: Kaliteli ve butik bir maraton olacakEkrem İmamoğlu: Maratonu bütün dünyaya yayma hedefindeyiz"Böylesi...
Avrupa - Bugün
QNB First Dijital'e "En İyi Dijital Strateji" ödülü
QNB Finansbank'ın birikim müşterilerine ayrıcalıklı hizmetler sunduğu QNB First Dijital, Avrupa'nın en önemli müşteri deneyimi yarışmalarından biri olan European Customer Centricity Awards'ta "En iyi Dijital Strateji" kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.
Avrupa - Bugün
AB'den İngiltere'ye: " 'Hem karnım doysun hem pastam dursun' olmaz"
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, İngiltere ile Brexit sonrası bir ticaret anlaşması istediklerini ancak İngiltere'nin taleplerinden geri adım atması gerektiğini söyledi.
Avrupa - Bugün
Tekirdağ'dan kısa kısa
Kargo sektörü, bu artıştan oldukça etkilenmiş, kargo sektörü çalışanları, bu zor dönemde vatandaşlarımıza fedakarca hizmet vermeye ve ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmiştir. Pandemi sürecinde üstün görev anlayışı ile vatandaşlarımıza hizmet veren tüm kargo çalışanlarına teşekkür ediyor, PTT'nin kuruluşunun 180. yıldönümü kutluyorum." Milli Judocu Başkan Yüksel'i ziyaret etti Avrupa üçüncüsü judocu Muhammet Mustafa Koç, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel'i makamında ziyaret etti.
Avrupa - Bugün
Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Avrupa Ligi'nde takımına güveniyor Açıklaması
Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, UEFA Avrupa Ligi I Grubu'nda yarın İspanya'nın Villerreal takımı ile deplasmanda oynayacakları maçta takımına güveninin sonsuz olduğunu söyledi.
Avrupa - Bugün
"Yarını Kodlayanlar" projesi 1 yılda 6,6 milyon TL'lik sosyal değer oluşturdu
Proje, bu yıl 17'nci Stevie Uluslararası İşletme Ödülleri'nde "Avrupa Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı" kategorisinde gümüş Stevie ödülü aldı.
Avrupa - Bugün
ÇİB Başkan Yardımcısı Uğur Dalbeler, Dünya Çelik Birliği İcra Komitesi'ne seçildi
Dünya Çelik Birliği İcra Komitesi üyeliğine seçilen Dalbeler, bu gelişmeyle Avrupa çelik pazarını temsil eden iki koltuktan birine seçilmiş oldu.
Avrupa - Bugün
Miles Smiles kredi kartı 20 yaşında
En çok uçuran kart portföyü olarak, Miles&Smiles Garanti BBVA kredi kartları 2000 yılından bu yana kullanıcılarına toplam 135 milyarı aşkın mil kazandırdı. Kazandırılan bu miller, 35 milyon yurt içi tek yön veya 12 milyon Avrupa ya da 4 milyon Amerika tek yön uçak biletine denk geliyor.
Avrupa - Bugün
Son dakika haber: Beyaz eşya satışları yükselişte
Salgının ihracatı negatif etkilediğine işaret eden Dinçer, şöyle devam etti: "Kovid-19'un yurt dışındaki ana pazarımız olan Avrupa'yı ciddi şekilde etkilemesi nedeniyle yılın ilk 9 ayında ihracatta yüzde 6 daralma meydana geldi.
Avrupa - Bugün
Fenerbahçe Beko'da gözler Panathinakios maçında
Basketbol THY Avrupa Ligi 5. hafta maçında yarın Yunanistan'ın Panathinaikos OPAP takımına konuk olacak Fenerbahçe Beko'nun başantrenörü Igor Kokoskov ile Kanadalı oyuncu Dyshawn Pierre, deplasmandaki mücadelenin zorlu geçeceğini belirtti.
Avrupa - Bugün
Salcano Sakarya, dünya şampiyonasında derece için pedala basacak
Ülkeyi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacaklarını dile getiren Sayar, "Maraton branşında yeni bir ülkeyiz ama burada ön sıralarda kalarak hem kendimizi geliştirme adına hem de böyle bir organizasyonda ülkemizi ön sıralarda gösterme adına şansımızı deneyeceğiz. Takımımız yol bisikleti üzerine kurulu ama maraton ve dağ bisikletinde de yarışmış sporcularımız var. Karma takım olduğumuz için çeşitli yarışlarda iddialarımız oluyor. İyi olduğumuz alanlar var, maraton da bunlardan biri ama tabii dünya şampiyonası çok üst seviye bir organizasyon." ifadelerini kullandı. Sayar, bu yarışın, dünya ve Avrupa şampiyonalarında neler yapabileceklerinin bir göstergesi olarak kendileri için güzel bir örnek olacağına işaret ederek, "Hedefimiz ön sıralarda, ilk 15'in içerisinde birkaç sporcuyla yarışı tamamlayabilmek.
Avrupa - Bugün
Sivasspor, UEFA Avrupa Ligi'nde sahaya çıkıyor
Türkiye'yi UEFA Avrupa Ligi'nde temsil eden Demir Grup Sivasspor, gruptaki ilk maçında yarın İspanya temsilcisi Villarreal'e konuk olacak.
Avrupa - Bugün
Hatay yangınının hatırlattıkları: PKK ve çevre terörizmi
[Oğuz Güngörmez SETA Avrupa Araştırmaları Direktörlüğü'nde araştırmacı olarak görev yapmakta ve Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde doktora çalışmalarına devam etmektedir] [Aslıhan Alkanat İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde doktora çalışmalarına devam etmektedir] [1] https://www.
Avrupa - Bugün
Türkiye'den ilk 3 çeyrekte 110 ülkeye binek otomobil ihracatı
Ana ihracat pazarlarının başında Avrupa ülkelerinin geldiği sektör, en fazla binek otomobil ihracatını Fransa'ya gerçekleştirdi.
Avrupa - Bugün
Karabağ, UEFA Avrupa Ligi'ndeki iç saha maçlarını Türkiye'de oynamak istiyor
Azerbaycan'ın Karabağ Futbol Kulübünün sportif direktörü Emrah Çelikel, UEFA Avrupa Ligi'ndeki iç saha maçlarını Türkiye'de oynamayı istediklerini bildirdi.
Avrupa - Bugün
Domates salçası ihracatında aslan payı yine Irak'ın
Avrupa pazarlarından Belçika'ya ihracat yüzde 415,91 artış göstererek 99 bin dolardan, 514 bin dolara yükseldi.
Avrupa - Bugün
Fenerbahçe Beko, Panathinaikos OPAP'ın konuğu olacak
Basketbol THY Avrupa Ligi 5. hafta maçında Fenerbahçe Beko, yarın Yunanistan temsilcisi Panathinaikos OPAP'ın konuğu olacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avrupa Haberleri | Avrupa Haber - Haberler - Avrupa haberleri, son dakika avrupa haber ve gelişmeleri burada. Turkish Cargo, dış hatta 6 noktayı uçuş ağına kattı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 16:33:21. #1.14#
title