Avrupa Yakası Haberleri

Avrupa Yakası haber, Avrupa Yakası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Yakası: 32 yıl sonra Asiye Nasıl Kurtulur?Avrupa Yakası 24.1.2020
Avrupa Yakası 19.1.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 3
Görüntü Dökümü: ------------ -Şüphelinin polis merkezinden çıkarılışı -Polis aracına bindirilmesi -Genel ve detaylar ================ 7- 'BÜYÜK İSTANBUL TÜNELİ' GÜZERGAHI HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ  Haber: Semih ÇALIŞKAN - Harun UYANIK - Ali AKSOYER/İSTANBUL, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrasya'dan sonra boğazın altından geçecek olan 'Büyük İstanbul Tüneli'nin etüt çalışmalarının tamamlandığını açıkladı. Türkiye'nin en önemli ulaşım projeleri arasında gösterilen 3 katlı 'Büyük İstanbul Tüneli' için geri sayım başladı. Tünelin geçeceği bildirilen güzergah havadan görüntülendi.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumartesi günü katıldığı törende Büyük İstanbul Tüneli ile ilgili açıklama yapmış, etüt çalışmalarının tamamlandığını ifade etmişti. Marmaray ve Avrasya'dan sonra boğazın altından geçecek olan yeni tüneli günde 6.5 milyon yolcunun kullanması bekleniyor.  ANA TÜNEL HASDAL VE ÇAMLIK KAVŞAKLARI ARASINDA OLACAK Büyük İstanbul Tüneli projesi için ihale hazırlık çalışmalarının devam ettiği öğrenildi. Büyük İstanbul Tüneli projesinde ana tünelin, Avrupa Yakası'ndaki Hasdal kavşağından başlayarak, boğazın 140 metre altından geçerek Anadolu Yakası'ndaki Beykoz Küçüksu'nun altından  Çamlık kavşağına kadar uzanması planlanıyor.
Avrupa Yakası 19.1.2020
'BÜYÜK İSTANBUL TÜNELİ' GÜZERGAHI HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ve Avrasya'dan sonra boğazın altından geçecek olan 'Büyük İstanbul Tüneli'nin etüt çalışmalarının tamamlandığını açıkladı. Türkiye'nin en önemli ulaşım projeleri arasında gösterilen 3 katlı 'Büyük İstanbul Tüneli' için geri sayım başladı. Tünelin geçeceği bildirilen güzergah havadan görüntülendi.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumartesi günü katıldığı törende Büyük İstanbul Tüneli ile ilgili açıklama yapmış, etüt çalışmalarının tamamlandığını ifade etmişti. Marmaray ve Avrasya'dan sonra boğazın altından geçecek olan yeni tüneli günde 6.5 milyon yolcunun kullanması bekleniyor.  ANA TÜNEL HASDAL VE ÇAMLIK KAVŞAKLARI ARASINDA OLACAK Büyük İstanbul Tüneli projesi için ihale hazırlık çalışmalarının devam ettiği öğrenildi. Büyük İstanbul Tüneli projesinde ana tünelin, Avrupa Yakası'ndaki Hasdal kavşağından başlayarak, boğazın 140 metre altından geçerek Anadolu Yakası'ndaki Beykoz Küçüksu'nun altından  Çamlık kavşağına kadar uzanması planlanıyor.
Avrupa Yakası 17.1.2020
İMAMOĞLU'NDAN KANAL İSTANBUL'A İKİNCİ İTİRAZ
İSTANBUL Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul için hazırlanan ÇED raporunun ardından, "Avrupa Yakası Rezerv Yapı Alanı 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliğiö için de itiraz dilekçesi verdi.
Avrupa Yakası 16.1.2020
"Yaralarım Aşktandır" oyunu, Kenter Tiyatrosu'nda gala yaptı
Gösterim önce AA muhabirine açıklamalarda bulunan usta oyuncu Nazan Kesal, oyunun prömiyerini geçen sene 18 Mart'ta yaptıklarını belirterek, "Gala tadında bir şey yapamamıştım. Hem oyunum için bir gala olsun istedim hem de Avrupa Yakası'nda ilk defa Kenter Tiyatrosu'nda oyun oynayacak olmaktan çok mutluyum.
Avrupa Yakası: AYEDER ERGAB üyeleri ile buluştuAvrupa Yakası 16.1.2020
Avrupa Yakası 13.1.2020
İÜ-Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği açıldı
Çokuğraş, 13 yan dal ile hizmet veren Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında İstanbul'un Avrupa Yakası'nın Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tek kistik fibroz merkezinin yer aldığını vurgulayarak, klinikte, genel pediatri, endokrinoloji, gastroenteroloji, genetik hastalıkları, hematoloji-onkoloji, enfeksiyon, klinik immünoloji-alerji, kardiyoloji, beslenme ve metabolizma, nefroloji, romatoloji, yeni doğan, nöroloji, sosyal pediatri, adolesan, çocuk acil, çocuk yoğun bakım, çocuk göğüs hastalıkları bölümlerinin yer aldığını anlattı.
Avrupa Yakası 12.1.2020
İ.Ü CERRAHPAŞA'DAN DÜN MEYDANA GELEN SİLİVRİ DEPREMİ ÖN İNCELEME RAPORU
Raporda şu ifadelere yer verildi: "11 Ocak 2020 tarihinde Istanbul'da meydana gelen depremle ilgili olarak üniversitemiz Türkiye saati ile 16: 37: 36'da Silivri açıklarında lokal büyüklügü (ML) 4.6 olan hafif şiddetli bir deprem meydana gelmiştir. Deprem Avcılar ve civarında daha güçlü olmakla birlikte Istanbul'un Anadolu ve Avrupa yakası genelinde de hissedilmiştir.
Avrupa Yakası 12.1.2020
İ.Ü Cerrahpaşa'dan dün meydana gelen Silivri Depremi Ön İnceleme Raporu
Raporda şu ifadelere yer verildi: "11 Ocak 2020 tarihinde Istanbul'da meydana gelen depremle ilgili olarak üniversitemiz Türkiye saati ile 16: 37: 36'da Silivri açıklarında lokal büyüklügü (ML) 4.6 olan hafif şiddetli bir deprem meydana gelmiştir.  Deprem Avcılar ve civarında daha güçlü olmakla birlikte Istanbul'un Anadolu ve Avrupa yakası genelinde de hissedilmiştir.
Avrupa Yakası 10.1.2020
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği yenilendi
Ayrıca İstanbul'un Avrupa Yakası'nın Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tek kistik fibroz merkezinin de yer aldığı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalında, modern bir endoskopi ünitesi bulunuyor, çocuk bronkoskopisi yapılıyor, ailelere ve çocuklara diyabet eğitimi verilebiliyor.
Avrupa Yakası 9.1.2020
"FETÖ firarisi Adil Öksüz'ün saklanmasına yardım" davası
Ağustos ayının üçüncü günü "Bahadır" kod adlı birinin Adil Öksüz'ü evinden almaya geldiğini ve evden çıktılarını söyleyen gizli tanık, şunları dile getirdi: "Adil Öksüz'ün açık renk pantolonu, gömleği ve şapkası vardı. İki ayrı araba bekliyordu dışarıda bizi. Öndeki Toyota marka araçta Zafer adlı bir şahıs vardı. Bahadır kod adlı şahıs önde Adil Öksüz arkada oturuyordu. Aracın camları filmliydi. İkinci araca ben ve Alper bindik. Altunizade Boğaziçi Köprü yoluna çıktık. Bağlanma yolunda beni indirdi. Yolu göstermemi istemişlerdi. Adil Öksüz'ün olduğu araç yoluna devam etti. Avrupa Yakası'na devam ettiler.
Avrupa Yakası 7.1.2020
Anadolu Yakası konut projeleri yabancı yatırımcıların radarında
Özellikle İstanbul Avrupa Yakası'na olan yoğun talebin Esenyurt, Beylikdüzü ve Avcılar lokasyonlarında sıkıştığını belirten Keleş, inşaat sektörünün daralması ile bu bölgelerde yeni inşaat projelerinin başlamaması ve mevcut stokların hızla erimesi nedeniyle yabancı talebine, Avrupa Yakası'nda tamamlanmış proje seçeneğinin sunulamaz hale geldiğini aktardı.
Avrupa Yakası 6.1.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında soruları yanıtladı: (4)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizim derdimiz 'Bu niye var'? Önümüzde Boğazımız var. İstanbul Boğazı'nın ne tür sıkıntılar yaşadığını bizler geçmişten bu yana zaten biliyoruz. Ama biz bu sıkıntıları bir daha yaşamayalım istiyoruz. Ne için bizim Boğazımızdan devasa 200 bin tonluk petrol gemileri geçsin. Efendim işte Montrö ile bu iş bağlantılıymış engelleyemezmişsiniz. Bakın arkadaşlarım bu konulara pek cesaret etmiyorlar ama ben cesaret ederek söylüyorum. Benim Asya ve Avrupa yakamı tehdit eden bir konuda biz gereği neyse, bunun gereğini yaparız yaparız. Çünkü biz Romen tankeriyle bir facia yaşadık. 7,5 ay o tanker orada yandı. Eğer biz bunlara engel olmazsak yarın daha büyük bir facianın bizim karşımıza gelmeyeceğini bize kim garanti edebilir. Burada bütün tedbirler alındığı için Kanal İstanbul'da böyle bir sıkıntı söz konusu olmayacağı gibi Asya ve Avrupa Yakası'nda burada adeta biz yeniden bir İstanbul'u, bir çevrecilik ve şehircilik projesi olarak inşa edeceğiz.
Avrupa Yakası 5.1.2020
İstanbul Valiliği'nden kuvvetli fırtına ve yağış uyarısı
İstanbul Valiliği, kuvvetli fırtına ve sağanak yağış uyarısı yapıp, sel ve su baskınlarına karşı vatandaşları uyardı. İstanbul Valiliği yaptığı yazılı açıklamada, "İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden verilen bilgiye göre; fırtına rüzgarın, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda fırtına (60-80 km/sa), İstanbul'un Avrupa Yakası'nda ise kuvvetli ve tam fırtına (80-110 km/sa) şeklinde esmesi beklenmektedir.
Avrupa Yakası 5.1.2020
İstanbul Valiliği'nden fırtına ve kuvvetli yağış uyarısı
Valilik tarafından yapılan açıklama şöyle: "Meteoroloji Genel Müdürlüğü 1.Bölge Müdürlüğü (İstanbul) meteorolojik uyarıda bulundu. İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden verilen bilgiye göre; Rüzgarın, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda fırtına (60-80 km/sa), İstanbul'un Avrupa Yakası'nda ise kuvvetli ve tam fırtına (80-110 km/sa) şeklinde esmesi beklenmektedir.
Avrupa Yakası 5.1.2020
VALİLİK'TEN FIRTINA VE KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Valilik tarafından yapılan açıklama şöyle: "Meteoroloji Genel Müdürlüğü 1.Bölge Müdürlüğü (İstanbul) meteorolojik uyarıda bulundu. İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden verilen bilgiye göre; Rüzgarın, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda fırtına (60-80 km/sa), İstanbul'un Avrupa Yakası'nda ise kuvvetli ve tam fırtına (80-110 km/sa) şeklinde esmesi beklenmektedir.
Avrupa Yakası 5.1.2020
İstanbul ve çevresi için kuvvetli fırtına uyarısı
Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: "Yapılan son değerlendirmelere göre, bu akşam saatlerinden itibaren bölge genelinde görülecek kuvvetli rüzgarın, Kocaeli, Yalova, İstanbul'un Anadolu Yakası, Edirne çevrelerinde fırtına (60-80 km/sa), İstanbul'un Avrupa Yakası, Tekirdağ ve Kırklareli çevreleri ile Edirne'nin güney ilçelerinde kuvvetli ve tam fırtına (80-110 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar (hava, deniz, kara) gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
Avrupa Yakası 5.1.2020
Marmara Bölgesi için kuvvetli fırtına uyarısı
İstanbul'un Avrupa yakası, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli çevrelerinde rüzgarın kuvvetli ve tam fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
Avrupa Yakası 4.1.2020
İstanbul'a Yeni 49 Otobüs Hattı Eklendi İşte O İlçeler…
İETT, Avrupa yakasında; Marmaray'a ulaşım için 4, İstanbul Havalimanı'na ulaşım için 9, metroya ulaşım için 8, metrobüs için 3 ve ihtiyaç olan diğer güzergahlarda 10 olmak üzere toplam 34 yeni hat açtı.
Avrupa Yakası: Bizim buralardan ekranı dolduranlarAvrupa Yakası 28.12.2019
Avrupa Yakası 25.12.2019
CHP'li Karaca: "Ne olursa olsun Kanal İstanbul'u yaptırmayacağız"
Mera Kanunu'nda 2016'da yapılan değişiklikle, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı'na, afete dayanıklı yerleşim alanı oluşturulması amacıyla, Avrupa Yakası'nda bulunan bazı mera, kışlak ve ortakların mera vasfını tek başına değiştirebilme yetkisi verildiğini hatırlatan Karaca, "Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, bu yetkisini kanuna aykırı olarak, afete dayanaklı yerleşim alanı yapmak amacıyla değil, Kanal İstanbul Projesi için kullanmıştır.
Şu an buradasınız: Avrupa Yakası Haberleri | Avrupa Yakası Haber - Haberler - Sayfa 6 - Avrupa Yakası haberleri, son dakika avrupa yakası haber ve gelişmeleri burada. İstanbul Valiliğinden kar ve fırtına uyarısı Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 23:28:35. #1.14#
title