Avrupa Yakası'nın Burhan'ı Memleketi Erbaa'da Film Çekiyor

Avrupa Yakası'nın Burhan'ı Memleketi Erbaa'da Film Çekiyor

Avrupa Yakası'nın Burhan'ı Memleketi Erbaa'da Film Çekiyor

Avrupa Yakası Dizisinde Burhan Altıntop Tiplemesi ile Tanınan Engin Günaydın, Senaryosunu Yazdığı ve Başrol Oynadığı Filmi 'Vavien'in Çekimlerine Tokat'ın Erbaa İlçesinde Devam Ediyor. Yönetmenliğini Yağmur-durul Taylan'ın Yaptığı Filmde Kasabalı Bir Ailenin Başına Gelenleri Kara Mizah Türünde Yansıtıyor.

Avrupa Yakası dizisinde Burhan Altıntop tiplemesi ile tanınan Engin Günaydın, senaryosunu yazdığı ve başrol oynadığı filmi 'Vavien'in çekimlerine Tokat'ın Erbaa ilçesinde devam ediyor. Yönetmenliğini Yağmur-Durul Taylan'ın yaptığı filmde kasabalı bir ailenin başına gelenleri kara mizah türünde yansıtıyor.

Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan; filmin başrol oyuncuları Engin Günaydın, Binnur Kaya, Settar Tanrıöğen, İlker Aksum ve Serra Yılmaz ile filmin yönetmenleri Yağmur-Durul Taylan'la yemekte bir araya geldi. Yenihan, 4 dönemdir Erbaa'nın tanıtımı için yoğun gayret gösterdiklerini ama Engin Günaydın kadar etkili olamadıklarını belirterek, "Engin Günaydın'ın, memleketi Erbaa'da film çekmesinden onur duyuyoruz ve elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz." dedi. Başkan Yenihan, film oyuncularına ceviz sandık hediye ederek ev yapımı baklava ikram etti.

Oyuncu Engin Günaydın ise çocukluğunun geçtiği Erbaa'da film çekimleri sırasında anılarını tazelediğini, her anının kendisi için çok anlamlı olduğunu kaydetti. Günaydın, filmle ilgili endişe ve korkusu olmadığını ve çok mutlu olduğunu vurguladı. Çekimlere sabahın erken saatlerinde başladıklarını ifade eden Günaydın, "Vavien kurgu-duygusal bir film. 'İnsanların başına çorap örmek' gibi bir şey. Daha çok insanların başına bir dert geldiğinde problemi nasıl çözecekler, bunu sınamak istedim. Yoksa burada yaşadığım bir şeyi kullanmak istemedim. Filmi izleyicinin sıfır bir beyinle izlemesini istiyoruz. Yani film izlemeye insanların hazırlıklı gelmesini istemiyoruz. Erbaa bizim için doğal bir plato gibi. Çok rahat film çekimlerimiz devam ediyor. Filmde figüran olarak oynayan Erbaalılar var" şeklinde konuştu.

Avrupa Yakası'nın Şaika ve Dilber hala tiplemesiyle bilinen Binnur Kaya ise filmin vizyona girmesi ile nasıl bir etki yapacağını kendisinin de merak ettiğini söyledi. Filmle ilgili ipuçları veren Kaya, filmi izleyenlerin pide hastası olacağını söyledi. Kaya, çekimlerde kısa süreli rahatsızlık geçirdiğini ve hastanede serum takıldığını kaydetti. Filmin yönetmeni Yağmur Durul ise 6 hafta olarak planladıkları çekimlerin sorunsuz devam ettiğini, Erbaa halkının ilgi ve desteğinden mutlu olduklarını kaydetti.

Gerilimle başlayan, içinde komediyi de barından film, karısı ve çocuğuyla mutsuz bir aile hayatı süren Celal'ın başından geçenleri anlatıyor. Çekimleri, Erbaa'dan sonra ise İstanbul'da devam edecek film vizyona aralık ayına girecek. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title