Avrupa'ya Genç Bakış Projesi Resim Sergisi Açıldı

Avrupa'ya Genç Bakış Projesi Resim Sergisi Açıldı

Adana Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi Tarafından Hazırlanan "Avrupa'ya Genç Bakış Projesi" Kapsamında Düzenlenen Resim Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi.

Avrupa'ya Genç Bakış Projesi Resim Sergisi Açıldı

Adana Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanan "Avrupa'ya Genç Bakış Projesi" kapsamında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Lise ve dengi okullar arasında düzenlenen "Avrupa Birliği ve Gençlik" konulu yarışmada ödüle layık görülen 11 resim Sabancı Kültür Merkezi Güzel Sanatlar Galerisi'nde sergilendi.

Vali Vekili Fikret Deniz'in de katıldığı ödül töreninde konuşan Proje Sorumlusu Ruziye İnceoğlu, amaçlarının Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne adaylığı sürecinde gençlerin de aktif rol almasını istediklerini söyledi.

Avrupa Birliği Gençlik ve Eğitim Daire Başkanlığına 1.2 Gençlik Girişimleri programına sunulan "Avrupa'ya Genç Bakış" projesinin ilk aşamasında, Adana'nın 5 pilot okulunda 200 gencin bilgilendirme seminerinden geçirildiğini hatırlatan İnceoğlu," 5 ay süren projenin ikinci faaliyeti olan "Avrupa Birliği ve Gençlik" konulu resim yarışmasının duyurusu lise ve dengi okullarda hazırlanan afişlerle ve basın yayın organlarıyla yapılmış gençlerin bu yarışmaya katılımlarını teşvik edilmiştir. Bu temel bilgilendirme ile Avrupa Birliği' nin nasıl oluştuğu, nasıl çalıştığı verilen seminerler sonunda anlaşılmıştır ve AB vatandaşlığının kendilerine kazandıracağı değerlere dair bir bilinç oluşturulmuştur" dedi.

Yarışmada birinci olan gence bir dizüstü bilgisayar, ikinci ve üçüncü gence dijital fotoğraf makinası, dördüncü, beşinci ve altıncı gelenlere de mansiyon ödülü olarak Ipot verildi.

Kaynak: CHA