AVRUPA UZAY AJANSI HABERLERİ

Avrupa Uzay Ajansı Haberleri

Avrupa Uzay Ajansı haber, Avrupa Uzay Ajansı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Uzay Ajansı - 8.7.2019
Kaspersky kozmonotlara siber güvenlik eğitimi verecek
İSTANBUL(AA) - Kaspersky, dünyanın dört bir yanından kozmonotların uzay yolculuğuna hazırlandığı Star City'de yer alan Gagarin Araştırma, Test ve Kozmonot Eğitim Merkezi ile yeni iş birliğini gururla duyurdu.
Avrupa Uzay Ajansı - 2.7.2019
Hubble teleskobu 170 yıl önceki yıldız patlamasını kaydetti
NASA'nın, Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ve Uzay Teleskobu Bilim Enstitüsü (STScl) ile ortaklaşa geliştirdiği Hubble Uzay Teleskobu, 1990'dan bu yana Dünya yörüngesinde uzay gözlemleri yapıyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 25.6.2019
Soyuz MS 11 Dünya'ya döndü
NUR Uluslararası Uzay İstasyonunda (UUİ) 204 gündür görev yapan Soyuz MS 11 kapsülü Kazakistan'a indi.
Avrupa Uzay Ajansı - 7.6.2019
Uluslararası Uzay İstasyonu, turizme açılıyor
NEW Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Uluslararası Uzay İstasyonu'nu 2020'nin başında turizme açacağını duyurdu.
Avrupa Uzay Ajansı - 7.5.2019
Evrenin En Ayrıntılı Görüntüsü Yayımlandı
NASA'nın, Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ve Uzay Teleskobu Bilim Enstitüsü (STScl) ile ortaklaşa geliştirdiği Hubble Uzay Teleskobu, 1990'dan bu yana dünya yörüngesinde uzay gözlemleri yapıyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 3.5.2019
Spacex, Kargo Mekiğinin Fırlatılışını Erteledi
CAPE ABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, bu sabah yapılması planlanan Dragon kargo mekiğinin fırlatılışını erteledi.
Avrupa Uzay Ajansı - 2.5.2019
Eumetsat Sanayi Günü
Pakdemirli, 2019 EUMETSAT bütçesinin yaklaşık 600 milyon avro olduğuna işaret ederek, "Uydular Avrupa Uzay Ajansı (ESA) tarafından üretilmekte ve uzay segmenti maliyetinin bir kısmı ESA ile paylaşılmaktadır.
Avrupa Uzay Ajansı - 4.4.2019
Progress Ms 11 Kargo Kapsülü Uzaya Fırlatıldı
NUR Progress MS 11 kargo kapsülü, Uluslararası Uzay İstasyonu'na (UUİ) gönderilmek üzere Kazakistan'ın Baykonur Uzay Üssü'nden fırlatıldı.
Avrupa Uzay Ajansı - 25.3.2019
Hubble Teleskobu "Messier 49 Galaksisi"Ni Fotoğrafladı
NASA'nın, Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ve Uzay Teleskobu Bilim Enstitüsü (STScl) ile ortaklaşa geliştirdiği Hubble Uzay Teleskobu, 1990'dan bu yana dünya yörüngesinde uzay gözlemleri yapıyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 14.3.2019
Soyuz Ms 12 Uzaya Fırlatıldı
Kazakistan'daki Baykonur Uzay Üssü'nden Soyuz MS 12 uzay aracı Uluslararası Uzay İstasyonu'na fırlatıldı.
Avrupa Uzay Ajansı - 3.3.2019
Spacex'in Personel Taşıyıcı Kapsülü Uluslararası Uzay İstasyonu'na Ulaştı
Testin başarılı geçmesi halinde kapsül, temmuz ayında insanlı test uçuşunda 2 NASA astronotunu UUİ'ye taşıyacak. Öte yandan, Ticari Mürettebat Geliştirme Programı içinde yer alan ABD'li havacılık şirketi Boeing'in de "Starliner" adlı personel taşıyıcı mekiğinin insansız uçuş testini nisanda, onun başarılı olması halindeyse insanlı uçuş testini ağustosta yapmayı planladığı belirtilmişti. NASA 2011'den bu yana insanlı uçuş yapmıyor NASA, kamu kaynaklarıyla yürütülen Discovery, Endeavour ve Atlantis uzay mekiği programlarını 2011'de art arda sona erdirmesinin ardından uzaya insanlı uçuş gerçekleştirmiyordu. NASA, Rusya Federal Uzay Ajansı, Japonya Uzay Araştırma Ajansı, Avrupa Uzay Ajansı ve Kanada Uzay Ajansının ortak projesi olan UUİ'de, farklı ülkelerin astronotlarından oluşan 6 kişilik mürettebat dönüşümlü görev yapıyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 2.3.2019
Spacex'in Personel Taşıyıcı Kapsülü Uzaya Fırlatıldı
NASA, Rusya Federal Uzay Ajansı, Japonya Uzay Araştırma Ajansı, Avrupa Uzay Ajansı ve Kanada Uzay Ajansının ortak projesi olan UUİ'de farklı ülkelerin astronotlarından oluşan 6 kişilik mürettebat dönüşümlü olarak görev yapıyor.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Avrupa Uzay Ajansı Haberleri | Avrupa Uzay Ajansı Haber - Haberler - Sayfa 4 - Avrupa Uzay Ajansı haberleri, son dakika avrupa uzay ajansı haber ve gelişmeleri burada. ESA astronotu Parmitano'nun Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan ilk görüntüleri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.9.2020 09:01:46. #1.14#
title