AVRUPA UZAY AJANSI HABERLERİ

Avrupa Uzay Ajansı Haberleri

Avrupa Uzay Ajansı haber, Avrupa Uzay Ajansı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Uzay Ajansı - 28.11.2019
Uzay Günlükleri: Uluslararası Uzay İstasyonu'nda hangi bitkiler yetişiyor?
Ekim ayında sizden euronews uzay muhabiri ve Avrupa Uzay Ajansı (ESA) astronotu Luca Parmitano'ya sormak istediğiniz soruları istemiştik. Bize Facebook, Instagram, Twitter ve Reddit'ten yüzden fazla soru yönlendirdiniz
Avrupa Uzay Ajansı - 22.11.2019
Uzay Günlükleri: Uzay çalışmalarının iklim değişikliğine faydası ne?
Avrupa Uzay Ajansı (ESA) astronotu ve euronews uzay muhabiri Luca Parmitano 'Uzay Günlükleri' programının ekim ayındaki bölümünde 'uzay çalışmalarının iklim değişikliğine katkılarından' bahsediyor. Astronotlar uzayda elde ettikleri verileri, bilim insanlarıyla paylaşıyor
Avrupa Uzay Ajansı - 23.10.2019
"Devlet Hesapları"nda Maastricht kriterleri sağlandı
Genel devlet açığının gayrisafi yurt içi hasılaya (GSYH) oranı geçen yıl için yüzde 2,8 olarak gerçekleşirken, toplam hesap 105 milyar 219 milyon lira açık verdi.
Avrupa Uzay Ajansı - 14.10.2019
Avrupa Uzay Ajansı Mars'ta milyarlarca yıl önce kurumuş bir nehir vadisinin fotoğraflarını yayınladı
Gelecekte belki de insanoğluna ev sahipliği edecek Mars gezegeninin yüzeyinin 4 milyar yıl önce aslında dünyadan çok da farklı olmadığı ortaya çıktı. Uzay Ajansı Mars'ta milyarlarca yıl önce kurumuş bir nehir vadisinin fotoğraflarını yayınladı
Avrupa Uzay Ajansı - 11.10.2019
Uluslararası Uzay İstasyonu'nda batarya değişimi
ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Rusya Federal Uzay Ajansı (Rocosmos), Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Kanada Uzay Ajansı (CSA) ve Japon Uzay Araştırma Ajansı'nın (JAXA) ortak projesi Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (UUİ) astronot ve kozmonotlardan oluşan 6 kişilik mürettebat dönüşümlü görev yapıyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 25.9.2019
Soyuz MS-15 uzaya fırlatıldı
UUİ'de, Rus kozmonot Aleksandr Skvortsov, Amerikan astronot Andrew R. Morgan ve Avrupa Uzay Ajansı (ESA) astronotu İtalyan Luca Parmitano bulunuyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 24.9.2019
Japonya kargo mekiğini Uluslararası Uzay İstasyonu'na yolladı
ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Rusya Federal Uzay Ajansı (Rocosmos), Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Kanada Uzay Ajansının (CSA) ve JAXA'nin ortak projesi Uluslararası Uzay İstasyonu'nda astronot ve kozmonotlardan oluşan 6 kişilik mürettebat dönüşümlü görev yapıyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 11.9.2019
Japonya, kargo mekiğinin fırlatılışını yangın nedeniyle erteledi
ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Rusya Federal Uzay Ajansı (Rocosmos), Japonya Uzay Araştırma Ajansı (JAXA), Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ve Kanada Uzay Ajansının (CSA) ortak projesi Uluslarararası Uzay İstasyonunda farklı ülkelerden astronot ve kozmonotlardan oluşan 6 kişilik mürettebat dönüşümlü görev yapıyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 10.9.2019
Brezilya'daki Amazonlarda hava kirliliği artıyor
Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Brezilya'daki Amazon ormanlarında ağustos ayında, önceki aylara göre daha az yangın çıkmasına rağmen karbonmonoksit seviyesinde artış yaşandığına dikkati çekti.
Avrupa Uzay Ajansı - 5.9.2019
NASA ve Avrupa Uzay Ajansı'ndan Didymos asterodini vurma planı
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA ile Avrupa Uzay Ajansı ESA uzmanları Dünya'ya çarpma tehlikesi bulunan asteroitlerin vurulmasına yönelik bir proje kapsamında gelecek hafta İtalya'nın başkenti Roma'da bir araya gelecek.
Avrupa Uzay Ajansı - 4.9.2019
ESA ve SpaceX uyduları çarpışmanın eşiğinden döndü
Avrupa Uzay Ajansının (ESA) atmosfer gözlem uydusu "Aeolus"un, ABD'li uzay şirketi SpaceX'in internet uydu ağı "Starlink 44"e bağlı uydulardan biriyle çarpışmamak için yörüngede manevra yaptığı bildirildi.
Avrupa Uzay Ajansı - 29.8.2019
James Webb Uzay Teleskobu'nun parçaları bir araya getirildi
BBC'nin haberine göre, NASA, Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ve Kanada Uzay Ajansının (CSA) ortak çalışması James Webb Uzay Teleskobu'nun (JWST) yapımı aşamasında önemli dönüm noktası aşıldı ve teleskobu oluşturan tüm parçalar bir araya getirildi.
Avrupa Uzay Ajansı - 27.8.2019
Amazonlar'dan sonra Afrika'daki ormanlar da yangına teslim
Avrupa Uzay Ajansı'nın (ESA) bu yılın Şubat ayının sonunda yayınladığı çalışmada, Sahra Altı Afrika'sı dünyada yakılan ormanlık alanların yaklaşık yüzde 70'ine ev sahipliği yapıyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 22.8.2019
Rusya Uluslararası Uzay İstasyonuna insansı robot gönderdi
UUİ'de 6 kişilik ekip bulunuyor NASA, Rusya Federal Uzay Ajansı, Japonya Uzay Araştırma Ajansı, Avrupa Uzay Ajansı ve Kanada Uzay Ajansının ortak projesi UUİ'de farklı ülkelerden 6 kişilik ekip dönüşümlü görev yapıyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 21.8.2019
Uluslararası Uzay İstasyonu'na yeni kenetlenme kapısı
Uzay araştırmaları ve temel bilim deneyleri yürütülen UUİ, NASA, Rusya Federal Uzay Ajansı, Avrupa Uzay Ajansı, Kanada Uzay Ajansı ve Japon Uzay Araştırma Ajansı tarafından ortaklaşa işletiliyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 16.8.2019
AB uzaya ne kadar yatırım yapıyor, Çin ve ABD ile yarışabilecek mi?
AB bakanları kasım ayında uzay politikalarını belirlemek için keşif, uydu ve planlamayı yöneten Avrupa Uzay Ajansı koordinasyonunda İspanya'nın Sevilla kentinde bir araya gelecek.
Avrupa Uzay Ajansı - 2.8.2019
Ağır metallerden oluşan bir öte gezegen keşfedildi
ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA), Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ve Uzay Teleskobu Bilim Enstitüsü (STScl) ile ortaklaşa geliştirdiği Hubble Uzay Teleskobu, 1990'dan bu yana Dünya yörüngesinde uzay gözlemleri yapıyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 31.7.2019
Progress MS 12 kargo kapsülü uzaya fırlatıldı
NUR Progress MS 12 kargo kapsülü, Kazakistan'ın Baykonur Uzay Üssü'nden fırlatıldı.
Avrupa Uzay Ajansı - 26.7.2019
SpaceX kargo mekiğini Uluslararası Uzay İstasyonuna yolladı
UUİ'de 6 kişilik mürettebat bulunuyor NASA, Rusya Federal Uzay Ajansı, Japonya Uzay Araştırma Ajansı, Avrupa Uzay Ajansı ve Kanada Uzay Ajansının ortak projesi UUİ'de farklı ülkelerden 6 kişilik mürettebat dönüşümlü görev yapıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avrupa Uzay Ajansı Haberleri | Avrupa Uzay Ajansı Haber - Haberler - Sayfa 3 - Avrupa Uzay Ajansı haberleri, son dakika avrupa uzay ajansı haber ve gelişmeleri burada. Avrupa Uzay Ajansı, ötegezegenleri inceleyecek uzay aracını fırlattı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 06:17:25. #1.14#
title