AVRUPA UZAY AJANSI HABERLERİ

Avrupa Uzay Ajansı Haberleri

Avrupa Uzay Ajansı haber, Avrupa Uzay Ajansı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Uzay Ajansı - 19.2.2020
Arianespace, Japon ve Güney Kore uydularını uzaya fırlattı
Avrupa Uzay Ajansının (ESA) fırlatma hizmetleri şirketi Arianespace, Japon iletişim uydusu ile Güney Kore coğrafi gözlem uydusunu yörüngeye yolladı.
Avrupa Uzay Ajansı - 19.2.2020
"Cyngus" kargo mekiği Uluslararası Uzay İstasyonu'na ulaştı
NASA, Rusya Federal Uzay Ajansı, Japonya Uzay Araştırma Ajansı, Avrupa Uzay Ajansı ve Kanada Uzay Ajansının ortak projesi ISS'de farklı ülkelerden 6 kişilik mürettebat dönüşümlü görev yapıyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 15.2.2020
Malezya'da meteorun düşme anı araç kamerasında
Malezya'nın Johor Bahru kenti yakınlarında sabaha karşı saat 5.00 sularında bir meteor düştü. 'Ateştopu' olarak adlandırılan meteorun düşme anı bir aracın güvenlik kamerasına yansıdı. Uluslararası Meteor Organizasyonu (IMO) tarafından Singapur ve Malezya'da en az 4 tane 'ateştopu' olarak adlandırılan meteor olayının görüldüğü rapor edildi. IMO tarafından Singapur ve Malezya'da düştüğü rapor edilen meteorlar NASA ve Avrupa Uzay Ajansı (ESA) tarafından henüz doğrulanmadı.
Avrupa Uzay Ajansı - 15.2.2020
Malezya'da büyük bir meteorun düşme anı böyle görüntülendi
Malezya'nın Johor Bahru kenti yakınlarında sabaha karşı saat 5.00 sularında bir meteor düştü. 'Ateştopu' olarak adlandırılan meteorun düşme anı bir aracın güvenlik kamerasına yansıdı. Uluslararası Meteor Organizasyonu (IMO) tarafından Singapur ve Malezya'da en az 4 tane 'ateştopu' olarak adlandırılan meteor olayının görüldüğü rapor edildi. IMO tarafından Singapur ve Malezya'da düştüğü rapor edilen meteorlar NASA ve Avrupa Uzay Ajansı (ESA) tarafından henüz doğrulanmadı.
Avrupa Uzay Ajansı - 13.2.2020
Dünya'dan 330 ışık yılı uzakta "yavru öte gezegen" keşfedildi
Rochester Teknoloji Enstitüsünde görevli bilim insanlarının öte gezegeni, Avrupa Uzay Ajansının (ESA) "Gaia" adlı yapay uydusunun verilerini kullanarak keşfettiği belirtildi.
Avrupa Uzay Ajansı - 12.2.2020
DHA DIŞ –Antartika'da Malta büyüklüğünde buzul yok oldu
Avrupa Uzay Ajansı (ESA) tarafından yayınlanan bir yıllık uydu görüntülerinde Antartika Kıtası'nda bulunan ve Malta ülkesi büyüklüğünde bir buzulun kırılarak yol olduğu görüldü.
Avrupa Uzay Ajansı - 10.2.2020
Avrupa Uzay Ajansının Güneş Uydusu uzaya fırlatıldı
CAPE Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Güneş'in kutup bölgelerini gözlemleyecek keşif uydusunu uzaya yolladı.
Avrupa Uzay Ajansı - 6.2.2020
Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki görevini tamamlayan soyuz MS 13 dünyaya döndü
Rusya Federal Uzay Ajansından (ROSCOSMOS) yapılan açıklamada, Rus kozmonot Aleksandr Skvortsov, ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) astronotu Christina Koch ve Avrupa Uzay Ajansı (ESA) astronotu Luca Parmitano'yu taşıyan kapsülün yerel saatle 15.
Avrupa Uzay Ajansı - 29.1.2020
Chandra Teleskobu, çarpışarak birleşen galaksi öbeklerini kayda aldı
Chandra X-ışını Teleskobu, uzay gözlemleri yapıyor Chandra Teleskobu ile Avrupa Uzay Ajansının (ESA) X-ışını teleskobu XMM-Newton'un verilerini kullanan gökbilimciler, "Abell 1758"yi ilk kez 2004'te dörtlü bir galaksi öbeği sistemi olarak keşfetmişti.
Avrupa Uzay Ajansı - 28.1.2020
Uluslararası Uzay İstasyonuna ticari modül eklenecek
NASA, Rusya Federal Uzay Ajansı, Japonya Uzay Araştırma Ajansı, Avrupa Uzay Ajansı ve Kanada Uzay Ajansının ortak projesi UUİ'de farklı ülkelerden 6 kişilik mürettebat dönüşümlü görev yapıyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 21.1.2020
EİB AB uzay teknolojilerine 200 milyon euro yatırım yapacak
Avrupa Komisyonu'ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, söz konusu yatırımın 100 milyon eurosunun "Avrupa Uzay Ajansı çerçevesinde oluşturulan yeni Avrupa yapımı fırlatıcı" Ariane 6 çalışmalarında kullanılacağı belirtilirken, Arinane 6 programının "AB'nin uzaya bağımsız erişim sağlamasına yardımcı olduğu" ve "Avrupa'nın bütün yörüngelerde çalışma yapılmasını sağlayacak eylemler gerçekleştirmesini destekleyeceği" vurgulandı.
Avrupa Uzay Ajansı - 13.1.2020
Avustralya'daki yangının uzaydan görüntüleri yayınlandı
Dijital Dünya Avustralya Hotspots (DEA), 3 Eylül'den bu yana yangınlara dair kaydedilen süreci video haline getirildi. DEA'nın videosu ve Avrupa Uzay Ajansı tarafından da çeşitli zamanlarda çekilen fotoğraflar yangının boyutunu bir kez daha ortaya koydu.
Avrupa Uzay Ajansı - 8.1.2020
Samanyolu Galaksisi'nde dalga şeklinde devasa bir yapı keşfedildi
ScienceAlert'in haberine göre, Avrupa Uzay Ajansının (ESA) "Gaia" adlı yapay uydusunun, Samanyolu Galaksisi'nin haritasını çıkaran araştırmasından elde edilen veri, Gould Kuşağı'nın, 9 bin ışık yılı uzunluğunda toz ve gaz kıvrımının parçası olduğunu ortaya koydu.
Avrupa Uzay Ajansı - 18.12.2019
Avrupa Uzay Ajansı, ötegezegenleri inceleyecek uzay aracını fırlattı
ANKARA/SAN Avrupa Uzay Ajansı (ESA) Güneş dışı gezegenleri (ötegezegen) inceleyecek uzay aracını Güney Amerika'dan fırlattı.
Avrupa Uzay Ajansı - 14.12.2019
Orta Doğu ülkelerinin uzaydaki gelişimi için adım atıldı
ORTA Doğu Bölgesi'nde kapasite geliştirmek ve buradaki ülkeleri uzay yarışında bir üst seviyeye taşımak amacıyla 1'nci Orta Doğu Uzay Nesli Çalıştayı düzenlendi.
Avrupa Uzay Ajansı - 8.12.2019
SpaceX'in "süper fare"li kargosu Uluslararası Uzay İstasyonuna ulaştı
UUİ'de 6 kişilik mürettebat dönüşümlü bulunuyor NASA, Rusya Federal Uzay Ajansı, Japonya Uzay Araştırma Ajansı, Avrupa Uzay Ajansı ve Kanada Uzay Ajansının ortak projesi UUİ'de farklı ülkelerden 6 kişilik mürettebat dönüşümlü görev yapıyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 6.12.2019
Kargo kapsülü Progress MS 13 uzaya fırlatıldı
ROSCOSMOS, Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Kanada Uzay Ajansı (CSA) ve Japon Uzay Araştırma Ajansının (JAXA) ortak işlettiği UUİ'de, uzay araştırmaları ve temel bilim deneyleri yürütülüyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 5.12.2019
SpaceX'ten Uluslararası Uzay İstasyonuna "süper fare"li kargo
UUİ'de 6 kişilik mürettebat bulunuyor NASA, Rusya Federal Uzay Ajansı, Japonya Uzay Araştırma Ajansı, Avrupa Uzay Ajansı ve Kanada Uzay Ajansının ortak projesi UUİ'de farklı ülkelerden 6 kişilik mürettebat dönüşümlü görev yapıyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 5.12.2019
Türkiye'nin ilk uzay radyasyonu test altyapısı açıldı
ODTÜ-Saçılmalı Demet Hattı Söz konusu test altyapısıyla Türkiye'nin milli ve yerli imkanlarla geliştirdiği güneş hücreleri, lityum iyon pil ve çok katmanlı yalıtım battaniyesi gibi İMECE uydusuyla uzaya gönderilecek ekipman ve malzemelerin Avrupa Uzay Ajansı standartlarına göre testleri gerçekleştirilecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avrupa Uzay Ajansı Haberleri | Avrupa Uzay Ajansı Haber - Haberler - Sayfa 2 - Avrupa Uzay Ajansı haberleri, son dakika avrupa uzay ajansı haber ve gelişmeleri burada. İzolasyonla başa çıkmak için astronotlar gibi davranın!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 08:21:15. #1.14#
title