'Avrupa, Türkleri Asimile Etmeye Çalışıyor'

'Avrupa, Türkleri Asimile Etmeye Çalışıyor'

Balkan Türkleri Konfederasyonu Teşkilat Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı İzzet Altuntaş, Avrupa'da Türkleri Asimile Çalışmalarının Devam Ettiğini Belirtti.

'Avrupa, Türkleri Asimile Etmeye Çalışıyor'

Balkan Türkleri Konfederasyonu Teşkilat Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı İzzet Altuntaş, Avrupa'da Türkleri asimile çalışmalarının devam ettiğini belirterek, "Balkanlarda 3.5 milyon insanımız var. Onları bir araya getirmek için çalışıyoruz" dedi.

İzzet Altuntaş ve beraberindeki heyet, Bafra Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Garnizon Komutanı Yarbay Metin Özdemir, Belediye Başkanı Şükrü Neiş, Cumhuriyet Başsavcısı Salih Çokal ve İlçe Emniyet Müdürü Kadri Özkan'ı ziyaret etti. Ziyaret turu, Garnizon Komutanlığı'ndan başladı. Nezaket ziyaretine teşekkür eden Bafra Garnizon Komutanı Yarbay Metin Özdemir, 24 saat hizmete hazır olduklarını, 7 ay Kosova'da görev yaptığını ve Kosova'da yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyet duyduğunu söyledi. İzzet Altuntaş ise

5-6 yıldır Yunanistan'a gitmek için vize başvurusunda bulunduğunu; ancak pasaportunun Yunanistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu tarafından hiçbir gerekçe gösterilmeden eline verildiğini söyledi.

Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Salih Çokal'ı ziyaret eden İzzet Altuntaş, Samsun merkez ve ilçelerinde 220 ila 240 bin arasında mübadil insanların yaşadığını belirterek, "Biz devletçiyiz, devletimize karşı her türlü fedakarlığı yaparız. Özellikle Balkan ülkelerinde yapılması gereken konularda çalışıyoruz. Atatürk'ün getirdiği bir milletiz. Yabancılar Avrupa'da asimile çalışmalarını devam ettiriyor. Bizde asimile çalışmasını engellemek için çalışmamızı sürdürüyoruz. Balkanlarda 3.5 milyon insanımız var.

Bizim çalışmalarımız halkı bir araya getirmektir. Bu uğurda da çok yönlü olarak çalışıyoruz" diye konuştu.

Başsavcısı Salih Çokal da mübadillerin toplumda örnek gösterilecek insanlar olduğunu vurguladı.

İzzet Altuntaş ve beraberindekiler, daha sonra Belediye Başkanı Şükrü Neiş, Kaymakamı Bekir Dınkırcı ve İlçe Emniyet Müdürü Kadri Özkan'ı ziyaret etti.

(NA-SA-ÖZ-BA-Y)