Avrupa Triatlon Kupası'nda Dereceye Giren Sporcular Ödüllerini Aldı

Kuşadası'nda Gerçekleştirilen Avrupa Triatlon Kupası Yarışlarında Dereceye Girenlere, 15 Bin Euro Para Ödülü Dağıtıldı.

Avrupa Triatlon Kupası'nda Dereceye Giren Sporcular Ödüllerini Aldı

Kuşadası'nda gerçekleştirilen Avrupa Triatlon Kupası yarışlarında dereceye girenlere, 15 bin euro para ödülü dağıtıldı.

Hafta sonu gerçekleştirilen Avrupa Triatlon Kupası'nda genç erkekler ve genç bayanlarda ilk üç dereceleri Türkiye alırken, İsviçreli Wild Ruedi, büyük erkeklerde Avrupa şampiyonu olmuştu. Büyük bayanlarda ise Avrupa şampiyonluğuna Almanya'dan Kathrin Mueller ulaşmıştı.

Büyük çekişme içerisinde geçen Avrupa Triatlon Kupası'nın ödül töreni Kuşadası'nın simgesi tarihi Güvercinada'da yapıldı. Ödül törenine Kuşadası Kaymakamı Ahmet Ali Barış ve Türkiye Triatlon Federasyon Başkanı Halil Kılıçoğlu ile birlikte yarışmada mücadele eden sporcular ve hakemler katıldı.

Törende turnuvanın düzenlenmesine katkı sağlayan kuruluşlara plaket verilirken, dereceye giren sporcular da para ödülü ve kupalarını Kuşadası Kaymakam Ahmet Ali Barış ve Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Halil Kılıçoğlu'ndan aldı.

Kuşadası Kaymakam Ahmet Ali Barış ve Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Halil Kılıçoğlu, ödül töreninde yaptıkları konuşmada turnuvanın başarıyla tamamlandığını belirterek, katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

(ZH-MFS-SN-SN-S)