Avrupa'nın En İyisi 'Avrupa Parkı?

Avrupa'nın En İyisi 'Avrupa Parkı?

Almanya'nın en büyük eğlence parkı olan 'Avrupa Parkı' bu yıl da ödüllendirildi.

Avrupa'nın En İyisi 'Avrupa Parkı?

Almanya'nın en büyük eğlence parkı olan 'Avrupa Parkı' bu yıl da ödüllendirildi. Eğlence sektörünün tanınmış Amerikan magazin dergisi 'Amusement Today' Almanya'nın Baden Württemberg Eyaleti'nin Freiburg Kenti yakınlarında Rust Kasabası'nda bulunan Avrupa Parkı'nı geçtiğimiz gün gümüş madalyayla dünyanın en iyi ikinci parkı ve Avrupa'nın en iyi parkı olarak seçti.

Almanya, Fransa, İsviçre üçgeninde bulunan eğlence parkı 90 hektar alanda 100'den fazla aktivitesiyle herkesin ilgisini çekiyor. Avrupa Parkı 11 macera treni, çok sayıda otel ve 14 Avrupa teması içeren köyleri ile ziyaretçilere eğlenceli bir tatil sunuyor.

Almanya'nın en büyük eğlence merkezi haline gelen 37 yıllık Avrupa Parkı'nda adeta yok yok. Sinema, tiyatro, dans, müzik, konser, mevsim şenlikleri ve komşu ülkelerin geleneksel bayram kutlamaları parkı her yıl zenginleştiriyor. Çok sayıda televizyon programının yapıldığı Avrupa Parkı'ndaki 80 binden fazla rengarenk çiçek parka doğal bir güzellik kazandırıp yaklaşık 4,5 milyon ziyaretçiye kısa bir tatil imkanı sunuyor. Avrupa Parkı yaz sezonunu 4 Kasım tarihinde kapatıp, kış sezonunu açacak. 6 Ocak tarihine kadar devam edecek kış sezonuyla park ayrı bir güzelliğe bürünüyor.

Avrupa Park'ın 'Golden Ticket Awards' ödülü ile dünyanın en iyi ikinci parkı ve Avrupa'nın en iyi parkı seçilmesi Almanları ve Avrupalı ziyaretçileri sevindirdi.