Avrupa Konseyi Haberleri

Avrupa Konseyi haber, Avrupa Konseyi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Konseyi - 30.03.2021
AKPM Başkanı Rik Daems, CHP ve İYİ Parti'yi ziyaret etti
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Rik Daems, CHP ve İYİ Parti'yi ziyaret etti.
Avrupa Konseyi - 30.03.2021
TBMM Başkanı Şentop, AKPM Başkanı Daems ile görüştü Açıklaması
Türkiye'nin, kurucu üyesi olduğu Konsey'in Avrupa'daki rolünün güçlendirilmesine ve görünürlüğünün artırılmasına önemli katkılarda bulunduğunu belirten Şentop, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ülkemiz AKPM'nin kurulması ve faal hale gelmesinde büyük pay sahibidir. Zorlu bir coğrafyada bulunan, suhuletle yürütülen komşuluk politikasının öneminin ve kıymetinin bilincinde olan bir ülke olarak komşuluk politikasını Avrupa Konseyi'nin iş birliği araçları müktesebatına kazandırdık.
Avrupa Konseyi - 30.03.2021
TÜSİAD Olağan Genel Kurul Toplantısı
Kaslowski, özellikle 21. yüzyıl dünyasında kadınların haklarının tam anlamıyla hayata geçirilmesinin, onların şiddetten korunmasının öncelikli bir konu olduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kadınların iş dünyasında ve aslında hayatın her alanında eşit muamele görmeleri hem her şeyden önce bir insan hakları meselesidir hem de bir ülkenin ekonomik cazibesini etkileyen unsurlardan birisidir. Bu nedenle bizzat Avrupa Konseyi bünyesinde tüm ülkelerce imzalanmış, Türkiye'nin öncülük de yaptığı, ilk imzacısı Türkiye olan ve dünyanın incisi şehrimizin adını taşıyan İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılmasını, daha önceki basın açıklamalarımızda da vurguladığımız gibi, düzeltilmesi gereken bir karar olarak değerlendirdiğimizi tekrarlamak istiyorum.
Avrupa Konseyi - 30.03.2021
AB Liderler Zirvesi ve AB-Türkiye ilişkilerinin geleceği
Zirvede değinilen bir diğer konu ise AB tarafından yıllardır sürüncemede bırakılan Gümrük Birliği'nin güncellenmesi meselesidir. Zirvede bu konuda AB'nin önemli adımlar atmaya açık olduğu belirtildi. AB ile Türkiye'nin ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesi gerekliliği vurgulanarak bu ilişkileri derinleştirmek için yıllardır söylemden öteye geçemeyen Gümrük Birliği'nin revize edilmesi konusunda Avrupa Konseyi'nin çalışmalara başlaması gerektiği ifade edildi.
Avrupa Konseyi - 29.03.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 30 Mart 2021
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Rik Daems ile bir araya gelecek, Daems onuruna akşam yemeği verecek.
Avrupa Konseyi - 29.03.2021
CHP'li Kaboğlu: "İstanbul Sözleşmesi halen yürürlüktedir"
Kaboğlu, "Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesinin Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun (İstanbul Sözleşmesi), halen yürürlüktedir çünkü yasaları koymak ve kaldırmak TBMM'nin yetkisindedir.
Avrupa Konseyi - 29.03.2021
Son dakika haber! AB zirvesinin tek somut kazanımı mülteci anlaşması
Son dakika haberine göre 25-26 Mart 2020 tarihlerinde video konferans yöntemiyle toplanan olağanüstü Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesinin sonuç bildirgesinde, AB'yi derin biçimde etkileyen sorunlara ilave olarak Türkiye ile ilişkiler hakkında üye devletlerin üzerinde mutabakat sağladıkları hususlar yer aldı.
Avrupa Konseyi - 27.03.2021
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: "(İstanbul Sözleşmesi) Fesih bildirimimiz Avrupa Konseyi Sekreteryası'na ulaştı"
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesiyle ilgili "Bu iş bitti.
Avrupa Konseyi - 26.03.2021
Bahçeli, partisinin MYK ve MDK ortak toplantısının ardından açıklama yaptı Açıklaması
Bu konuda herhangi bir sözleşmenin denetimine, gözetimine veya şaibeli muhtevasına ahlaken ve manen ihtiyaç olmadığını kaydeden Bahçeli, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Başta CHP olmak üzere, bazı muhalefet partilerinin yeni bir istismar sayfası açma teşebbüsü ülkemizi boş yere meşgul edecek, enerjisinin israfına yol açacaktır. Türkiye'ye muhalefet etmekle, demokratik muhalefet görevi aynı şey değildir. Maalesef CHP, İP, HDP ve diğer marjinal partiler, dış kaynaklı talimat ve telkinle Türkiye'ye karşı muhalefet bloğunda mevzilenmişlerdir. Bunun adı elbette zillettir, rezalettir, hezimettir. Milli meselelerde Türkiye'nin önüne takoz koymaya çalışanlar dürüst ve samimi değillerdir. Gündemde tartışılan her konuyu krize çevirmeye ve toplumsal tabana yayarak suni bir halk hareketi oluşturmaya çalışan zillet ittifakı körleşmiş ve köhneleşmiş bir siyaset anlayışının resmen tutsağıdır. Muhalefet partileri bugünkü şartlarda dış güçlerin muhbir ve muhabir partilerine dönüşmüştür. CHP'nin, HDP'nin, İP'in, DEVA'nın ve Gelecek Partisi'nin durumu aynısıyla budur. Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi'nin, Türkiye'nin işleyen yargı sürecine küstahça karışıp terörist Demirtaş'ın derhal salıverilmesini ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin bu çerçevedeki kararının haziran ayına kadar uygulanmasını istemesi bir yanda saygısızlık diğer yanda da iç muhalefete bir nevi destektir.
Avrupa Konseyi - 26.03.2021
Son dakika haberi... Selçuk, kültürel zenginliği ile Avrupa Konseyi Kültürlerarası Şehirler Ağı'na üye oldu
Edinilen son dakika gelişmesine göre İzmir'de Selçuk Belediyesi, Kültürlerarası Şehirler Ağının üyesi ve Kültürlerarası Şehirler Programının 146. katılımcısı oldu.
Avrupa Konseyi - 25.03.2021
Edirne'deki Geri Gönderme Merkezi, Avrupa Konseyi Göç ve Mülteciler Özel Temsilcisi Stefanek'ten övgü aldı
Avrupa Konseyi Göç ve Mülteciler Özel Temsilcisi Drahoslav Stefanek, Edirne'de ziyaretlerde bulundu.
Avrupa Konseyi - 25.03.2021
24 Mart 2021 Haberleri
24 Mart 2021 Manşet Haberleri.
Avrupa Konseyi - 24.03.2021
AB Zirvesi'nde gündem aşı, Türkiye ve ABD
Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, "Biden'ı bu haftaki Avrupa Konseyi toplantısında ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.
Avrupa Konseyi - 23.03.2021
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Meyer-Landrut Parlamento Muhabirleri Derneğini ziyaret etti Açıklaması
Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, AB'nin, Türkiye'nin kurucu üyelerinden biri olduğu Avrupa Konseyi üyelerinden, farklı kurumların kararlarına saygı duymasını beklediğini ifade ederek, "AİHM de bunlardan bir tanesidir.
Avrupa Konseyi - 23.03.2021
CHP, İstanbul Sözleşmesi için Meclis'te genel görüşme talep etti
CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç'un imzasıyla sunulan önergenin gerekçesinde, Meclis tarafından Anayasa'nın 90'ıncı maddesine uygun olarak 24 Kasım 2011'de kabul edilen bir kanunla onaylanan ve İstanbul Sözleşmesi olarak bilinen Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi'nin, Cumhurbaşkanı kararı ile feshedildiği hatırlatıldı.
Avrupa Konseyi - 23.03.2021
Son dakika haberi! CHP'li Süllü, kadınların İstanbul Sözleşmesi'ne sahip çıkmak konusunda çok kararlı olduğunu belirtti
Süllü, CHP'li kadın milletvekilleriyle Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, kamuoyunda "İstanbul Sözleşmesi" olarak bilinen "Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi"nden çekilme kararının hukuken yok hükmünde olduğunu, sözleşmenin yürürlükte olduğunu öne sürdü.
Avrupa Konseyi - 23.03.2021
Türkiye-AB ilişkilerinde "normalleşme"den söz edebilmek için yeni müzakere başlıkları açılmalı
Zirve toplantısı öncesinde AB üst yönetiminin Türkiye ile temas kurarak mülteci meselesi konusunda yeni işbirliği arayışına girmesi olumlu mesaj olarak dikkatleri üzerinde topluyor. Bu diyalog, siyasal gözlemciler tarafından AB'nin Türkiye ile ilişkileri normalleştirme eğilimi içerisine girmesi şeklinde değerlendiriliyor. Hatta o kadar ki, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi olarak da bilinen Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi'nden çekilmesi ve Anayasa Mahkemesi tarafından terörle ilintili olduğu gerekçesiyle Halkların Demokratik Partisi'ne (HDP) kapatma davası açılması bile ilişkilerin mevcut seviyesinden daha geriye gitmesine yol açmayacak.
Avrupa Konseyi - 22.03.2021
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
İstanbul Sözleşmesi'nden ayrılmaya, toplumun kahir ekseriyetinin karşı olduğunu savunan Öztrak, şu görüşleri paylaştı: "Bu, milletimize verilmiş açık bir gözdağıdır. Bu, tek bir imzayla, 'tüm kazanılmış haklarınızı elinizden alırım' tehdididir. Böyle tehdit ve gözdağı verilen bir ülkede, hiç kimsenin ne canı, ne de malı güven altında değildir. Bu yol bir kez açılırsa, Erdoğan'ın bir başka Avrupa Konseyi Sözleşmesi olan Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinden de tek imzayla çıkması mümkündür.
Avrupa Konseyi - 22.03.2021
Son dakika haberleri: Ankara Barosundan Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesinin iptali için dava
Barodan yapılan yazılı açıklamada, kamuoyunda İstanbul Sözleşmesi olarak bilinen Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi'nin, Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile feshedildiği bildirildi.
Avrupa Konseyi - 22.03.2021
Anayasa Komisyonu Başkanı Bozdağ: "İstanbul Sözleşmesi feshi kanuna uygun"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Karar ile, Bakanlar Kurulu Kararı ile onaylanan "Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi" Türkiye Cumhuriyeti bakımından feshedilmişti.
Avrupa Konseyi - 22.03.2021
Son dakika haberleri... Bakan Selçuk'tan "İstanbul Sözleşmesi" açıklaması
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter hesabından, 'İstanbul Sözleşmesi' ile ilgili açıklamalarda bulundu. Selçuk, "Dünyada 200'e yakın ülke var. 47 Avrupa Konseyi üyesinden 19'u çekinceyle onay vermiş, 11'i imzalayıp onaylamamış, 2'si işlem yapmamış.
Avrupa Konseyi - 21.03.2021
Avrupalı yetkililerden Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesine dair açıklama
Avrupa Birliği (AB) ve Avrupa Konseyi üst düzey yetkilileri Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Avrupa Konseyi - 21.03.2021
Biden, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden ayrılmasını "hayal kırıklığı" olarak yorumladı
Biden, Ankara'nın İstanbul Sözleşmesi'ne ilişkin kararı hakkında yaptığı yazılı açıklamada, "Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi olarak da bilinen Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi'nden ani ve nedensiz ayrılması derin hayal kırıklığıdır.
Avrupa Konseyi - 21.03.2021
Son dakika haber: Milletlerarası anlaşmalar Resmi Gazete'de yayımlandı
Son dakika haber... Türkiye ile Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, Ukrayna, Mali, Sierra Leone, Katar ve Irak arasında çeşitli alanlarda imzalanan 6 milletlerarası anlaşma, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yer aldı.
Avrupa Konseyi - 21.03.2021
TİMAV Başkanı Öksüz: "İhtiyacımız ithal sözleşmeler değil, kendi değerlerimizdir"
Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) Genel Başkanı Ecevit Öksüz, İstanbul Sözleşmesi'nin, imzalandığı günden bu yana, ülkemizde hizmet edeceği iddia edilen hususlarda hiçbir değer ve katkı üretmediğini ifade ederek, "Milletimiz, yürürlükten kaldırılan sözleşmeyle değil, bizzat öz değerleri...
Avrupa Konseyi - 21.03.2021
İstanbul Sözleşmesi'nden ayrılma kararına Avrupa genelinde tepki: 'Kadın hakları insan haklarıdır'
Türkiye'nin de üyesi olduğu Avrupa Konseyi'nin Genel Sekreteri Marija Pejcinovic Buric, sözleşmeden çıkılmasını "yıkıcı bir haber" olarak değerlendirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avrupa Konseyi Haberleri | Avrupa Konseyi Haber - Haberler - Sayfa 9 - Avrupa Konseyi haberleri, son dakika avrupa konseyi haber ve gelişmeleri burada. Adalet Bakanı Gül, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Başkanı Daems ile görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 01:38:27. #1.15#

title