Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türkiye, Serbest Stilde Takım Halinde 4. Oldu

Finlandiya'nın Tampere Kentinde Gerçekleştirilen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda, Serbest Stilde 96 Kiloda Hakan Koç Bronz Madalya Kazanırken; Şampiyonayı 1 Altın ve 2 Bronz Madalyayla Kapatan Serbest Güreş Milli Takımı, Şampiyonayı Takım Halinde 4. Sırada Tamamladı.

Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türkiye, Serbest Stilde Takım Halinde 4. Oldu

Finlandiya'nın Tampere kentinde gerçekleştirilen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda, serbest stilde 96 kiloda Hakan Koç bronz madalya kazanırken; şampiyonayı 1 altın ve 2 bronz madalyayla kapatan Serbest Güreş Milli Takımı, şampiyonayı takım halinde 4. sırada tamamladı.

Şampiyonada ilk turu maç yapmadan geçen, ikinci turda ise Ukraynalı Georgy Tivilova'ya 2-0 yenilen Hakan Koç, Ukraynalı sporcunun finale yükselmesiyle repesajda mücadele etme hakkı kazandı. Repesajda Fransız Akesse Vincent ile mücadele eden Hakan Koç, ilk periyodu 6-0 kazandığı müsabakada ikinci periyotta rakibini tuşla mağlup etti. Hakan Koç, bronz madalya mücadelesinde ise Macar rakibi Daniel Ligeti'yi 2-0 yenerek, bronz madalyanın sahibi oldu. Şampiyonayı 1 altın ve 2 bronz madalya ile tamamlayan Serbest Güreş Milli Takımı da şampiyonada takım halinde 4. oldu.

Öte yandan, Avrupa Şampiyonası'nda grekoromen stilde müsabakalar, cumartesi ve pazar günü yapılacak.

(KÇ-KÇ-OK-S)

Kaynak: İHA