Avrupa Gençler ve Ümitler Karate Şampiyonası İzmir'de Başladı

Avrupa Gençler ve Ümitler Karate Şampiyonası İzmir'de Bugün Başlarken, Sabah Seansında Kumite Artı 80 Kiloda Burak Kaptan Bronz Madalya Kazandı. Halkapınar Spor Salonu'nda Düzenlenen Şampiyonanın Açılış Törenine Mehter Takımı Renk Kattı. 42 Ülkeden 820 Sporcunun Mücadele Ettiği Organizasyona Ay Yıldızlı Ekibimiz 12'si Bayan, 37 Sporcuyla Katıldı.

Avrupa Gençler ve Ümitler Karate Şampiyonası İzmir'de Başladı

Avrupa Gençler ve Ümitler Karate Şampiyonası İzmir'de bugün başlarken, sabah seansında kumite artı 80 kiloda Burak Kaptan bronz madalya kazandı. Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyonanın açılış törenine Mehter Takımı renk kattı. 42 ülkeden 820 sporcunun mücadele ettiği organizasyona ay yıldızlı ekibimiz 12'si bayan, 37 sporcuyla katıldı.

Türk sporculardan kumitede Gökhan Gündüz, +75 kiloda Avusturyalı, Sloven, Hollandalı ve Rus rakiplerini yenerek finale kaldı. Gündüz, bugün saat 19.00'da yapılacak final müsabakasında İtalyan rakibiyle altın madalya için mücadele edecek. +80 kiloda Burak Kaptan ise İngiliz, Ukraynalı, Belaruslu rakiplerini yenip, İtalyan temsilcisine mağlup olunca da üçüncülük maçına çıktı. Kaptan, üçüncülük karşılaşmasında Sırp rakibini mağlup ederek bronz madalyaya ulaştı.

Kumite dalında ise Ömer Kemaloğlu gençler kategorisinde altın madalyanın sahibi oldu. Final maçında Rus rakibi Sinyavski'yi 3-1 mağlup eden Kemaloğlu ülkemize ilk altın madalyayı kazandırdı. 75 kiloda yarışan Gökhan Gündüz ise final maçında İtalyan rakibi Busa'ya 9-4 mağlup olunca gümüş madalya ile yetindi. 60 kiloda tatemiye çıkan Ali İnce ise bronz madalya aldı. Ay yıldızlı ekibimiz böylece ilk gün müsabakalarında bir altın, bir gümüş ve iki bronz madalya kazandı.