Avrupa Birliği Haberleri

Avrupa Birliği haber, Avrupa Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Birliği - 07.09.2021
Bakan Çavuşoğlu: Afganistan'da kurulacak hükümetin kapsayıcı olması gerekiyor
Hükümet kurma talebine Türkiye'nin davet edildiği sorusuna Çavuşoğlu, "Şu anda bir tutumumuz yok, hükümet kurulmadı ve bize bir davet gelmedi" ifadesini kullandı.  'İNSANİ YARDIMLARIN KESİNTİSİZ ULAŞTIRILMASI LAZIM' Bakan Çavuşoğlu, göç sorununun yerinde çözülmesinin herkes için faydalı olacağını belirterek, şöyle konuştu: "Afganistan'da insanların ülkelerini terk etmemelerini sağlamak. Şu anda ciddi bir hareketlilik yok. Bu sene içinde bugüne kadar 570 bin kişi yerinden edilmiş. Kurulacak hükümetin, Taliban'ın politikaları kendi insanını da etkileyecek. Savaşların olduğu her yerde, insani yardımların kesintisiz ulaştırılması lazım. Bunu yapan kurumların güvenliğinin de sağlanması gerekiyor. Komşu ülkelere de destek vermek lazım. Sınırlara doğru harekete eden 570 bin kişinin büyük oranda Pakistan'a gideceği öngörülüyor. Göç konusunda sadece güvenlik açıdan bakmak da doğru değil, sadece insani olarak da bakmak doğru değil. İnsani ve güvenlik sentezini çok iyi yapmak gerekiyor. Türkiye üzerine düşeni yaptı. Biz ilave göç yükünü kaldıramayız. İran'a gerekli telkinlerde bulunuyoruz. Afganların ülkemize geçmemesi konusunda telkinde bulunuyoruz. Sınırlarda jandarmamız, güvenlik güçlerimizle aldığımız tedbirler var. Sınırda aldığımız tedbirler her geçen gün artıyor." GÖÇ MUTABAKATININ GÜNCELLENMESİ Bakan Çavuşoğlu, Göç Mutabakatı'na ilişkin, "18 Mart mutabakatını uyguladığımız zaman sıkıntı kalmaz. Bugün karşı karşıya kaldığımız sorunlar başka boyutlara gitmesi nedeniyle güncellemelerin yapılması gerekiyor. Mutabakata göre Suriyelilerin kuzey Suriye ve içine gönderilmesi için Avrupa Birliği destek verecekti.
Avrupa Birliği - 07.09.2021
Pınar Gültekin cinayetinde Cemal Metin Avcı'nın yakınlarının ayrı ayrı cezalandırılması istendi
Dördüncü duruşmada mahkeme heyeti, sanıklardan Cemal Metin Avcı'nın tutukluluk halinin devamına, Adli Tıp Kurumundan gelecek raporun beklenmesine, android şifresi ile ilgili yazılan müzekkere ile ilgili, Adalet Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğüne gönderilmesine hükmederek duruşmayı 12 Temmuz'a ertelemişti.
Avrupa Birliği - 06.09.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Avrupa Birliği'nin (AB) ilaç düzenleyici Avrupa İlaç Ajansı (EMA), Pfizer-BionTech aşısının üçüncü dozunun 16 yaşından büyüklere takviye doz olarak uygulanması için yapılan başvuruyu değerlendirmeye başladı.
Avrupa Birliği - 06.09.2021
Yunanistan, Libya'daki seçimlerden Türkiye-Libya Mutabakatını "üzerinden atacak" bir hükümet çıkmasını umuyor
Libya'nın Yunanistan'a komşu olduğunu ileri süren ve Libya'nın istikrarının tüm bölgeyi etkilediğini kaydeden Dendias, sadece ikili ilişkilerin değil, Avrupa Birliği (AB) ile Libya arasındaki ilişkilerin de geliştirilmesi için çaba gösterdiklerini savundu.
Avrupa Birliği - 06.09.2021
AB'nin Afganistan Büyükelçisi, Taliban'la ilişkinin kadın haklarına saygı şartına bağlı olacağını söyledi
Avrupa Birliği'nin (AB) Afganistan Büyükelçisi Andreas Von Brandt, Taliban'ın kadın ve kız çocuklarının haklarına saygı göstermesinin AB ile ilişki kurabilmenin koşullarından biri olduğunu söyledi.
Avrupa Birliği - 06.09.2021
İsveç, "AB ordusu" planına soğuk bakıyor
İsveç Savunma Bakanı Peter Hultqvist, Avrupa Birliği'nin (AB), ABD'ye bağımlı kalmamak için kendi askeri gücünü kurma planına ilişkin, "Bu planı sorunları çözmenin ana yolu olarak görmüyorum" ifadelerini kullandı.
Avrupa Birliği - 06.09.2021
AB'nin ilaç düzenleyicisi, Pfizer-BionTech aşısının 3. dozu için yapılan başvuruyu değerlendiriyor
Avrupa Birliği'nin (AB) ilaç düzenleyici Avrupa İlaç Ajansı (EMA), Pfizer-BionTech'in Kovid-19 aşısının üçüncü dozunun 16 yaşından büyüklere takviye doz olarak uygulanması için yapılan başvuruyu değerlendirmeye başladı.
Avrupa Birliği - 06.09.2021
BM göç örgütü, Polonya ve Belarus sınırındaki düzensiz göçmenlerden endişeli
???????Belarus'a sınır olan Polonya, Litvanya ve Letonya gibi Avrupa Birliği'ne üye ülkeler, Belarus hükümetini Afganistan, Irak, Suriye ve diğer ülkelerden düzensiz göçmenleri ülkelerine "itmekle" suçluyor.
Avrupa Birliği - 06.09.2021
Egeli ihracatçılardan "yeşil enerji" için hükümetten destek talebi
Avrupa Birliğinin (AB) Yenilebilir Enerji Direktifi ile yol haritasını ortaya koyduğuna işaret eden Eskinazi, yeşil dönüşüm kapsamında 2030 ve 2050 hedeflerinin de belirlendiğini aktardı.
Avrupa Birliği - 06.09.2021
Türk Standardları Enstitüsü Kocaeli'de "Standardizasyon Semineri" düzenleyecek
Avrupa Birliği ve Türkiye'nin ortak finansmanıyla TSE tarafından yürütülen "Standardizasyon Sisteminin Geliştirilmesi ve Farkındalığın Artırılmasına Yönelik Teknik Yardım Projesi", standardizasyon çalışmalarına çağdaş ve profesyonel yaklaşım getirecek yeni sistemin kurulması yoluyla Türkiye'deki standardizasyon sistemini ülke geneline yaymayı, etkinliğini, verimliliğini ve paydaş katılımını iyileştirerek standardizasyon konusunda kamuoyu bilincini oluşturmayı amaçlıyor.
Avrupa Birliği - 06.09.2021
Sabancı Üniversitesi'nce, tedavisi olmayan "gece körlüğü" hastalığı için ilaç geliştirme çalışmaları yapılıyor
Avrupa Birliği Nadir Hastalıklar Proje Çalışması kapsamında konsorsiyum projesi olarak gerçekleştirilen çalışmanın diğer yürütücüleri arasında, İtalya'nın UNIMORE Üniversitesi'nden Valeria Marigo, Careggi Üniversite Hastanesi AOUC'den Vittoria Murro, İsveç Araştırma Enstitüleri RISE'dan Nicolaas Schipper, Almanya'nın Mireca Medicines şirketinden Francois Paquet-Durand, Hannover Klinik Araştırma Merkezi HCTC'den Heiko von der Leyen ve Doğu Finlandiya Üniversitesi'nden Arto Urtti bulunuyor.
Avrupa Birliği - 06.09.2021
Yunanistan'da İklim Krizi ve Sivil Koruma Bakanlığına Kıbrıs Rum kesiminden siyasetçi getirildi
Yunan Hükümet Sözcüsü Yannis İkonomu düzenlediği basın toplantısında, yeni İklim Krizi ve Sivil Koruma Bakanı'nın 2014-2019 döneminde Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun kriz yönetiminden sorumlu üyesi olarak görev yapan Stilyanidis olacağını açıkladı.
Avrupa Birliği - 06.09.2021
AB, Gine'deki darbe "girişimini" kınadı
Avrupa Birliği (AB), Afrika ülkesi Gine'de "yönetimin zorla ele geçirilmesi girişimini" kınadı.
Avrupa Birliği - 06.09.2021
"İzmir İş Günleri"nde Türkiye'nin deniz taşımacılığı masaya yatırıldı
Lojistik sektörünün katlanarak büyüdüğüne işaret eden Öztürk, şu ifadeleri kullandı: "Türkiye lojistikte gerçekten köprü ülke oldu. Avrupalı birçok satıcı, lojistik maliyetteki artıştan dolayı Çin'deki siparişlerini bir kenara bırakıp Türkiye'den mal alma arayışına girdi. Türkiye olarak devlet desteğiyle gemi filomuzu büyütmeliyiz. Konteyner taşımacılığında milli hatlarımızı küresel ölçekte daha iyi noktaya getirmek için atılacak adımları değerlendirmeliyiz. Büyük resmin dışında kalmamalıyız." Öztürk, Türkiye'nin ihracatının yarısından fazlasını Avrupa Birliği'ne yaptığına dikkati çekerek, gelecek ek ihracat talebini karşılamak için yeni konteyner ve Ro-Ro hatlarının gündeme gelmesi gerektiğini belirtti.
Avrupa Birliği - 06.09.2021
KKTC'ye girişlerde bugünden itibaren QR kodu istenecek
Siteye giriş yapan KKTC vatandaşlarının Adapass, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Healthpass, Avrupa Birliği (AB) vatandaşlarının Greenpass ve İngiltere vatandaşlarının NHS QR kodlu evrakını, ülkeye girişte kontrol edilmek üzere beraberinde getirmeleri gerekecek.
Avrupa Birliği - 06.09.2021
Türkiye ile İsviçre Arasında Gerçekleştirilecek Siyasi İstişareler Hk. / T.C. Dışişleri Bakanlığı
Ülkemiz ile İsviçre arasındaki İkili Siyasi İstişareler, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Sayın Faruk Kaymakcı ile İsviçre Dışişleri Bakanlığı Devlet Sekreteri Livia Leu eşbaşkanlığında 7 Eylül 2021 tarihinde Ankara'da gerçekleştirilecektir.
Avrupa Birliği - 06.09.2021
Türkiye ile İsviçre arasındaki İkili Siyasi İstişareler Ankara'da gerçekleşecek
Türkiye ile İsviçre arasındaki İkili Siyasi İstişareler, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı'nın katılımıyla 7 Eylül'de Ankara'da gerçekleşecek.
Avrupa Birliği - 05.09.2021
"Yeşil dönüşüm", OVP'ye girdi
OVP'de iklim değişikliğinin etkisini tüm dünyada daha şiddetli bir şekilde göstermesinin, sürdürülebilirlik kavramı çerçevesinde yeşil ekonomiye geçiş sürecinin önemini artırdığının altı çizilerek, Avrupa Birliği (AB) tarafından 2019 yıl sonunda açıklanan Avrupa Yeşil Mutabakatı gibi yaklaşımlarla gelişmiş ülkelerin öncülüğünde küresel düzeyde ekonomi politikalarında iklim değişikliğinin ağırlığının arttığına işaret edildi.
Avrupa Birliği - 05.09.2021
MSB: Bu yılın başından itibaren 1865 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Bu yılın başından itibaren 1865 terörist etkisiz hale getirildiMİLLİ Savunma Bakanlığı'nca, "Son bir ayda yurt içi ve sınır ötesinde 6'sı büyük, 16'sı orta çaplı olmak üzere toplam 22 operasyon icra edilmiştir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avrupa Birliği Haberleri | Avrupa Birliği Haber - Haberler - Sayfa 9 - Avrupa Birliği haberleri, son dakika avrupa birliği haber ve gelişmeleri burada. AB, Polonya'ya yargı bağımsızlığı gerekçesiyle para cezası verilmesini talep etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.9.2021 20:47:38. #1.16#

title