Avrupa Birliği Haberleri

Avrupa Birliği haber, Avrupa Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Birliği - 07.09.2021
Avrupa kıtasında en sıcak yaz bu yıl yaşandı
Avrupa Birliği'nin (AB) Copernicus İklim Değişikliği Servisinin analizlerine göre, Avrupa'da temmuz ve ağustos aylarında ortalama hava sıcaklığı 1991-2020 ortalamasından yaklaşık 1 derece daha yüksek ölçüldü.
Avrupa Birliği - 07.09.2021
Son dakika haberleri: AB, Rusya'nın Kırım Tatar liderlerini gözaltına almasını kınadı
Son dakika haber... Avrupa Birliği (AB), Rusya'nın Kırım'da Tatar liderleri ile 50'ye yakın kişiyi gözaltına alınmasını kınadı.
Avrupa Birliği - 07.09.2021
TBMM Başkanı Şentop'tan parlamento başkanlarına dezenformasyon ve nefret söylemine karşı hukuki düzenleme çağrısı Açıklaması
Bir grup özel şirketin, neredeyse bütün insanlığın bilgiye erişimini şekillendiren bir otorite haline dönüştüğünü, terör örgütlerinin de söz konusu platformlar kanalıyla dezenformasyon ve nefret söylemini özgürce ve korunaklı şekilde yayabildiğini belirten Şentop, "ABD ve Avrupa Birliği'nin terör listesindeki PKK ve Türkiye'de kanlı bir darbe teşebbüsünde bulunan FETÖ mensuplarının bahse konu platformlardaki propaganda faaliyetleri, bu olgunun bariz örnekleridir.
Avrupa Birliği - 07.09.2021
AB'den aday ülkelerin katılım öncesi fonlarına onay
Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler, Türkiye gibi aday ülkeler için yürütülen Katılım Öncesi Yardım Aracı'nın üçüncü dönemi için (IPA III) 14,2 milyar avroluk bütçe ayrılmasını onayladı.
Avrupa Birliği - 07.09.2021
Merkel: "Almanya güçlü bir otomotiv üretim yeri olarak kalmalı"
Almanya Başbakanı Angela Merkel, hareketlilikte "iklim dostu" dönüşüme dikkati çekerek, ülkesinin otomotiv üretimi için önemli bir yer olmaya devam etmesi gerektiğini söyledi.
Avrupa Birliği - 07.09.2021
Son dakika gündem: İskoçya Bölgesel Yönetimi Başbakanı Sturgeon, 2023 sonuna kadar bağımsızlık oylaması hedeflediklerini söyledi
Gelen son dakika haberlerine göre İskoçya Bölgesel Yönetimi Başbakanı Nicola Sturgeon, İskoçya'nın İngiltere'den bağımsızlığını kazanması için 2023'ün sonuna kadar halk oylaması düzenlemeyi hedeflediklerini bildirdi.
Avrupa Birliği - 07.09.2021
Avrupa Komisyonu, Avrupa Adalet Divanı'ndan Polonya'ya para cezası verilmesini istedi
Avrupa Birliği'nin (AB) yürütme organı Avrupa Komisyonu, AB'nin en yüksek mahkemesi olan Avrupa Adalet Divanı'nın (AAD) kararını uygulamadığı gerekçesiyle Polonya'ya para cezası verilmesi için yeniden AAD'ye başvurdu.
Avrupa Birliği - 07.09.2021
İtalya ve AB, Taliban'ı açıklamalarına göre değil, eylemlerine göre değerlendirmekten yana
İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, ülkesinin ve Avrupa Birliği (AB) ülkesi dışişleri bakanlarının, Afgan halkına desteklerini sürdürmek için Taliban'ı açıklamalarına göre değil, eylemlerine göre değerlendirmek konusunda mutabık olduğunu belirtti.
Avrupa Birliği - 07.09.2021
CHP Grup Başkanvekili Altay, gündemi değerlendirdi Açıklaması
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, sosyal medyaya ilişkin düzenleme hazırlığı konusunda, "Bu tür yasalar, ihtiyaç varsa, bir siyasi partinin mutfağında hazırlanmaz. Muhalefetle oturulup konuşulur, özgürlükleri kısıtlamadan bunlar yapılabilir.
Avrupa Birliği - 07.09.2021
Standardizasyonun önemi Kocaeli'de düzenlenen seminerde ele alındı
Avrupa Birliği ve Türkiye'nin ortak finansmanıyla TSE tarafından yürütülen "Standardizasyon Sisteminin Geliştirilmesi ve Farkındalığın Artırılmasına Yönelik Teknik Yardım Projesi", standardizasyon çalışmalarına çağdaş ve profesyonel yaklaşım getirecek yeni sistemin kurulması yoluyla Türkiye'deki standardizasyon sistemini ülke geneline yaymayı, etkinliğini, verimliliğini ve paydaş katılımını iyileştirerek standardizasyon konusunda kamuoyu bilincini oluşturmayı amaçlıyor.
Avrupa Birliği - 07.09.2021
Yenişehir Belediyesinden üniversite öğrencilerine eğitim desteği
Orman yangını risklerine karşı öneriler sunuldu Toplantıda İmar, Ekoloji, Proje Geliştirme, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonun Yenişehir'in kırsal ilçelerindeki ormanlık alanlar ve olası orman yangınları riskleriyle ilgili raporu da görüşüldü.
Avrupa Birliği - 07.09.2021
AB, Polonya'ya "yargı bağımsızlığı" gerekçesiyle para cezası verilmesini talep etti
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Polonya'da hükümetin uygulamalarının yargı bağımsızlığına zarar verdiği gerekçesiyle Avrupa Adalet Divanından bu ülkeye para cezası vermesini istedi.
Avrupa Birliği - 07.09.2021
AB'den yeşil tahvil ihracı hazırlığı
Avrupa Birliği (AB), yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomik sonuçları ile mücadele için hazırlanan kurtarma programının finansmanı kapsamında 2026 yılı sonuna kadar toplam 250 milyar avroluk yeşil tahvil ihraç edecek.
Avrupa Birliği - 07.09.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu Açıklaması
Çavuşoğlu, Türkiye ile Avrupa Birliği arasında yapılan 18 Mart Mutabakatı'nın tam olarak uygulanması halinde ciddi sıkıntıların kalmayacağını ancak yeni gelişmeler karşısında güncelleme gerektiğinde vurguladı.
Avrupa Birliği - 07.09.2021
AB ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 2,1 büyüdü
Avrupa Birliği (AB) ekonomisi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin yumuşadığı bu yılın ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,1 büyüdü.
Avrupa Birliği - 07.09.2021
AB, etkili ve bağımsız dijital strateji hedefliyor
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, Avrupa'nın dijital ve jeopolitik stratejisinde daha az bağımlı ve daha fazla etkili olması gerektiğini söyledi.
Avrupa Birliği - 07.09.2021
Ege Bölgesi Sanayi Odası, sanayiciler için "Yeşil Sanayi Rehberi" hazırladı
Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından, sanayicilere yol göstermek amacıyla "Avrupa Birliği Yeşil Mutabakat Penceresinden Yeşil Sanayi Rehberi" hazırlandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avrupa Birliği Haberleri | Avrupa Birliği Haber - Haberler - Sayfa 8 - Avrupa Birliği haberleri, son dakika avrupa birliği haber ve gelişmeleri burada. Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu: Rezervlerimiz 115-120 milyar dolar bandına geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.09.2021 20:43:40. #1.13#

title