Avrupa Birliği Haberleri

Avrupa Birliği haber, Avrupa Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Birliği - 14.09.2021
AB'den yenilenebilir enerjiye geçişi hızlandırma çağrısı
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Kıdemli Başkanı Frans Timmermans, son dönemde enerji fiyatlarındaki artışın yenilenebilir dönüşümü hızlandırması gerektiğini söyledi.
Avrupa Birliği - 14.09.2021
AB'de yüksek teknoloji ürün satışı 2020'de geriledi
Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde yüksek teknoloji ürünleri satışı 2020'de önceki yıla kıyasla yüzde 7 azaldı.
Avrupa Birliği - 14.09.2021
AB ülkelerinde ağustosta ticari seferler arttı
Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde, ağustosta ticari uçuşlar geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 48 arttı.
Avrupa Birliği - 14.09.2021
Ermenistan için kritik tercih anı
Özellikle 2008-2009 döneminde hızlanan "Ermenistan açılımı" Türkiye ile Ermenistan arasında protokollerin imzalanmasıyla sonuçlanmış, fakat protokollerin iki ülkenin parlamentoları tarafından onaylanarak yürürlüğe girmesi süreci henüz gerçekleşmemiştir. Türk yetkililerin "24 Nisan 1915 olayları" dolayısıyla taziye mesajları yayınlaması ve 24 Nisan 2015 tarihinde İstanbul'daki Ermeni Patrikhanesi'nin ev sahipliğinde Kumkapı Meryem Ana Kilisesi'nde düzenlenen ayine dönemin Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır'ın katılması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın törene mesaj göndermesi, Türkiye'nin atmış olduğu olumlu adımlara somut örnekler olarak gösterilebilir.
Avrupa Birliği - 14.09.2021
Türkiye'nin ilk yenilenebilir enerji ihracatçıları birliği İzmir'de kurulacak
Türkiye'nin ilk Yenilenebilir Enerji Ekipman ve Hizmet İhracatçıları Birliği'nin, sektörün başkenti İzmir'de Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) çatısı altında kurulması planlanıyor.
Avrupa Birliği - 14.09.2021
Avrupalılar olası "Avrupa Başkanı" seçiminde Macron'u değil Merkel'i tercih ediyor
Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde vatandaşların çoğunluğu, bir "Avrupa Başkanı seçimi" yapılsa tercihlerinin yakında görevi bırakacak Almanya Başbakanı Angela Merkel olacağını söyledi.
Avrupa Birliği - 13.09.2021
AP Genel Kurulu yaz tatilinin ardından Strazburg'da toplandı
Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu, yaz tatilinin ardından Fransa'nın Strazburg kentinde toplandı.
Avrupa Birliği - 13.09.2021
Ufuk Avrupa Sağlık 2.0 Çağrısı
Ufuk Avrupa Sağlık 2. 0 ÇağrısıUfuk Avrupa Sağlık 2. 0 ÇağrısıHibe Başlığı (İngilizce) Horizon Europe Health 2. 0 Bütçe 1. 976. 000. 000 Avro Proje Başına Hibe Sektör BİLİM, ARAŞTIRMA, AR-GE, İNOVASYON, SAĞLIK, DİĞER Program Avrupa Birliği Son Başvuru Tarihi 21/04/2022 İçerik (Türkçe) KAPSAM VE AMAÇCOVID-19 pandemisi; acil bir durumla karşı karşıya kalındığında tek taraflı araştırma girişimleri verimsiz ve parçalara ayrılmış bir araştırma ortamına yol açabilecekken, politikalara yön verebilen kanıtlar geliştirilerek verimlilik artışı sağlanabileceğini göstermiştir.
Avrupa Birliği - 13.09.2021
AB, Irak'a seçim gözlem misyonu gönderecek
Avrupa Birliği (AB), Irak'ta ekimde yapılacak parlamento seçimleri için gözlem misyonu göndermeye karar verdi.
Avrupa Birliği - 13.09.2021
İskoçya, 2023 sonunda bağımsızlık referandumuna gitmek istiyor
İskoçya Bölgesel Hükümeti Başbakanı Nicola Sturgeon, 2023 sonunda bağımsızlık referandumuna gitmeyi planladıklarını söyledi.
Avrupa Birliği - 13.09.2021
İstanbul İhracatçı Birlikleri'nden 8 ayda yüzde 30'luk ihracat artışı
İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB), bünyesinde bulunan 7 ihracatçı birliği ile 2021'in 8 ayında 5 milyar 853 milyon dolarlık ihracat yaparak geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 ihracat artışı sağladı.
Avrupa Birliği - 13.09.2021
AB, gerektiğinde Afganlar için yapacağı insani yardımın miktarını artırabilecek
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Sözcüsü Balazs Ujvari, Birliğin gerektiğinde Afganlar için yapacağı insani yardımın miktarını artırabileceğini söyledi.
Avrupa Birliği - 13.09.2021
Üniversitemiz ile Tapu ve Kadastro Edirne Bölge Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü 05-07-2021
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü ve Tapu ve Kadastro Edirne Bölge Müdürlüğü arasında Rektörlük makamında İşbirliği Protokolü imzalandı.
Avrupa Birliği - 13.09.2021
Makine ihracatı 8 ayda 15 milyar dolar oldu
Karavelioğlu, ABD, Çin ve AB'nin yeni dönem stratejilerinin Türkiye'ye etkisini değerlendirdi. Bu süreçte Rusya'nın konumunun özellikle teknolojik ve ticari iş birlikleri bakımından önemini artırdığını belirten Karavelioğlu, şunları kaydetti: "Çin yerlileşme konusunda tedbirlerini sıkılaştırarak yabancı sermayeli şirketleri giderek daha fazla dışlayan bir kalkınma stratejisine yöneliyor. Vergi artırımı ile ticaret ve sermaye savaşlarına devam eden ABD kanadı ise üretimde hız kesmemeye çalışıyor. Giderek derinleşen kamplaşmada Rusya, yapacağı tercihlerle, kendisine ticari ayrıcalıklar tanıyacak karşılıklar dahi bulabilecektir. Bizim için bu ayrışmada stratejik merkez Avrupa Birliği.
Avrupa Birliği - 13.09.2021
Lafarge skandalı Batı'nın terörle mücadelede ikiyüzlülüğünü ortaya koydu
Terörün finansmanı meselesi Fransa'da Yargıtay'ın Fransız çimento devi Lafarge şirketi hakkında verilen "insanlığa karşı suça ortak olma" suçlamasını iptal eden kararı ile bir kez daha gündeme geldi.
Avrupa Birliği - 13.09.2021
Almanya-ABD tartışmaları gölgesinde
Bu tartışmalar devam ederken, 2010 tarihli Stratejik Konsept'te dahi "dost" olarak tanımlanan Rusya'nın Ukrayna'ya müdahalesi, NATO'nun geçerliliği tartışmalarında herkes için bir rahatlama sağladı. Türkiye'nin gayretleri ile "terörizm" de ikinci tehdit olarak tespit edildi. Burada altı çizilmesi gereken nokta, NATO üyelerinin hepsinin gerek Rusya gerekse de terörizm tehditlerini içselleştirme konusunda aynı hassasiyette olmamaları. Örneğin, Almanya'nın Rusya'yı her an saldırabilecek ciddi bir tehdit olarak görmesi çok gerçekçi değil. Ortak tehdidin yanı sıra müttefiklerin öncelikleri de değişmeye başladı. Avrupa Birliği'nin (AB) 2004'teki genişlemesiyle Avrupalı üyeler için öncelik yeni üyelerin entegrasyonunun tamamlanması ve Avrupa merkezli güvenlik olurken; ABD ise küresel bir NATO ve Avrupa dışındaki alanların güvenliği üzerinde durdu.
Avrupa Birliği - 13.09.2021
AB, Yunanistan'a ek göç fonu sağlamak için geri itmeleri önleyecek bağımsız mekanizma kurmasını şart koştu
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Yunanistan'dan, talep ettiği ek göç fonunu sağlamak için sınırındaki göçmenlerin geri itilmesini izlemek ve önlemek için "bağımsız" bir mekanizma kurmasını istedi.
Avrupa Birliği - 13.09.2021
GÜNDEM / 13 Eylül 2021
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polatlı'da Sakarya Zaferi'nin 100.
Avrupa Birliği - 12.09.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 13 Eylül 2021
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Sırbistan Ulusal Meclis Başkanı Ivica Daçiç ile baş başa görüşecek, ardından heyetler arası görüşmelere geçilecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avrupa Birliği Haberleri | Avrupa Birliği Haber - Haberler - Sayfa 7 - Avrupa Birliği haberleri, son dakika avrupa birliği haber ve gelişmeleri burada. Son Dakika | Almanya Başbakanı Merkel, Arnavutluk'u ziyaret etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.09.2021 09:25:02. #1.13#

title