Avrupa Birliği Haberleri

Avrupa Birliği haber, Avrupa Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Birliği - 10.09.2021
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Meyer-Landrut, Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı Kültür Zirvesi'ne katıldı Açıklaması
Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Kovid-19 salgınından etkilenen kültür sektörünün desteklenmesinin daha da gerekli hale geldiğini söyledi.
Avrupa Birliği - 10.09.2021
Afrika Barosundan, ECOWAS ve AB'ye Gine'ye yaptırım uygulama çağrısı
Afrika Barosu (AFBA), Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu (ECOWAS) ve Avrupa Birliğine (AB), 5 Eylül'de yapılan darbe sonrasında Gine'ye yaptırım uygulama çağrısında bulundu.
Avrupa Birliği - 10.09.2021
Fransa, ABD'den gelen ziyaretçilere yönelik prosedürü değiştirdi
Fransa, geçtiğimiz haftalarda ABD'yi ülkede artan korona virüs vakalarının ardından Avrupa Birliği'nin tavsiyesine uygun olarak seyahat edilebilir güvenli ülkeler listesinden çıkarmıştı.
Avrupa Birliği - 10.09.2021
AB, Rusya'ya uyguladığı yaptırımları 6 ay uzattı
Avrupa Birliği (AB), Ukrayna'yı istikrarsızlaştırdığı gerekçesiyle Rusya'ya uyguladığı kısıtlayıcı tedbirlerin süresini 6 ay daha uzatma kararı aldı.
Avrupa Birliği - 10.09.2021
AB, Alitalia'ya verilen kamu desteğini kurallara aykırı buldu
Avrupa Birliği (AB), İtalya'nın, bayrak taşıyıcı hava yolu firması Alitalia'ya sağladığı toplam 900 milyon avroluk kredilerin kamu destek kurallarına aykırı olduğuna ve geri alınması gerektiğine karar verdi.
Avrupa Birliği - 10.09.2021
Zelenskiy, Ukraynasız NATO'nun İttifak'ın kaybı olacağını belirtti
Ukrayna'nın NATO'ya ihtiyacı olduğunu düşündüklerini ifade eden Zelenskiy, "Ukraynasız güçlü bir Avrupa Birliği'nin (AB) olacağını düşünmüyoruz.
Avrupa Birliği - 10.09.2021
PCR testi tek başına yeterli değil!
Okullar açık kalmalıdır Okullarda eğitimin yüz yüze yapılmasının önemine dikkat çeken Prof. Dr. Haydar Sur, okulların mutlaka açık kalması gerektiğini belirterek şunları söyledi: "Milyonlarca çocuğumuzun okul ortamında kazanacağı sosyal beceriler çok önemlidir.Gelecekte yetişkin insan olarak ülkemizi devralacak bu kişilerin kendini geliştirmeleri adına çok büyük kayıplar var. Sadece eğitim eksikliğinden de bahsetmiyorum. Burada konuşulması gereken başka konular da var. Sosyal yaralar. Avrupa Birliği'nin Hollanda, Fransa ve Almanya gibi ülkelerin yer aldığı altı ülkesinde, geçen sene geniş boyutlu bir çalışma yapıldı.
Avrupa Birliği - 10.09.2021
Tekirdağ'dan kısa kısa
İmzalanan protokolle Tekirdağ ve Stara Zagora ekonomik işbirliğini geliştirmek, meslek odası olarak Avrupa Birliği projelerinden yararlanarak kente fayda sağlamak ve en önemlisi Tekirdağ ile Stara Zagore'nın lojistik gücünün entegrasyonunu oluşturarak bölgeye katkı sunulması hedefleniyor.
Avrupa Birliği - 10.09.2021
Almanya'da yıllık enflasyon ağustosta 28 yılın en yüksek seviyesinde kaldı
Almanya'da temmuz ayında yüzde 3,8 olan yıllık enflasyon, enerji ve gıda fiyatlarının artmasının etkisiyle ağustosta yüzde 3,9'a yükseldi.
Avrupa Birliği - 10.09.2021
Küresel piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı
Küresel piyasalarda dün karışık bir seyir izlenmesinin ardından bugün yurt içinde işsizlik oranı, yurt dışında ise ABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) başta olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.
Avrupa Birliği - 09.09.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Avrupa Birliği'nin (AB) ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA), salgına karşı geliştirilen ve henüz onay değerlendirmesinde olan aşılar hakkında yıl sonu veya gelecek yıl başında sonuca varılabileceğini açıkladı.
Avrupa Birliği - 09.09.2021
AB seyahat listesini güncelledi
Avrupa Birliği (AB) üyelerinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle seyahat kısıtlaması uygulamayabileceği ülkelerin bulunduğu listeden 6 ülke çıkarıldı, bir ülke listeye eklendi.
Avrupa Birliği - 09.09.2021
Son dakika haberleri: AB: Taliban ile koşullu ilişki kurmalı, gerektiğinde kendi operasyonumuzu düzenleyecek güce sahip olmalıyız
Bir son dakika haberine göre Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler Servisi Ortak Güvenlik ve Savunma Politikası Genel Sekreter Yardımcısı Charles Fries, AB'nin belirlediği şartlar çerçevesinde Taliban ile ilişki kurması ve ihtiyaç duyulduğunda başvurulacak, kendine ait askeri gücü inşa etmesi gerektiğini söyledi.
Avrupa Birliği - 09.09.2021
Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2021-2027 Program Belgesi İlk Taslağı Hazırlandı
Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği 2021-2027 dönemi Program belgesi ilk taslağı programın yönetim makamı, katılımcı ülkeler ve TESIM uzmanlarının katılımı ile yürütülen süreç sonucunda tamamlandı.
Avrupa Birliği - 09.09.2021
ECB Başkanı Lagarde: "Pandemi varlık alımlarını aralıkta kapsamlı olarak tartışacağız"
Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, bugünkü Yönetim Konseyi Toplantısı'nda pandemi alımlarında bir sonraki aşamanın ne olacağının tartışılmadığını belirterek, "Pandemi Acil Varlık Alım Programı'nı (PEPP) aralık toplantısında kapsamlı olarak tartışacağız." dedi.
Avrupa Birliği - 09.09.2021
Macaristan Başbakanı Orban'dan, Polonya'ya para cezası verilmesini talep eden AB Komisyonuna tepki Açıklaması
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun, Avrupa Adalet Divanından Polonya'ya para cezası verilmesini istemesinin kabul edilemez olduğunu söyledi.
Avrupa Birliği - 09.09.2021
Milli Savunma Bakanı Akar, "Adalar Denizi ve Yunanistan ile Komşuluk İlişkileri Sorunları Sempozyumu"nda konuştu: (2)
Ada'daki esas sorunu Kıbrıs Türklerinin hakları konusunda Rum-Yunan ikilisinin 50 yıldır uzlaşmaz tavrını sürdürmesi, Kıbrıs Türkü'nün hakkını hukukunu hiçe sayması ve eşit varlığı kabul etmemesi olarak tanımlayan Akar, şunları söyledi: "Türkiye ve KKTC bugüne kadar, barış ve istikrardan yana olduğunu her fırsatta gösterdi. Barış adına, huzur adına üzerine düşeni yaptı, yapmaya da devam ediyor. Türkiye ve KKTC, çözüm için iyi niyetli yaklaşımlarının son örneğini 27-29 Nisan'da Cenevre'de yapılan gayriresmi görüşmelerde bir kez daha ortaya koymuştur. Ancak bu görüşmelerde de Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin uzlaşmaz, inatçı, bencil tavrı nedeniyle ilerleme kaydedilememiştir. Burada bir hususun altını çizmek istiyorum. Avrupa Birliği (AB) kendi ilkelerini çiğneyerek sınır anlaşmazlığı problemi olmasına rağmen Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ni üye yapmış ve barışa hizmet etmek yerine çözümsüzlüğü desteklemiştir.
Avrupa Birliği - 09.09.2021
Son dakika haberleri | Milli Savunma Bakanı Akar, "Adalar Denizi ve Yunanistan ile Komşuluk İlişkileri Sorunları Sempozyumu"nda konuştu: (1)
Son dakika habere göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kıbrıs Rum kesiminde Atatürk'ün anlatıldığı kitabın sayfasının yırtılması kararına ilişkin, "Bu çarpık ve düşmanca zihniyetin yeni bir örneğidir.
Avrupa Birliği - 09.09.2021
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, İsrail ile Filistin arasında doğrudan görüşmeleri desteklediklerini belirtti
Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, ABD ve Rusya'dan oluşan Orta Doğu Dörtlüsü formatında görüşmeler yapılması gerektiğini anlatan Lavrov, "Uzun bir aradan sonra bu formatta, bakanlar düzeyinde bir görüşme yapılması taraftarıyız.
Avrupa Birliği - 09.09.2021
AB'nin ilaç düzenleyicisi, değerlendirmedeki aşılar için yıl sonunu işaret etti
Avrupa Birliği'nin (AB) ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA), yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen ve henüz onay değerlendirmesinde olan aşılar hakkında yıl sonu veya gelecek yıl başında sonuca varılabileceğini bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avrupa Birliği Haberleri | Avrupa Birliği Haber - Haberler - Sayfa 6 - Avrupa Birliği haberleri, son dakika avrupa birliği haber ve gelişmeleri burada. Cumhurbaşkanı Erdoğan 350 milyon liralık tesisi açtı! Kahramanmaraş'ın 'altın çağı'nı başlatacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.9.2021 20:32:05. #1.15#

title