Avrupa Birliği Haberleri

Avrupa Birliği haber, Avrupa Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Birliği - 13.09.2021
AB, gerektiğinde Afganlar için yapacağı insani yardımın miktarını artırabilecek
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Sözcüsü Balazs Ujvari, Birliğin gerektiğinde Afganlar için yapacağı insani yardımın miktarını artırabileceğini söyledi.
Avrupa Birliği - 13.09.2021
Üniversitemiz ile Tapu ve Kadastro Edirne Bölge Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü 05-07-2021
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü ve Tapu ve Kadastro Edirne Bölge Müdürlüğü arasında Rektörlük makamında İşbirliği Protokolü imzalandı.
Avrupa Birliği - 13.09.2021
Makine ihracatı 8 ayda 15 milyar dolar oldu
Karavelioğlu, ABD, Çin ve AB'nin yeni dönem stratejilerinin Türkiye'ye etkisini değerlendirdi. Bu süreçte Rusya'nın konumunun özellikle teknolojik ve ticari iş birlikleri bakımından önemini artırdığını belirten Karavelioğlu, şunları kaydetti: "Çin yerlileşme konusunda tedbirlerini sıkılaştırarak yabancı sermayeli şirketleri giderek daha fazla dışlayan bir kalkınma stratejisine yöneliyor. Vergi artırımı ile ticaret ve sermaye savaşlarına devam eden ABD kanadı ise üretimde hız kesmemeye çalışıyor. Giderek derinleşen kamplaşmada Rusya, yapacağı tercihlerle, kendisine ticari ayrıcalıklar tanıyacak karşılıklar dahi bulabilecektir. Bizim için bu ayrışmada stratejik merkez Avrupa Birliği.
Avrupa Birliği - 13.09.2021
Lafarge skandalı Batı'nın terörle mücadelede ikiyüzlülüğünü ortaya koydu
Terörün finansmanı meselesi Fransa'da Yargıtay'ın Fransız çimento devi Lafarge şirketi hakkında verilen "insanlığa karşı suça ortak olma" suçlamasını iptal eden kararı ile bir kez daha gündeme geldi.
Avrupa Birliği - 13.09.2021
Almanya-ABD tartışmaları gölgesinde
Bu tartışmalar devam ederken, 2010 tarihli Stratejik Konsept'te dahi "dost" olarak tanımlanan Rusya'nın Ukrayna'ya müdahalesi, NATO'nun geçerliliği tartışmalarında herkes için bir rahatlama sağladı. Türkiye'nin gayretleri ile "terörizm" de ikinci tehdit olarak tespit edildi. Burada altı çizilmesi gereken nokta, NATO üyelerinin hepsinin gerek Rusya gerekse de terörizm tehditlerini içselleştirme konusunda aynı hassasiyette olmamaları. Örneğin, Almanya'nın Rusya'yı her an saldırabilecek ciddi bir tehdit olarak görmesi çok gerçekçi değil. Ortak tehdidin yanı sıra müttefiklerin öncelikleri de değişmeye başladı. Avrupa Birliği'nin (AB) 2004'teki genişlemesiyle Avrupalı üyeler için öncelik yeni üyelerin entegrasyonunun tamamlanması ve Avrupa merkezli güvenlik olurken; ABD ise küresel bir NATO ve Avrupa dışındaki alanların güvenliği üzerinde durdu.
Avrupa Birliği - 13.09.2021
AB, Yunanistan'a ek göç fonu sağlamak için geri itmeleri önleyecek bağımsız mekanizma kurmasını şart koştu
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Yunanistan'dan, talep ettiği ek göç fonunu sağlamak için sınırındaki göçmenlerin geri itilmesini izlemek ve önlemek için "bağımsız" bir mekanizma kurmasını istedi.
Avrupa Birliği - 13.09.2021
GÜNDEM / 13 Eylül 2021
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polatlı'da Sakarya Zaferi'nin 100.
Avrupa Birliği - 12.09.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 13 Eylül 2021
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Sırbistan Ulusal Meclis Başkanı Ivica Daçiç ile baş başa görüşecek, ardından heyetler arası görüşmelere geçilecek.
Avrupa Birliği - 12.09.2021
Donbas'ta Rusya yanlısı ayrılıkçıların saldırısında bir Ukrayna askeri öldü
Donbas krizi Ukrayna'nın başkenti Kiev'de dönemin Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç'in Avrupa Birliği (AB) Ortaklık Anlaşması'nı imzalamaması üzerine 21 Kasım 2013'te gösteriler başlamıştı.
Avrupa Birliği - 12.09.2021
Kahramanmaraş'a 350 milyon TL'lik 'Altın' yatırım
Resmi açılışı yapılan Altınşehir Kuyumculuk İhtisas Sanayi Sitesi, toplamda 350 milyon liralık yatırımla hayata geçti. İçerisinde Ar-Ge yapılan ve modern tesisleri barındıran site, Kahramanmaraş Kuyumcular Odası, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Avrupa Birliğinin desteğiyle inşa edildi.
Avrupa Birliği - 11.09.2021
KKTC'ye girişlerde PCR testi ve QR kodu şartı devam edecek
İlgili siteye giriş yapan KKTC vatandaşlarının Adapass, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Healthpass, Avrupa Birliği (AB) vatandaşlarının Greenpass ve İngiltere vatandaşlarının NHS QR kodlu evrakını, ülkeye girişte kontrol edilmek üzere beraberinde getirmeleri gerekecek.
Avrupa Birliği - 11.09.2021
Kahramanmaraş'a 350 milyon TL'lik 'altın' yatırım
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Altınşehir Sanayi Sitesi'nin muhteşem bir eser olduğunu belirterek, "Altın, finansal sistemimizde, bizim kültürümüzde çok önemli bir konuma sahip. Kanıtlanmış altın rezervleri bakımından dünyada 12'nci sıradayız. Toprağın altında yatan altın rezervlerimiz var" dedi. 2000 yılına kadar altının toprağın altından çıkarılmadığını kaydeden Bakan Varank, "Şu anda hem yerin altından altını çıkartıyoruz hem de yerin üstünde altını işliyoruz. Yaptığımız sanayi sitesinde 360 dükkanda 6 bin vatandaşımız istihdam ediliyor. Önümüzde dönemde 1000 yeni istihdamı bu sanayi sitemize kazandıracağız" diye konuştu. Bakan Varank, Kahramanmaraş'ın 2020'de 800 milyon doların üzerindeki ihracatını 1 milyar dolara ulaştıracaklarını ifade ederek, "Ekonomi demek istihdam demek, sanayi demek istihdam demek. Biz Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu şehri katma değerli sanayi ile buluşturmaya devam edeceğiz" dedi.  350 MİLYON LİRALIK YATIRIM Resmi açılışı yapılan Altınşehir Kuyumculuk İhtisas Sanayi Sitesi, toplamda 350 milyon liralık yatırımla hayata geçti. İçinde Ar-Ge yapılan ve modern tesisleri barındıran site, Kahramanmaraş Kuyumcular Odası, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Avrupa Birliği'nin desteğiyle inşa edildi.
Avrupa Birliği - 11.09.2021
Son dakika haberi! Donbas'ta Rusya yanlısı ayrılıkçıların saldırısında bir Ukrayna askeri öldü
Donbas krizi Ukrayna'nın başkenti Kiev'de dönemin Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç'in Avrupa Birliği (AB) Ortaklık Anlaşması'nı imzalamaması üzerine 21 Kasım 2013'te gösteriler başlamıştı.
Avrupa Birliği - 11.09.2021
Son dakika haber: Tunus'tan, Cumhurbaşkanı Said'in kararlarıyla ilgili açıklamalara tepki
Son dakika haberi... Tunus yönetimi, Cumhurbaşkanı Kays Said'in tüm yetkileri elinde toplayan olağanüstü kararlarıyla ilgili yapılan açıklama ve yorumlara, "Tunus'un başkalarından ders alan bir öğrenci olmadığı" şeklinde cevap verdi.
Avrupa Birliği - 11.09.2021
Son dakika haberi: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcılıklarına atama kararı
Son dakika gündem haberi... Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcılıklarına atama kararları Resmi Gazetede yayımlandı.
Avrupa Birliği - 11.09.2021
Defne, TÜRKPATENT tarafından 'Türk' ibaresi ile tescillenen ilk ürün oldu
Türk ibaresiyle tescillenen ilk ürün Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Bursa Orman Bölge Müdürlüğü yürütücülüğünde, Bursa Teknik Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Orman Mühendisleri Odası ve Karacabey Belediyesi paydaşlığında Türk Defnesi'nin Coğrafi İşaret Patentinin OGM adına tescil süreci tamamlandı. Bu güne kadar tescili bulunmayan defne için Avrupa Birliği Coğrafi İşaret Sistemine başvurunun da ilk şartının yerine getirildiğinden bahseden Bekir Karacabey, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeni Coğrafi İşaret Yasasına göre ilk kez bir ürün Türk ibaresi ile tescillenmiş oldu.
Avrupa Birliği - 11.09.2021
Son dakika haber! KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, İzmir'de Kıbrıs gazileriyle buluştu
"Hiçbir güç Kıbrıs Türk halkını Türkiye Cumhuriyeti'nden kopartamayacaktır" Kıbrıs Türkleri ile Türkiye Cumhuriyeti'ni hiç bir gücün koparamayacağına değinen Cumhurbaşkanı Tatar, "1974 çok önemli bir dönemdir. Onun başarısı ve zaferi neticesinde, Kıbrıs'ta iki ayrı halk vardır. Benim Cumhurbaşkanı seçilmemden sonra artık o ortaklık cumhuriyeti dediğimiz kurgu, yani bir bakıma Avrupa'nın içerisinde Kıbrıs Federal Cumhuriyeti'nin kurulması, Kıbrıs'ın tamamen Avrupa Birliğine alınması ve ondan sonra yavaş yavaş Türkiye'yi saf dışı bırakma tezgahı tutmayacaktır.
Avrupa Birliği - 11.09.2021
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI ERSOY MARMARİS'TE TURİZMCİLERLE TOPLANTI YAPTI
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Marmarisli turizmcilerle bir araya geldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avrupa Birliği Haberleri | Avrupa Birliği Haber - Haberler - Sayfa 5 - Avrupa Birliği haberleri, son dakika avrupa birliği haber ve gelişmeleri burada. Mudanya Kaymakamı Ayhan Terzi göreve başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.09.2021 20:28:01. #1.13#

title