Avrupa Birliği Haberleri

Avrupa Birliği haber, Avrupa Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Birliği - 14.09.2021
Dünyada iklim değişikliğini kişisel tehdit olarak algılayanların arttığı belirtildi
Avrupa Birliği (AB) katılımcıların yüzde 63'ünden, Birleşmiş Milletler (BM) ise yüzde 56'sından "iyi" notu aldı.
Avrupa Birliği - 14.09.2021
Son dakika haber | AB: Lübnan'a, yeni hükümetin önlemler alması ve reform yapması şartıyla desteğimizi sürdürmeye hazırız
Son dakika haberler... Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Lübnan'daki yeni hükümetin önemli konularda eyleme geçmesi koşuluyla AB'nin bu ülkeye destek taahhüdünü yineledi.
Avrupa Birliği - 14.09.2021
AB Yüksek Temsilcisi Borrell: Taliban'ı tanımasak da ilişki kurmalıyız
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Afganistan'daki olaylar konusunda özeleştiri yaparak ders çıkarmaları gerektiğini, Taliban'ı tanımasalar bile ilişki kurma ihtiyacı bulunduğunu söyledi.
Avrupa Birliği - 14.09.2021
Türkiye Tenis Federasyonu "Geleceğin Tenis Sporunu Gençler İçin Gençlerle Şekillendiriyoruz" Adlı Erasmus+ Projesi Zirve Toplantısı
Ankara'da yapılacak Zirve Toplantısına Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı da katılarak toplantının açılış konuşmasını yapacaktır.
Avrupa Birliği - 14.09.2021
İngiltere, AB'den ithal edilen ürünlere yönelik tam kapsamlı sınır kontrollerini 1 Temmuz 2022'ye erteledi
İngiltere, Avrupa Birliği'nden (AB) yapılan ithalata yönelik planlanan tam kapsamlı sınır kontrollerinin 1 Temmuz 2022'ye ertelendiğini duyurdu.
Avrupa Birliği - 14.09.2021
AB Yüksek Temsilcisi Borrell'e göre Afganistan'daki gelişmeler Avrupa'nın zayıflığını bir kez daha gösterdi
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Afganistan'daki son gelişmelerin Avrupa'nın zayıflığını bir kez daha gösterdiğini belirtti.
Avrupa Birliği - 14.09.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ile telefonda görüştü
BM ve diğer yardım kuruluşlarınca, Afganistan'a gerekli insani yardımların ulaştırılması konusuna değinen Erdoğan, 2015'teki Suriyeli göçmen dalgasına benzer bir tecrübeyi yaşamayı hiç kimsenin istemeyeceğini, Almanya ve Avrupa Birliği'nin, bu minvalde Afgan göçünün yükünü taşıyan komşu ülkelere destek sağlaması gerektiğini dile getirdi.
Avrupa Birliği - 14.09.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alman mevkidaşı ile görüştü
Birleşmiş Milletler ve diğer yardım kuruluşlarınca Afganistan'a gerekli insani yardımların ulaştırılması hususuna da değinen Erdoğan, 2015'teki Suriyeli göçmen dalgasına benzer bir tecrübeyi yaşamayı hiç kimsenin istemeyeceğini, Almanya ve Avrupa Birliği'nin bu minvalde Afgan göçünün yükünü taşıyan komşu ülkelere destek sağlaması gerektiğini dile getirdi.
Avrupa Birliği - 14.09.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Steinmeier ile görüşmesinde katılım müzakereleri, Gümrük Birliği ve vize serbestisi konularında AB'nin süratle adım atması...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Steinmeier ile görüşmesinde katılım müzakereleri, Gümrük Birliği ve vize serbestisi konularında AB'nin süratle adım atması gerektiğini ifade etti.
Avrupa Birliği - 14.09.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ile görüştü
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede Türkiye-Almanya ilişkileri ile Afganistan ve göç meselesi başta olmak üzere bölgesel konular ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier'in Türkiye-Almanya İşgücü Anlaşması'nın 60'ıncı yıldönümü vesilesiyle geçen cuma günü düzenlenen panelde Almanya'daki Türk toplumu ve Türkiye hakkında sarf ettiği güzel sözleri dolayısıyla teşekkür etti. Türkiye ve Almanya'nın NATO müttefikleri olarak Afganistan'dan tahliye sürecinde takdire şayan bir dayanışma ve koordinasyon sergilediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı anlayışı Afganistan'ın içinden geçtiği bu kritik dönemde sürdürmek gerektiğini ifade etti. BM ve diğer yardım kuruluşlarınca Afganistan'a gerekli insani yardımların ulaştırılması hususuna değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2015'teki Suriyeli göçmen dalgasına benzer bir tecrübeyi yaşamayı hiç kimsenin istemeyeceğini, Almanya ve Avrupa Birliği'nin bu minvalde Afgan göçünün yükünü taşıyan komşu ülkelere destek sağlaması gerektiğini dile getirdi.
Avrupa Birliği - 14.09.2021
AB'den yenilenebilir enerjiye geçişi hızlandırma çağrısı
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Kıdemli Başkanı Frans Timmermans, son dönemde enerji fiyatlarındaki artışın yenilenebilir dönüşümü hızlandırması gerektiğini söyledi.
Avrupa Birliği - 14.09.2021
AB'de yüksek teknoloji ürün satışı 2020'de geriledi
Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde yüksek teknoloji ürünleri satışı 2020'de önceki yıla kıyasla yüzde 7 azaldı.
Avrupa Birliği - 14.09.2021
AB ülkelerinde ağustosta ticari seferler arttı
Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde, ağustosta ticari uçuşlar geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 48 arttı.
Avrupa Birliği - 14.09.2021
Ermenistan için kritik tercih anı
Özellikle 2008-2009 döneminde hızlanan "Ermenistan açılımı" Türkiye ile Ermenistan arasında protokollerin imzalanmasıyla sonuçlanmış, fakat protokollerin iki ülkenin parlamentoları tarafından onaylanarak yürürlüğe girmesi süreci henüz gerçekleşmemiştir. Türk yetkililerin "24 Nisan 1915 olayları" dolayısıyla taziye mesajları yayınlaması ve 24 Nisan 2015 tarihinde İstanbul'daki Ermeni Patrikhanesi'nin ev sahipliğinde Kumkapı Meryem Ana Kilisesi'nde düzenlenen ayine dönemin Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır'ın katılması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın törene mesaj göndermesi, Türkiye'nin atmış olduğu olumlu adımlara somut örnekler olarak gösterilebilir.
Avrupa Birliği - 14.09.2021
Türkiye'nin ilk yenilenebilir enerji ihracatçıları birliği İzmir'de kurulacak
Türkiye'nin ilk Yenilenebilir Enerji Ekipman ve Hizmet İhracatçıları Birliği'nin, sektörün başkenti İzmir'de Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) çatısı altında kurulması planlanıyor.
Avrupa Birliği - 14.09.2021
Avrupalılar olası "Avrupa Başkanı" seçiminde Macron'u değil Merkel'i tercih ediyor
Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde vatandaşların çoğunluğu, bir "Avrupa Başkanı seçimi" yapılsa tercihlerinin yakında görevi bırakacak Almanya Başbakanı Angela Merkel olacağını söyledi.
Avrupa Birliği - 13.09.2021
AP Genel Kurulu yaz tatilinin ardından Strazburg'da toplandı
Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu, yaz tatilinin ardından Fransa'nın Strazburg kentinde toplandı.
Avrupa Birliği - 13.09.2021
Ufuk Avrupa Sağlık 2.0 Çağrısı
Ufuk Avrupa Sağlık 2. 0 ÇağrısıUfuk Avrupa Sağlık 2. 0 ÇağrısıHibe Başlığı (İngilizce) Horizon Europe Health 2. 0 Bütçe 1. 976. 000. 000 Avro Proje Başına Hibe Sektör BİLİM, ARAŞTIRMA, AR-GE, İNOVASYON, SAĞLIK, DİĞER Program Avrupa Birliği Son Başvuru Tarihi 21/04/2022 İçerik (Türkçe) KAPSAM VE AMAÇCOVID-19 pandemisi; acil bir durumla karşı karşıya kalındığında tek taraflı araştırma girişimleri verimsiz ve parçalara ayrılmış bir araştırma ortamına yol açabilecekken, politikalara yön verebilen kanıtlar geliştirilerek verimlilik artışı sağlanabileceğini göstermiştir.
Avrupa Birliği - 13.09.2021
AB, Irak'a seçim gözlem misyonu gönderecek
Avrupa Birliği (AB), Irak'ta ekimde yapılacak parlamento seçimleri için gözlem misyonu göndermeye karar verdi.
Avrupa Birliği - 13.09.2021
İskoçya, 2023 sonunda bağımsızlık referandumuna gitmek istiyor
İskoçya Bölgesel Hükümeti Başbakanı Nicola Sturgeon, 2023 sonunda bağımsızlık referandumuna gitmeyi planladıklarını söyledi.
Avrupa Birliği - 13.09.2021
İstanbul İhracatçı Birlikleri'nden 8 ayda yüzde 30'luk ihracat artışı
İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB), bünyesinde bulunan 7 ihracatçı birliği ile 2021'in 8 ayında 5 milyar 853 milyon dolarlık ihracat yaparak geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 ihracat artışı sağladı.
title