Avrupa Birliği Haberleri

Avrupa Birliği haber, Avrupa Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Birliği - 15.09.2021
Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı Dünya Gazetesine Mülakat Verdi
18 Mart Mutabakatında, Türkiye Avrupa Birliği Üst Düzey Diyalog Toplantıları ve Türkiye-AB Zirvelerinin düzenli aralıklarla yapılması var.
Avrupa Birliği - 15.09.2021
Avrupa Parlamentosu, 5 milyar avroluk Brexit fonunu onayladı
Avrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği (AB) üyesi ülke ekonomilerine Brexit'in etkilerine karşı kullanılmak üzere 5 milyar avroluk fonun oluşturulmasına onay verdi.
Avrupa Birliği - 15.09.2021
AB "nitelikli göçmenleri" çekmek için mavi kart uygulamasını güncelledi
Avrupa Birliği (AB), AB üyesi olmayan ülkelerden gelecek "yüksek nitelikli göçmenleri" çekmek amacıyla "AB Mavi Kartı" adı verilen uygulamasını daha esnek hale getirdi.
Avrupa Birliği - 15.09.2021
Avrupa Parlamentosu, aday ülkelerin katılım öncesi fonlarını onayladı
Avrupa Parlamentosu (AP), Türkiye gibi Avrupa Birliği'ne (AB) aday ülkeler için yürütülen Katılım Öncesi Yardım Aracı'nın üçüncü dönemi için (IPA III) 14,2 milyar avroluk fon ayrılmasına onay verdi.
Avrupa Birliği - 15.09.2021
Ankara tiftiği coğrafi işaret olarak tescil edildi
Son yıllarda doğal ürünlere talebin artmasıyla Ankara keçisi ve tiftiğinin yeniden önem kazandığını belirten Baran, şunları kaydetti: "İlk başvurusunu 2016'da gerçekleştirdiğimiz Ankara tiftiği Türk Patent Enstitüsü tarafından 16 Temmuz 2021'de tescil edildi. ATO olarak, tiftiğimize sahip çıkmak ve Ankara tiftiğini uluslararası arenada koruma altına almak için önümüzdeki süreçte Avrupa Birliği'ne de tescil başvurumuzu yapacağız.
Avrupa Birliği - 15.09.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Avrupa Birliği'nde (AB) saatlik iş gücü maliyeti, Kovid-19 tedbirlerinin yumuşadığı ikinci çeyrekte 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 0,6 arttı.
Avrupa Birliği - 15.09.2021
Almanya Mali'yi Rus şirketi Wagner ile anlaşmaması konusunda uyardı
Kramp-Karrenbauer Twitter'dan yaptığı açıklamada, Mali ve Rus şirketi Wagner arasında bir anlaşmanın olması durumunda Alman ordusunun Mali'deki görevini sorgulayacağını belirterek, "Böyle bir anlaşma, Almanya'nın Fransa, Avrupa Birliği ve BM ile birlikte sekiz yıldır Mali'de yaptığı her şeyle çelişiyor.
Avrupa Birliği - 15.09.2021
TKDK BAŞKANI ADAK AKİT TV'DE
TKDK BAŞKANI ADAK AKİT TV'DETarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Dr. Muhammed Adak, "2021'in ilk 9 ayında yatırım bütçesi 1 milyar 174 milyon liralık 2 bin 603 proje destekledik, yaklaşık 1 milyar TL ödedik bu projelerin sahiplerine ve bu rakam gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. " dedi. Adak, Akit TV'de Sami Dadağlıoğlu'nun sunduğu "Ankara Gündemi" programında yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği'nin (AB) aday ve potansiyel aday ülkelere destek olmak amacıyla hazırladığı Katılım Öncesi Kırsal Kalkınma Aracı (IPARD) Programı kapsamındaki 42 ilde kırsala yatırım yapmak isteyen girişimcilere yatırımının sektörü ve kapasitesine göre yüzde 40-70 arasında değişen miktarlarda hibe olanakları sunduklarını söyledi.
Avrupa Birliği - 15.09.2021
Mevlana kentinden İzmir'deki "semazen" temalı "belden üstü çıplak dans" gösterisine tepki
Gösteriyi Mevlevilik kültürüne karşı yapılan büyük bir "saygısızlık" olarak nitelendiren Angı şöyle devam etti: "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Birliği Büyükelçisi Nikolaus Meyer Landrut ve 65 ülkenin delegasyon üyelerinin katıldığı törende bir dansçının başında sarık ve üstte siyah, altta kırmızı 2 kat kıyafet ile sahneye çıktığı görülüyor.
Avrupa Birliği - 15.09.2021
Son dakika haberi | Bakan Soylu: Sınırlarda engellediğimiz kaçak göçmen sayısı 2 milyon 327 bin (2)
'UYUŞTURUCUYA BAĞLI ÖLÜMLER YÜZDE 26 AZALDI' Bakan Soylu, Polis Akademisi'nde düzenlenen, 6'ncı Uluslararası Birleşmiş Milletler Toplumsal Olaylara Müdahale Eğiticilerin Eğitimi Sertifika Töreni'ne katıldı. Törende konuşan Soylu, uyuşturucu ile mücadelede, 28 Avrupa Birliği ülkesinin toplamından daha fazla uyuşturucu madde ele geçirdiklerini belirterek, "Bu yıl kolluk birimlerimizin yakaladığı uyuşturucu madde miktarlarından sadece eroinde 13 tonu aşmış durumdayız.
Avrupa Birliği - 15.09.2021
AB, 7 ülkeyle daha Kovid-19 sertifikalarını karşılıklı tanıyacak
Avrupa Birliği (AB), seyahatlerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sertifikalarının 7 ülkeyle daha karşılıklı tanınması için karar aldı.
Avrupa Birliği - 15.09.2021
Rapor: Birçok ülke iklim değişikliğiyle mücadelede yetersiz kalıyor
ABD, Avrupa Birliği, Almanya ve Japonya'nın çabalarının "yetersiz" olduğu belirten raporda; 1,5 santigrat derece hedefi için küresel emisyonların 2030'a kadar neredeyse yarıya inmesi gerektiği vurgulandı.
Avrupa Birliği - 15.09.2021
İrlanda, kişisel verilerin işlenmesi ve üçüncü ülkeye aktarımı nedeniyle TikTok'a iki soruşturma açtı
İrlanda Veri Koruma Komisyonu (DPC) tarafından yapılan açıklamada, TikTok'a açılan iki soruşturmanın dayanağının Avrupa Birliği (AB) Genel Veri Koruma Tüzüğü (GDPR) olduğu ifade edildi.
Avrupa Birliği - 15.09.2021
Son dakika haber: Polonya hükümeti AB'den ayrılmayı planlamıyor
Gelen son dakika haberlerine göre Polonya'da iktidardaki Hukuk ve Adalet Partisi Genel Başkanı (PiS) Jaroslaw Kaczynski, ülkesinin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılmak istemediğini ve egemenliğini koruyan bir ülke olarak üyeliğini sürdürmek istediğini açıkladı.
Avrupa Birliği - 15.09.2021
AB savcılığı, 4,5 milyar avroluk 300 yolsuzluk iddiasını soruşturuyor
Avrupa Kamu Savcılığı Ofisi (EPPO), Avrupa Birliği (AB) bütçesine yönelik toplam 4,5 milyar avroluk 300 suç ihbarının soruşturulduğunu bildirdi.
Avrupa Birliği - 15.09.2021
AB'de saatlik iş gücü maliyeti ikinci çeyrekte yükseldi
Avrupa Birliği'nde (AB) saatlik iş gücü maliyeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin yumuşadığı ikinci çeyrekte 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 0,6 arttı.
Avrupa Birliği - 15.09.2021
AB Komisyonu Başkanı von der Leyen, yıllık "Birliğin Durumu" konuşmasını yaptı Açıklaması
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, AB'nin savunma alanında iş birliğini güçlendirmesi gerektiğini belirterek Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron ile bu konuda bir zirve düzenleyeceğini söyledi.
Avrupa Birliği - 15.09.2021
Avro Bölgesi'nde sanayi üretimi temmuzda arttı
Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), Avrupa Birliği (AB) ve Avro Bölgesi'nin temmuz ayı mevsimsellikten arındırılmış sanayi üretim verilerini açıkladı.
Avrupa Birliği - 15.09.2021
Karşıyaka, Roman Gençlik Çalıştayı'na ev sahipliği yapacak
Roman Toplumu Gençlik Eğitim ve Kalkınma Derneği (ROMGEDER) ile Karşıyaka Belediyesi tarafından hazırlanan ve Avrupa Birliği'nden hibe desteği almaya hak kazanan "Roman Gençlik Çalıştayı" 20 Eylül'de Karşıyaka'da gerçekleştirilecek.
Avrupa Birliği - 15.09.2021
Sancaktepe'de bir kişiyi güpegündüz darp ederek böyle kaçırdılar
İstanbul Sancaktepe'de geçtiğimiz gün öğle saatlerinde minibüs tipi ticari araç ile gelen 3 şahıs kahvehanede oturan bir kişiyi kaçırdı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avrupa Birliği Haberleri | Avrupa Birliği Haber - Haberler - Sayfa 3 - Avrupa Birliği haberleri, son dakika avrupa birliği haber ve gelişmeleri burada. AB fubinaka isimli uyuşturucu hammaddesi ile yakalanan 2 kişi tutuklandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.9.2021 20:16:02. #1.14#

title