Avrupa Birliği Haberleri

Avrupa Birliği haber, Avrupa Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Birliği - Dün
PRODES Programı Kapsamında 6 Derneğin Projesine Hibe Desteği
İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü PRODES programları çerçevesinde Karabük Valiliği İl Yazı İşleri Müdürlüğü AB ve Dış İlişkiler Bürosu ile Karabük İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü işbirliği ile ilimizde bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarına yönelik olarak ilk defa düzenlenen Avrupa Birliği, Büyükelçilikler, Bakanlıklar ve diğer Hibe Fonlarına proje hazırlama eğitimi olan " Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi" sonrasında hazırlanan 6 projenin tamamı başarılı olarak değerlendirilerek hibe almaya hak kazandı.
Avrupa Birliği - Dün
Son dakika haber! ECOWAS'tan Gine'de askeri cuntaya yaptırım
Söz konusu yaptırımların uygulanması için Afrika Birliği, Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler ve diğer uluslararası aktörlerden yardım istendi.
Avrupa Birliği - Dün
Son dakika haberi... Mali'de Rus paralı askerlere destek gösterisi düzenlendi
Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer de Mali'yi, Wagner şirketi ile anlaşmaması konusunda uyararak, "Böyle bir anlaşma, Almanya'nın Fransa, Avrupa Birliği ve BM ile birlikte sekiz yıldır Mali'de yaptığı her şeyle çelişiyor.
Avrupa Birliği - 16.09.2021
ABD, "Avustralya ile nükleer denizaltı anlaşması" konusunda Fransa ile tansiyonu düşürmeye çalışıyor
Blinken, basın toplantısında, "Hint-Pasifik'te önemli rol oynayan Avrupa ülkelerini memnuniyetle karşılıyoruz. Burada NATO, Avrupa Birliği ve diğerleri ile yakın iş birliğini sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz.
Avrupa Birliği - 16.09.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Avrupa Birliği'nin (AB) ihracatı, Kovid-19 tedbirlerinin gevşediği temmuz ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,3 yükseldi.
Avrupa Birliği - 16.09.2021
Türkiye-AB Yüksek Düzeyli İklim Diyaloğu ortak açıklaması Açıklaması
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Frans Timmermans, iklim konulu yüksek düzeyli diyalog çerçevesinde Brüksel'de bir araya geldi.
Avrupa Birliği - 16.09.2021
Uluslararası insan hakları kuruluşları: AB Afganları koruma sorumluluğundan kaçıyor
Önde gelen uluslararası insan hakları ve mülteci kuruluşları, Avrupa Birliği'ni (AB) eleştirerek, yardıma muhtaç Afganlara desteği artırma çağrısı yaptı.
Avrupa Birliği - 16.09.2021
Son dakika haberi! Avrupa Parlamentosu'nda Taliban'ı tanımaksızın operasyonel ilişki kurmayı öngören tasarı kabul edildi
Son dakika haberi: Avrupa Parlamentosu (AP), Afganistan'da Taliban'ın kurduğu hükümetin tanınmaması ancak insani durumlar için operasyonel ilişki kurulmasını öngören karar tasarını kabul etti.
Avrupa Birliği - 16.09.2021
AB Konseyi Başkanı Michel: "Afganistan'da olanlar gözümüzü açmalı"
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, ABD'nin Afganistan'dan çekilmesinin "Avrupa'nın gözünü açması gerektiğini" belirterek, "Bu olay jeostratejik kapasitemizi güçlendirmemize vesile olmalı." dedi.
Avrupa Birliği - 16.09.2021
AB: Avustralya'nın denizaltı kararı hakkında bize bilgi verilmedi
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Avustralya'nın Fransa'dan denizaltı alımını iptal ederek ABD ve İngiltere ile nükleer enerjili denizaltı anlaşması yapması konusunda kendilerine haber verilmediğini, bu tür olayların "AB'nin...
Avrupa Birliği - 16.09.2021
AB, gelecekteki olası sağlık krizlerine müdahale için 30 milyar avro bütçeli yeni idare kuruyor
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele sırasında karşılaşılan zorluklardan alınan dersler doğrultusunda olası sağlık krizleriyle baş edebilmek için yeni bir idare oluşturdu.
Avrupa Birliği - 16.09.2021
Avrupa Parlamentosu'ndan dijital platform çalışanlarına sosyal hak çağrısı
Avrupa Parlamentosu (AP), dijital platformlar aracılığıyla istihdam edilenlerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve sosyal haklarının arttırılması çağrısında bulundu.
Avrupa Birliği - 16.09.2021
AB'ye iltica başvuruları Kovid-19 salgını öncesindeki seviyeye yaklaştı, Suriyelileri Afganlar izledi
Avrupa Birliğine (AB) sığınma başvuruları temmuzda 50 bin civarına ulaşırken Suriyelilerden sonra en fazla başvuruyu, Afganlar yaptı.
Avrupa Birliği - 16.09.2021
AB'nin ihracatı temmuzda arttı
Avrupa Birliği'nin (AB) ihracatı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin gevşediği temmuz ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,3 yükseldi.
Avrupa Birliği - 16.09.2021
Teknokent yöneticileri Başkan Kurt'u ziyaret etti
Başkan Kurt'un makamında gerçekleşen ziyarette Telçeken, Teknopark'ın faaliyetleri hakkında Başkan Kurt'a bilgi verdi. Telçeken, Eskişehir'deki Teknopark ile ülke sanayisinin uluslararası alanda rekabet edebilir olması ve ihracata yönelik bir yapıya kavuşturulması için teknolojik bilgi üretmek ve üretimde verimliği arttırmayı amaçladıklarını ifade etti. Mavi Prizma A.Ş. sahibi Beyhan Özdemir de Avrupa Birliği 9.
Avrupa Birliği - 16.09.2021
Çelik sektörü ihracatçıları ödüllendirildi
Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, çelik sektöründe 50 milyon tonluk bir kapasite olduğunu belirterek, "Kapasite kullanım oranlarımız yüksek, 40 milyon ton civarında bir üretimimiz var. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde çok büyük yatırımlar bekliyor.
Avrupa Birliği - 16.09.2021
AB'nin stratejik öngörüsünde Türkiye vazgeçilmez partner
Bu kapsamda uluslararası ilişkilerdeki ana güç alanlarından biri olan Avrupa Birliği (AB) de bütünleşme yolculuğunda kendisini değişikliklere adapte edecek ve çeşitli tehditlere karşı koruyabilecek yöntemler bulmaya çalışıyor.
Avrupa Birliği - 16.09.2021
AB'de otomobil satışları ağustosta düştü
Avrupa Birliği (AB) otomobil pazarında toplam satışlar, ağustos ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 19,1 geriledi.
Avrupa Birliği - 16.09.2021
Avrupa Spor Haftası 81 ilde etkinliklerle kutlanacak
"Ulusal Herkes İçin Spor ve Sağlık Günleri" konu başlığıyla, Avrupa Birliği ülkeleri ile birlikte tüm dünyada geleneksel olarak #BeActive temasıyla düzenlenecek etkinliklerle, eş zamanlı olarak 81 ilde de hafta boyunca branşlarının tanıtılması, obeziteyle mücadele, spor ve sağlık turizminin desteklenmesi hedeflenecek.
Avrupa Birliği - 16.09.2021
GÜNDEM / 16 Eylül 2021
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cacabey Meydanı'nda "2021 UNESCO Ahi Evran Anma Yılı-Ahi Evran İzinde Esnaf Buluşması" programı ile AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı Binası Açılış Töreni'ne katılacak.
Avrupa Birliği - 16.09.2021
Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı Dünya Gazetesine Mülakat Verdi
18 Mart Mutabakatında, Türkiye Avrupa Birliği Üst Düzey Diyalog Toplantıları ve Türkiye-AB Zirvelerinin düzenli aralıklarla yapılması var.
Avrupa Birliği - 16.09.2021
Nijerya, "birkaç gün içinde" Twitter yasağını kaldıracak
Nijerya hükümetinin kararının ardından Avrupa Birliği (AB), İngiltere ve ABD'nin Abuja'daki büyükelçilerince yapılan ortak açıklamada, Twitter'ın faaliyetlerinin askıya alınmasının, "ifade özgürlüğünün ihlali" olduğu belirtilmişti.
Avrupa Birliği - 16.09.2021
Sanayi sektöründe tasarım ve imalat alanlarında kalifiye elemanlar yetişecek
Sanayi sektöründe ihtiyaç duyulan alanlardan CNC, CAD ve CAM uygulamalarının bir arada verileceği eğitim programı projesi Başakşehir Mesleki Eğitim Merkezi'nin koordinatörlüğünde hayata geçiriliyor. Proje 2018 yılında Türkiye'deki tüm kurumların başvurduğu ve sadece 13 projenin kabul edildiği, Avrupa Birliği İnovasyon projeleri içinde seçilen en iyi Mesleki Eğitim projesi olma özelliği taşıyor.
Avrupa Birliği - 16.09.2021
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı: "Sporda da Avrupalıyız"
Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Faruk Kaymakcı, "Biz sporda da Avrupalıyız. Niye bunun altını çiziyorum çünkü biz Anadolu topraklarında yaşıyoruz.
Avrupa Birliği - 15.09.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 16 Eylül 2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediyeyi ve esnafı ziyaret edecek, muhtarlar, STK temsilcileri ve kanaat önderleri ile bir araya gelecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avrupa Birliği Haberleri | Avrupa Birliği Haber - Haberler - Sayfa 2 - Avrupa Birliği haberleri, son dakika avrupa birliği haber ve gelişmeleri burada. Avustralya'nın nükleer denizaltı temini anlaşmasına ülke içinden ve dışından tepki geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.9.2021 20:10:03. #1.16#

title