Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı Gülpınar, Tiflis'te Konferansa Katıldı
Haberler » 3. Sayfa » Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı Gülpınar, Tiflis'te Konferansa Katıldı - Haberler

Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı Gülpınar, Tiflis'te Konferansa Katıldı

Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, “AB ve Ortaklar-Daha Güçlü Birlik için Çeşitliliği Benimsemek” konulu konferansa katıldı.

Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı Gülpınar, Tiflis'te Konferansa Katıldı

Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı , "AB ve Ortaklar-Daha Güçlü Birlik için Çeşitliliği Benimsemek" konulu konferansa katıldı.


Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, "AB ve Ortaklar-Daha Güçlü Birlik için Çeşitliliği Benimsemek" konulu konferansa katılmak üzere 'ın başkenti Tiflis'e geldi.


Toplantıya Gürcistan parlamento başkanı Irakli Kobakhidze ve Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili katıldı. Parlamento başkanı ve başbakanın yanı sıra Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Richard Carnetski, AB'nin Gürcistan Büyükelçisi Janos Herman ve Gürcistan'daki Birleşmiş Milletlerin daimi Koordinatörü Nils Skott da bir konuşma yapacak.


İHA Gürcistan muhabirine açıklama yapan Mehmet Kasım Gülpınar, şunları söyledi:


"Tiflis'te Avrupa Birliği yetkilileri ve Gürcistan Parlamentosu yetkilileriyle 17 ülkenin katılımıyla güzel bir konferans olacak. Çeşitli paneller var ve burada için en önemli konu çeşitli birliktelik konusu. Türkiye, bu konuda çok ciddi destek sağlayabilecek. Çünkü uzun yıllar Avrupa Birliği sürecinde yaklaşık 50 yıldan fazla bir tecrübesi olan ülke. Burada Gürcistan'daki muhattaplarımızla beraber bu konuyu değerlendirip tecrübelerimizden faydalandırmaya çalışacağız. Tabi bizim de onlardan alacağımız şeyler var. Çünkü onlarda yakın zamanda AB sürecinde çok önemli bir addım attılar. Vize serbestliği konusunda önemli bir kazanım elde ettiler. Bizim de onlarla görüşeceğimiz konular mutlaka olacaktır, onlarında bizle görüşeceği, bizden istifade edeceği tecrübelerimizden yararlanacağı bir süreç olacak. Umarım ki, faydalı verimli bir konferans olacak. İki günün neticesinde karşılıklı çok güzel bir şekilde istifade etmiş olacağız."


Konferans, Gürcistan Parlamentosu Avrupa Entegrasyon Komitesi ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı teşebbüsüyle düzenleniyor.


Başkent Tiflis'te düzenlenen Konferans 2 gün sürecek. - TİFLİS

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler