Avrupa 3.'sü Halkbankası Erkek Voleybol Takımı, Yurda Döndü

Rusya'da Düzenlenen Voleybol Avrupa Konfederasyon Kupası Dörtlü Finalinde Mücadele Eden ve 3. Olarak Tarihinde Türkiye'ye İlk Kez Kupa Getiren Halkbankası Erkek Voleybol Takımı, Yurda Döndü.

Avrupa 3.'sü Halkbankası Erkek Voleybol Takımı, Yurda Döndü

Rusya'da düzenlenen Voleybol Avrupa Konfederasyon Kupası dörtlü finalinde mücadele eden ve 3. olarak tarihinde Türkiye'ye ilk kez kupa getiren Halkbankası Erkek Voleybol Takımı, yurda döndü.

Halkbankası kafilesi, Türk Hava Yolları'nın (THY) Moskova-İstanbul seferini yapan tarifeli uçağıyla akşam saatlerinde İstanbul'a geldi. Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklamada bulunan Halkbankası Antrenörü Salih Yergin, Avrupa'nın en iyi 4 ekibinin katıldığı turnuvadan 3. olarak ayrılmalarının da büyük bir başarı olduğunu belirterek, Türkiye'ye ilk defa bir kupa getirmenin gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Yergin, "Giderken sizlere söz vermiştik. Oradan kupayla döneceğimizi biliyorduk. Avrupa'nın önde gelen ve çok güçlü takımları ile mücadele ettik. İlk maçımızda biraz şansızlıklar oldu. İlki günkü maçımızda rakibimiz Urangoi ev sahibi olmanın avantajlarını iyi kullandı. İlk seti almamıza rağmen hakem hataları ile diğer setleri kaybettik. Maalesef statü gereği ilk maçı kaybedince 3.'lük maçını oynamak zorunda kaldık. Daha stressiz çıktığımız bu maçı güzel bir oyunla kazanmasını bildik. Sonuç olarak Türkiye'ye tarihinde ilk defa bir kupa getirmiş olduk. Bundan dolayı da gururluyuz. Şimdi önümüzde ligde zorlu bir play-of mücadelesi var. Hedefimiz tabiki ligde şampiyon olmak" dedi.

Göstermiş olduğu başarılı performans ile şampiyonanın MVP'si seçilen Volkan da, sezon boyunca takım olarak çok çalıştıklarını ve kendisinin de elinden geleni yapmaya gayret ettiğini belirtti. Dörtlü finale kalabilmek için çok çalıştıklarını kaydeden Volkan, "Bu sene çok çalışıtık. Dörtlü finale gelebilmek için çok önemli maçlar oynadık. Bu başarıyı kazanabilmek için çok mücadele ettik. İnşallah ileriki dönemlerde daha iyi başarılar elde edeceğiz. Çok mutluyuz. Tüm Türkiye'ye armağan olsun. Ben elimden geleni yaptım. Oyunumu oynamaya çalıştım. Başarılı olduğum için de ayrıca çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

(TC-İY-İY-OK-S)