Avram Grant ve Mıchael Ballack'ın Basın Toplantısı

Chelsea Teknik Direktörü Avram Grant, Avrupa Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final Rövanşında Fenerbahçe ile Yarın Yapacakları Karşılaşma Öncesi Kaygılarının Olduğunu, Ancak Maçı Kazanmak İçin Her Şeyi Yapacaklarını Söyledi.

Avram Grant ve Mıchael Ballack'ın Basın Toplantısı

Chelsea Teknik Direktörü Avram Grant, Avrupa Şampiyonlar Ligi çeyrek final rövanşında Fenerbahçe ile yarın yapacakları karşılaşma öncesi kaygılarının olduğunu, ancak maçı kazanmak için her şeyi yapacaklarını söyledi.

Stamford Bridge Stadı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Avram Grant, Avrupa kupalarında yapılan bütün mücadelelerin önemli ve büyük olduğunu söyledi. Grant, "Yarın bütün oyuncularım her maçta oynadığı gibi oynayacaklar. Avrupa kupalarında yapılan maçlar büyük maçlardır. Hepimiz biliyoruz ki, kolay bir maç olmayacak" dedi.

Bir gazetecinin 'Maç öncesi endişe duyuyor musunuz?' sorusuna Grant, "Tabii ki endişeleniyoruz. Benim durumumda olsanız, siz de endişelenirsiniz. İlk maçı kaybettik. Kazanmak için yapmamız gereken her şeyi yapacağız" cevabını verdi.

Fenerbahçe'nin 2-1 kazandığı ilk maçı da yorumlayan Grant, "Oyunun hakimiydik, fakat konsantrasyonumuzu bozduk. Sezon içinde bu şekilde birçok maç oynadık. Ancak yaptığımız hatalardan ders alıyoruz. Yarınki maçta da üstünlüğümüzü kurmaya çalışacağız. Daha iyi konsantre olmaya çalışacağız. Hedefimiz var ve bu hedefe ulaşmak istiyoruz" diye konuştu.

Avram Grant, bir gazetecinin yarınki maçı kaybettikleri takdirde Chelsea'nin başında yer alıp almayacağı sorusuna da, "Bu tip soruları çok soruyorsunuz. Benim yapmam gereken, takımımı kazanmak için hazırlamak" karşılığını verdi.

Premier Lig'de Manchester United ile yaptıkları zirve mücadelesiyle ilgili soruları da yanıtlayan Grant, "3 puan gerilerindeyiz. Şu anda içinde bulunduğumuz durumdan mutlu değiliz. Çünkü ligin en üstünde olmak istiyoruz" dedi.

Kaleci Cech'in, sakatlığında belki bir iki haftaya daha ihtiyacı olduğunu bildiren Grant, Carvalho'nun dünkü antrenmanda iyi olduğunu, bugünkü antrenmandan sonra durumunu değerlendireceklerini sözlerine ekledi.

Avram Grant'tan sonra basın odasına gelen ve bir basın toplantısı düzenleyen Chelsea'nin Alman yıldızı Michael Ballack ise, tüm konsantrasyonlarını Şampiyonlar Ligi'ne verdiklerini kaydederek, "İlk maçı kaybetmemiz tamamen bizim hatamızdı. Yarınki maçı kazanmamız lazım. Amaçlarımızı göstermemiz gerekiyor. Yarın baskı yapmaya çalışacağız. Fenerbahçe'yi yenmek zorundayız" şeklinde konuştu.

(KÇ-KÇ-OK-S)