Avni Aker'de Savaş Çıktı!

Avni Aker'de Savaş Çıktı!

Avni Aker'de yaşanan olayların faturası Trabzonspor'a pahalıya patlayacak.

Avni Aker'de Savaş Çıktı!

Fenerbahçe, yılın 'en gergin' maçını Emre, Bienvenu ve Baroni'nin golleriyle 3–1 kazanarak, şampiyonluk umudunu son maça taşımayı başardı.

Fenerbahçe için 'tamam ya da devam', Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'e göre ise 'Dünyanın sonu' olarak nitelenen maçta futboldan çok gerginlik, kavga ve taraftarların oyuna müdahalesi ön plana çıktı.

Avni Aker'de yaşanan olayların faturası Trabzonspor'a pahalıya patlayacak gibi. Sahaya atılan cisimler ve futbolcu yaralanmaları ile devre arasında koridorlarda yaşanan kavgalardan dolayı Karadeniz ekibi en az üç maç seyircisiz oynama cezasıyla karşı karşıya kalacak.

"ŞENER BANA KÜFÜR ETTİ"

Fenerbahçeli Semih Şentürk maçın devre arasında yaşanan olaylara açıklık getirdi.

'Şener bana küfür etti' Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'in hem kendisine hem de F.Bahçe camiasına ağır küfürler savurduğunu belirten golcü oyuncu şunları söyledi: "Maçın zor olacağını biliyorduk. Amacımız kazanıp G.Saray'la final maçına çıkmak istiyorduk. Güzel gollerle kazandığımız için arkadaşlarımı tebrik ediyorum.

Burada üzüldüğüm tek konu konu devre arası Sadri Şener'le yaşandı. Ben olayları ayırmaya giderken bana küfür etti. Camiamız hakkında kötü sözler sarfetti. Çok üzüldüm. 13 yıldır F.Bahçe'deyim. Her deplasmana gittim ama böyle bir olay yaşamadım. Kendisini kınıyorum."

BU KARELER HER ŞEYİ ANLATIYOR

Devre arası Fenerbahçe tercümanı Samet Güzel'in, Trabzonlu Tolga Zengin'e arkadan tekme sallayarak küfür etmesiyle ortalık savaş alanına çevirdi. O sırada koridora gelen Başkan Sadri Şener, Semih Şentürk'le karşılaştı. Semih "Başkan ortalığı sakinleştirmeniz gerekmez mi?" dedikten sonra ikili yumruklaşma raddesine gelse de araya girenler olayların büyümesini engelledi.

"EMRE'YE HADDİNİ BİLDİRMEYE GİTTİM"

Daha önce milli takım uçağında Emre Belözoğlu'yla tartışan Sadri Şener, dün maçın devre arasında hesap kapatmaya gitti. Ancak milli futbolcuyu bulamayınca Semih Şentürk'le atışan başkan, olaylarla ilgili TRT'ye şu açıklamaları yaptı:

"Soyunma odasına bana parmağıyla tehdit işareti savuran Emre'ye haddini bildirmeye gittim ama bulamadım. Bana muhtemelen küfür etti. Fenerbahçe'nin tercümanı uzun saçlı çocuk da Tolga'nın günleri sayılı olan kanser annesine ağır küfür etti."

ŞENER'İN ARABASINA SALDIRI

MAÇ sonu Trabzonlu taraftarların hedefinde başkan Sadri Şener vardı. Alınan yenilgi sonrası aracıyla evinin yolunu tutmak isteyen Şener'in arabasını yabancı cisim ve yumurta yağmuruna tutan fanatiklerin elinden zor kurtulan Şener olay yerinden hızla uzaklaştı.

"HİÇ KİMSE 'FENERBAHÇE ÇOK İYİ OYNADI TEBRİK EDERİM' DEMİYOR."

Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında maçla ilgili söylenecek fazla bir şeyin olmadığını belirterek, "Kazandığımız, yolumuza devam ettiğimiz, inancımız sürdüğü için son derece mutluyuz. Zor olacağını biliyorduk. Trabzonspor takımını tebrik ediyorum. Halkıyla, taraftarıyla dün akşamdan maç sonuna kadar müthiş bir motivasyonları vardı." dedi.

Kazanmayı daha çok isteyen, ihtiyacı olan tarafın kendileri olduğunu ifade eden Volkan, "Çünkü bizim amacımız şampiyon olmak. Maç böyle bir tarafa geldi. Bir de maçı güzel oynadık. Bunları söyleyebilirim. Taraftarlarımıza sesleniyorum; kaleden yedek kulübesine kadar, İstanbul'da kalan, sakatlığı bulunan oyuncularımıza kadar herkesle gurur duyulması gerekiyor. Bu takım ile her yere gidilir. Biz de her yere doğru nereye giderse gitsin hem Türkiye Ligi, hem kupa için sonuna kadar ilerleyeceğiz. Allah da bize verecek" diye konuştu.

Volkan, maçın devre arasında kaleci Tolga ile Fenerbahçe Tercümanı Samet arasında yaşanan olaya ilişkin bir basın mensubunun sorusu üzerine, "Maçın gerginliği çok büyüktü, saha içinde dışında olsun. Sadri Başkan da aşağıya indi. İstenmeyen olaylar oluyor maalesef futbolda. Hiçkimse bunların olmasını istemiyor. Her şeyin sahada kalması gerekiyor. Ama bazen taşkınlıklar olabiliyor, fazla büyütmemek lazım. Trabzonspor da inanmış. Onlar da üçüncü sırada Avrupa Kupası'na gitmek istiyor. Onlara da hak vermek gerekiyor. İki tarafın da isteği olduğu için çok fazla bu tarz gerginlikleri büyütmemek lazım" dedi.

Volkan, "Sadri Şener ile Semih arasında bir yumruklaşma yaşandı mı?" sorusu üzerine de, "Yok yumruklaşma değil de ağır kelimeler yaşandı" dedi.

Volkan, oyunu çirkefleştirmediklerini kaydederek, "Her şey bize atıldı, bize söylendi. Zokora'nın Emre'ye yaptığı hareket, Colman'ın yerde bizim takım arkadaşımıza attığı tekme var. Bunlar maç içerisinde olur. Ama dışardan atılan paraydı, beyaz mendil içinde çakmaktı, bunlar yanlış. Orda anons yapan arkadaş kimse 'tahriklere kapılmayın' diyor. Biz, oynamaya izin verilirse oynayacağız. Bir şey atılıyor sahaya, gerginlik oluyor. Biz şampiyonluğa, Trabzonspor üçüncülüğe oynuyor. Bunları büyütmemek gerekir. Hiç kimse 'Fenerbahçe çok iyi oynadı tebrik ederim' demiyor. Çünkü o büyüklük yok kimsede. Trabzon bizi yenseydi helal olsun derdim. Mükemmel mücadele ettiler, sırf sahada olanlar değil. Trabzonspor seyircisinin dün akşam denizden kuşatmalardan başlayan buraya gelen müthiş bir konsantrasyon vardı. Tebrik ediyorum." şeklinde konuştu,

Volkan, Emre ve Zokora arasında yaşanan tokalaşmama olayına da değinerek, "Zokora ile Emre ilk maçta sarmaş dolaş oldular. Ama büyüklerimiz kalkıp bunu büyüterek olayı nereye taşıdılar. Bence buna dikkat edelim." dedi.

DAKİKA DAKİKA MAÇ SONUCU İÇİN TIKLA...