AVİGDOR LİEBERMAN HABERLERİ

Avigdor Lieberman haber, Avigdor Lieberman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avigdor Lieberman - 27.07.2011
Sekizler Kabinesi Özür İçin Toplandı
İsrail'in "Sekizler" olarak adlandırılan kabinesi, Mavi Marmara baskınının ardından, Türkiye'nin iki ülke arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesine yönelik koşullarını değerlendirmek üzere toplandı. İsrail radyosunun haberine göre, Başbakan Binyamin Netanyahu başkanlığındaki toplantıda, Türkiye'nin koşulları konusunda bir karara varılması bekleniyor. Radyo, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, son günlerde İsrail'e yönelik söylemini sertleştirdiğini belirtti ve İsrail'in özür dilememesi halinde, Türk basınında çıkan B planı ile ilgili haberlere atfen, Türkiye'nin Tel Aviv'deki temsilciliğinin düzeyini düşüreceğini kaydetti. İsrail koalisyonunun şahin kanadındaki isimlerden Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ile Likudlu Başbakan Yardımcısı Moşe Ya'alon, Türkiye'den özür dilenmesine karşı çıkmakla birlikte, Türkiye ile ilişkilerin de önemli olduğunu vurguluyorlar.
Avigdor Lieberman - 25.07.2011
İsrail'de "Özür" Tartışması Sürüyor
Mavi Marmara gemisine İsrail'in 31 Mayıs'ta düzenlediği baskın ve operasyonda 9 Türk'ün ölmesinden sonra İsrail kabinesinde, Türkiye'den özür dilenmesi konusundaki görüş ayrılıkları devam ederken, özür dilenmesi gerektiğine ilişkin görüş belirtenler arasına eski İşçi Partili yeni "Bağımsızlık" grubu bakanlarından Matan Vilnai de katıldı. Vilnai, Ben-Gurion yakınlarında düzenlenen ve füze savunmasıyla ilgili uluslararası bir konferansta yaptığı konuşmada, özür dilenmesine karşı direnen Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'a yüklendi.
Avigdor Lieberman - 24.07.2011
İsrail "Özür" İçin Toplanacak
İsrail güvenlik kabinesinin, Mavi Marmara olayı nedeniyle Türkiye'den özür dilenmesi konusunu değerlendirmek üzere bugün toplanması bekleniyor. İsrail radyosu, Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı ve Savunma Bakanlığında, Çarşamba günü yayımlanması beklenen BM'nin Mavi Marmara olayınını soruşturan Palmer raporu öncesinde tartışma ve konsültasyonların devam ettiğini bildirdi. Radyo, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun bugün "Sekizler" olarak bilinen güvenlik kabinesini toplantıya çağırma ihtimalinin bulunduğunu duyurdu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü konuşmalarına atıfta bulunan radyo, Erdoğan'ın Mavi Marmara gemisinde ölenler için özür, kurbanların aileleri için tazminat ve Gazze'ye uygulanan ablukanın kaldırılması ısrarını sürdürdüğünü kaydetti. Üst düzey İsrailli bir yetkili radyoya, İsrail'in Türkiye ile ilişkilerini düzeltmek istediğini; gemide ölenler için üzgün olduğunu dile getirmeye ve kurbanların aileleri için kurulacak bir fona mali katkıda bulunmaya hazır olduğunu söyledi. Radyo, bunun koşulunun ise Mavi Marmara operasyonuna katılan subay ve askerlere karşı açılabilecek davalardan vazgeçilmesi olduğunu ifade etti. Bir başka İsrailli yetkiliyse Erdoğan'ın krizi sonlandırmak değil, aksine İsrail'i kötü duruma düşürmek istediğini öne sürdü. Haaretz'e konuşan üst düzey siyasi bir yetkili de Erdoğan'ın bu açıklamalarının özür dilenmesine karşı çıkanların ikna edilmesine pek yardımcı olmadığını söyledi. -LİEBERMAN- Öte yandan, Türkiye'den özür dilenmesine karşı çıkışlarıyla bilinen İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, bugünkü olağan kabine toplantısında yaptığı açıklamada, hükümetin özür dilemesi halinde, partisinin koalisyondan ayrılmayacağını açıkladı.
Avigdor Lieberman - 22.07.2011
İsrail Türkiye'yle Uzlaşmaya Hazırlanıyor...
İsrail'in Türkiye'den özür dileyeceği haberleri ülkede ortalığı karıştırdı. Çeşitli kesimlerden başbakan Netanyahu'ya özür dile baskısı yapılmasına tepkiler gecikmedi. En büyük tepkiyi ise İsrail dışişleri bakanı Lieberman gösterdi. Mavi Marmara baskını nedeniyle İsrail'in Türkiye'den özür dileyip dilemeyeceğiyle ilgili tartışma Tel Aviv'de yeni bir hükümet krizine yol açtı. İsrail Başsavcısı Yehuda Weinstein'ın, Başbakan Netanyahu'ya, Mavi Marmara baskınıyla ilgili olarak Türkiye'den özür dilenmesi tavsiyesinde bulunduğu öne sürülmüştü. İşte bu son haber üzerine tepkilerde gecikmedi. Haberlere ilk tepkiyi İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman gösterdi.
Avigdor Lieberman - 22.07.2011
Başbakan Yardımcısı Arınç'ın Açıklaması
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İsrail-Türkiye ilişkileriyle ilgili olarak, "Bizim temennimiz, bu olay sebebiyle İsrail'in resmi olarak özür dilemesi ve ölenlerin yakınlarına tazminat ödemesidir." dedi.
Avigdor Lieberman - 22.07.2011
"Temennimiz İsrail'in Özür Dilemesi"
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye ilişkileriyle ilgili olarak, "Bizim temennimiz, bu olay sebebiyle İsrail'in resmi olarak özür dilemesi ve ölenlerin yakınlarına tazminat ödemesidir." dedi.
Avigdor Lieberman - 22.07.2011
Moşe Ya'alon: "İsrail Özür Dilemeye Hazır Değil Ama Tartışabilir"
Jerusalem Post, İsrail Başbakan Yardımcısı ve Stratejik İşler Bakanı Moşe Ya'alon'un, İsrail'in Mavi Marmara'da 9 Türk vatandaşının ölümü için Türkiye'den özür dilemeye hazır olmadığını ancak bu sorunun hükümette tartışılabileceğini söylediğine dikkat çekti Türkiye'nin Mavi Marmara sorunundaki özür, tazminat ve Gazze blokajının kaldırılması talepleri İsrail'de yankılanmaya devam ediyor. Jerusalem Post gazetesi, İsrail Başbakan Yardımcısı ve Stratejik İşler Bakanı Moşe Ya'alon, İsrail'in Mavi Marmara'da 9 Türk vatandaşının ölümü için Türkiye'den özür dilemeye hazır olmadığını ancak bu sorunun hükümette tartışılabileceğini söylediğine dikkat çekti. Haaretz gazetesi ise, Ya'alon'un, "Türkiye özür konusunda ısrar ettiği sürece iki tarafta diplomatik ilişkileri onaramayacak" ifadelerine yer verirken, üst düzey bir diplomatın Başbakan Benjamin Netanyahu'nun Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın şiddetli itirazı ve bir koalisyon krizi korkusundan dolayı son anda anlaşmadan çekileceğini söylediğini belirtti.
Avigdor Lieberman - 22.07.2011
İsrail Kabinesi Uzlaşma İçin Toplanıyor
Kabine, Türkiye'den özür dilenmesini de içeren bir uzlaşma anlaşmasını değerlendirmek üzere toplanacak.
Avigdor Lieberman - 22.07.2011
İki Kez Özür Kapısından Dönmüş
İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun, Mavi Marmara saldırısından dolayı Türkiye'den özür dilemekten iki kez son dakikada vazgeçtiği belirtildi. Netanyahu'yu iki kez özürden döndürenin ise Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın güçlü itirazı olduğu kaydedildi.
Avigdor Lieberman - 21.07.2011
İsrail: Kişisel Fikrim; Türkiye'den Özür Dilemeyeceğiz (3)
İsrail Başbakan Yardımcısı Moşe Ya'alon, Mavi Marmara katliamından dolayı Türkiye'den özür dilemeyeceklerini söyledi. Ya'alon, özür dilemenin sorumluluğu üstlenmek anlamına geleceğini, İsrail'in ise sorumluluk almak istemediğini vurguladı. Gazetecilerin, kararın değişmesi ihtimalini sorması üzerine Ya'alon, kişisel fikrini beyan ettiğini, bakanlar kurulunun bu konuyu yeniden tartışabileceğini kaydetti. İsrail Başbakan Yardımcısı, Mavi Marmara'ya ilişkin BM raporunun 27 Temmuz'da yayınlanacağını ifade ederek, "Karar vermek için hâlâ 6 günümüz var. " ifadelerini kullandı. Aynı zamanda Stratejik İşler Bakanı olan Ya'alon, Türk yetkililerle üç kez bir araya gelerek ilişkilerin normalleştirilmesini görüştüklerini hatırlattı. Ya'alon, Türkiye'nin özür beklediğini fakat kendilerinin buna hazır olmadığını söyledi. Gazetecilere açıklama yapan İsrail Başbakan Yardımcısı, "Sorumluluk üstlenmek anlamına gelecek hiçbir özre zihnimde yer yok. Mavi Marmara'daki askerler kendilerini savunmak için mücadele ediyorlardı. " dedi. Moşe Ya'alon'un Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ile Avrupa'da bir araya geldiği biliniyordu. Türkiye'den özür dilenmesi fikrine özellikle Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın karşı çıktığı biliniyor.
Avigdor Lieberman - 21.07.2011
İsrail: Türkiye'den Özür Dilemeyeceğiz (2)
İsrail Başbakan Yardımcısı Moşe Ya'alon, Mavi Marmara katliamından dolayı Türkiye'den özür dilemeyeceklerini söyledi. Ya'alon, özür dilemenin sorumluluğu üstlenmek anlamına geleceğini, İsrail'in ise sorumluluk almak istemediğini vurguladı. Aynı zamanda Stratejik İşler Bakanı olan Ya'alon, Türk yetkililerle üç kez bir araya gelerek ilişkilerin normalleştirilmesini görüştüklerini hatırlattı. Ya'alon, Türkiye'nin özür beklediğini fakat kendilerinin buna hazır olmadığını söyledi. İsrail Başbakan Yardımcısı, "Sorumluluk üstlenmek anlamına gelecek hiçbir özre zihnimde yer yok. " dedi. Moşe Ya'alon'un Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ile Avrupa'da bir araya geldiği biliniyordu. Ya'alon, yine de bakanlar kurulu içinde görüş ayrılıklarının bulunduğunu belirterek, kararın gözden geçirilebileceğini ima etti. Türkiye'den özür dilenmesi fikrine özellikle Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın karşı çıktığı biliniyor.
Avigdor Lieberman - 17.07.2011
Haaretz: İsrail Özür Dilemeyi Düşünüyor
Haaretz gazetesi, İsrailli savunma yetkililerine dayanarak verdiği haberde, "İsrail'in Mavi Marmara gemisi baskını nedeniyle Türkiye'den özür dilemeyi düşündüğünü" yazdı. Benzer bir haber, birkaç gün önce İsrail'in Kanal 2 televizyonunda da yer almıştı. Haaretz'in haberinde, savunma birimlerinin, "İsrail'in Türkiye'den özür dilemesi pahasına", Mavi Marmara olayı sonrasında İsrail ve Türkiye arasında oluşan krizin çözülmesi için giderek artan bir destek gösterdikleri belirtildi. Savunma yetkilileri ile İsrail Adalet Bakanlığı arasında son birkaç haftadır süren iç değerlendirmelerde, "dikkatlice dile getirilmiş bir özrün, Türk örgütler tarafından İsrail Savunma Kuvvetleri subaylarına açılacak muhtemel davaları durdurup, meseleyi sonlandıracağının" öngörüldüğü kaydediliyor. Mavi Marmara ile ilgili BM raporunun birkaç hafta sonra yayımlanacağına işaret edilen haberde, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un Türkiye ile İsrail arasında uzlaşma sağlanması için çaba gösterdiği de hatırlatıldı. Raporda, Gazze Şeridi'ndeki İsrail'in deniz ablukasını "İsrail'in de iddia ettiği gibi" yasal bulunduğu, İsrail'in filoyu durdurma kararının hukuk kurallarına uygun olduğu, ancak bunu yaparken uyguladığı yolun sert şekilde eleştirildiği de öne sürüldü. İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın, geçen günlerde özür dilenmesine alenen karşı çıktığı, böyle bir özrün İsrail'i aşağılayıp, ulusal gurura darbe olacağını söylediği, savunma yetkililerininse buna karşı, dilenecek bir özrün, İsrailli subay ve askerlerin karşı karşıya kalacakları hukuki sorunları engelleyeceğini dile getirdikleri kaydedildi.
Avigdor Lieberman - 17.07.2011
İsrail Basını: "İsrail Özür Dilemeyi Düşünüyor"
Haaretz gazetesi, Savunma Bakanlığı yetkililerinin, Türkiye'den dikkatli bir şekilde dilenecek özrün, İsrail Savunma Güçleri'ne karşı Türk organizasyonları tarafından açılabilecek olası davaları durdurabileceğini ve bu meseleyi artık bitirebileceğini söylediğini bildirdi İsrail yönetiminin, Mavi Marmara saldırısında öldürülen Türkler için Türkiye'den özür dilemeyi düşündüğü iddia edildi. Haaretz gazetesi Savunma Bakanlığı yetkililerinin, Türkiye'den dikkatli bir şekilde dilenecek özrün, İsrail Savunma Güçleri'ne karşı Türk örgütleri tarafından açılabilecek olası davaları durdurabileceği ve bu meseleyi artık bitirebileceğini söylediğini bildirdi. İsrail'in önemli gazetelerinden Haaretz, son birkaç haftadır Savunma ve Adalet Bakanlıkları arasında, Türkiye'den dikkatli bir şekilde dilenecek bir özrün, İsrail Savunma Güçleri'ne karşı Türk organizasyonları tarafından açılabilecek olası davaları durdurabileceği ve bu meseleyi artık bitirebileceği konusunda tartışmaların olduğunu belirtti. Öte yandan, Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın, açık bir şekilde özre karşı olduğu ve İsrail'in Türkiye'den özür dilemesinin, İsrail'i ve baskına katılan askerleri küçük düşüreceğini söylediğine dikkat çekildi.
Avigdor Lieberman - 17.07.2011
İsrail, Özür Dilemeyi Düşünüyor
İsrail yönetiminin, Mayıs 2010'da yaşanan Mavi Marmara saldırısında öldürülen Türkler için Türkiye'den özür dilemeyi düşündüğü iddia edildi. İsrail'in Haaretz gazetesine konuşan Savunma Bakanlığı yetkilileri, dilenecek "ihtiyatlı bir özrün İsrail Savunma Güçleri'na karşı Türk organizasyonları tarafından açılan davaları sonlandırabileceği ve bu meseleyi artık bitirebileceğini belirtti. Gazetede yer alan habere göre İsrail Savunma Bakanlığı, bir özür dileme pahasına da olsa artık bu meseleyi sonlandırmak istiyor. Son zamanlarda bu konuda Savunma ve Adalet Bakanlıkları arasında çok sık görüşmeler yapıldığını aktaran gazete, dilenecek bir özrün İsrail'e karşı açılan davaların sonlanması anlamına geleceğini vurguladı. Mavi Marmara saldırısına katılan askerlerin fotoğrafları İnternet'ten yayınlanmış ve bu fotoğraflar Avrupa'daki bazı solcu ve İslamcı grupların eline geçmişti. Savunma ve Adalet Bakanlığı yetkililerinin de bu grupları, daha önce Filistin yanlısı İngiliz grupların yaptığının aynısını yapmalarından çekindikleri belirtiliyor. Bu gruplar bazı üst düzey İsrail askerlerinin İngiltere'ye girişini önlemişti. Bu durumda askerler hakkında çıkabilecek yasak kararının da ordudan sonra yurtdışına çıkmayı planlayan Mavi Marmara baskınına katılmış askerler için bir engel olabileceği belirtiliyor. Gazeteye konuşan Savunma Bakanlığı yetkilileri, Türkiye'nin bölgedeki konumu göz önünde tutulduğunda ve geçmişteki iyi ilişkiler değerlendirildiğinde İsrail'in Türkiye ile ilişkilerini geliştirmesinde büyük bir çıkara sahip olduğunu aktardı. Ancak bu görüşler, Savunma Bakanlığı'nın resmi görüşünü yansıtmıyor. Ancak Savunma Bakanı Ehud Barak, özürden yana olduğuna dair beyanatlarda bulunmuştu. Öte yandan Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ise açık bir şekilde özre karşı olduğunu söylemişti.
Avigdor Lieberman - 12.07.2011
İsrail Ordusu:Türkiye'den Özür Dileyelim
İsrail'in Kanal 2 televizyonu, geçen yılki Mavi Marmara olayıyla ilgili olarak, İsrail ordusu ve Savunma Bakanlığı'nın, "Türkiye'den özür dilenmesinden yana açık ve kesin bir tutum takındığını" bildirdi. Kanal 2 televizyonun ana haber bülteninde, özür dilenmesinin Mavi Marmara operasyonuna karışan İsrailli subay ve askerlerin ülke dışında yasal işlemlerle karşı karşıya kalmasını önleyeceğinin düşünüldüğü de kaydedildi. Habere göre, Askeri Başsavcılık ve Adalet Bakanlığı yetkilileri arasında yapılan istişare toplantılarında, İsrail'in sorumluluk üstlenmesinden farklı olarak, Türkiye'den özür dilenmesinin İsrail askerlerini koruyacağı ve bu konudaki taleplerin sona ermesini sağlayacağı değerlendirildi. Askeri yetkililerin, Mavi Marmara olayını soruşturan ve bu ay sonunda açıklanması beklenen BM bünyesindeki Palmer raporunda, İsrail askerlerinin aşırı güç kullandığı hükmüne varıldığını hatırlatarak, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ve Başbakan Yardımcılarından Moşe Ya'alon'un özür dilenmesinin aleyhindeki tutumlarının yanlış olduğunu söyledikleri; İsrail ordusu ile güvenlik teşkilatının çıkarlarının özür dilenmesi yönünde olduğunu ifade ettikleri vurgulandı.
Avigdor Lieberman - 10.07.2011
İsrail ve Moldova İlişkilerine Vize Ücreti Dopingi
İsrail Moldova vatandaşlarına vize verilmesi için ücret almama kararı aldı. İsrail, ülkeyi ziyaret eden Moldova vatandaşlarına vize verilmesi için ücret talep etmeme kararını onadı. Moldova Dışişleri ve Avrupa entegrasyonu Bakanı Yuri Leanca ile İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman arasındaki toplantıda görüşüldü.
Avigdor Lieberman - 10.07.2011
Lieberman: "Erdoğan, Barışma Kapısını Kapattı"
İsrail'in şahin Dışişleri Bakanı Avıgdor Lieberman, Mavi Marmara baskınını soruşturan BM Paneli'nin raporuna ilişkin olarak, Türkiye ile İsrail arasındaki yoğun müzakerelerde uzlaşıya varılmamasından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı sorumlu tutarak, "barışma kapısını kapattı" iddiasında bulundu. Jerusalem Post gazetesince yayımlanan habere göre, Avigdor Lieberman, İsrail Radyosu'na yaptığı açıklamalarında Başbakan Erdoğan'ın niyetinin barışmak değil, "İsrail'i küçük düşürmek" olduğunu öne sürdü.
Avigdor Lieberman - 10.07.2011
"Türkiye, Uzlaşma Kapısını Kapadı"
İsrail Dışişleri Bakanı Avidor Lieberman'a göre Türkiye uzlaşma kapılarını kapadı.
Avigdor Lieberman - 07.07.2011
Türkiye ve İsrail Bir Kelime Arıyor
New York Times, Mavi Marmara baskını konusunda bir uzlaşıya varılması amacıyla Türkiye ile İsrail arasında yapılan yoğun görüşmelerle ilgili "İki taraf, Türkçede bir özür gibi gelecek ama İbranicede böyle algılanmayacak bir kelimeyi arıyorlar" diye yazdı Mavi Marmara baskını konusunda bir uzlaşıya varılması amacıyla Türkiye ile İsrail arasında yapılan yoğun görüşmeler, New York Times gazetesinde geniş bir haberde değerlendirildi. Gazete, diplomatlara dayanarak, "İki taraf, Türkçede bir özür gibi gelecek ama İbranicede böyle algılanmayacak bir kelimeyi arıyorlar" diye yazdı. Bu arada, BM Paneli'ndeki Türk Temsilcisi Özdem Sanberk NYT'ye verdiği mülakatta, İsrail'in özür dilemesinin Türkiye'nin "ön koşulu" olduğunu ortaya koydu. NYT, "diplomatlar"a dayanarak Arap dünyasında meydana gelen ayaklamalarının etkisiyle İsrail ve Türkiye'nin filo baskınından çok zarar gören ikili ilişkileri onarmak için görüşmeler yaptıklarını belirttikten sonra şöyle devam etti: "Her iki taraftan diplomatlar, Çarşamba günü Ortadoğu'daki değişen ilişkilerin, iki ülkenin jeopolitik hesaplarını alt üst ettiği ve ikisini, açmazdan çıkmanın yolunu bulmaya ittiğini söylediler. Hem İsrail'in Mısır ile olan ilişkileri, hem de Türkiye'nin Suriye ve Libya ile bağları soğudu. Bu da, ikisinin daha güvenli müttefikleri aramalarına yol açtı. Türkiye'nin bölgede arabuluculuk rolünü oynama kabiliyeti de, gerilimlerden olumsuz etkilendi. " -"HER İKİ ÜLKE UZLAŞIYI BULMAYA İSTEKLİ"- ABD'li gazete, diplomatların, iki ülkenin, BM Paneli'nin raporunun ifadelerine ilişkin bir uzlaşıyı bulmaya istekli olduğunu söylediklerini kaydettiği haberinde diplomatlara atfen panelin bulgularının, her iki ülke için rahatsız edici olacağını da belirtti. Bu çerçevede gazete, "Diplomatlar, Çarşamba günü iki tarafın, Türkçede bir özür gibi gelecek ama İbranicede böyle algılanmayacak bir kelimeyi aradığını söylediler" diye yazdı. -"BARIŞMAK İÇİN GÜÇLÜ BİR İRADE VAR"- Öte yandan, NYT, haberinde BM Paneli'ndeki Türk Temsilcisi Özdem Sanberk ile yapılan mülakata yer verdi. Gazeteye konuşan emekli Büyükelçi Sanberk, Arap Baharı gelişmelerinin, İsrail ile Türkiye arasındaki ihtilafın çözülmesinin daha da gerekli kıldığını belirterek iki ülkenin "barışmak için güçlü bir iradesi"nin olduğunu da söyledi. -"ÖZÜR ÖN KOŞUL"- Özdem Sanberk, Türkiye ve İsrail'in, ikisi demokrasi olup hiç bir zaman birbiriyle savaşmadığını belirttiği açıklamalarında Türkiye'nin İsrail'den özür ve tazminat taleplerinden vazgeçmediğini de açıkça ortaya koydu. Sanberk şöyle konuştu: "Bir ülke eğer, uluslararası sularda seyreden silahız bir gemiye paldır küldür girip, dokuz kişinin ölümüne neden olursa özür dilemesi ve kurbanların yakınlarına tazminat ödemesi, solduğumuz hava kadar doğaldır. Bu, Türkiye'nin, ilişkilerin normalleşmesi için beklediği ön koşuldur. " NYT da, İsrail'in özür dilemeyeceğinde ısrar ettiğine dikkat çekerken, "Ancak üzgün olduğunu söylemeye hazır. İsrailli yetkililer, tam olarak özür dilemek, tam sorumluğu kabul etmek anlamına geleceğini söylediler" diye yazdı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Savunma Bakanı Ehud Barak'ın Türkiye ile ilişkilerin onarılmasına verdikleri önceliği yansıtan son açıklamalarına da yer verildiği haberde İsrail'in "şahin" Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın "İsrail özür dilememeli" yönündeki sözlerine de dikkat çekildi.
Avigdor Lieberman - 07.07.2011
Yılmaz: İsrail Sabrımızı Zorluyor
Yılmazlar Holding CEO'su Ahmet Reyiz Yılmaz, "İsrail Dışişleri Bakanlığı gereksiz şekilde sabrımızı zorluyor" dedi.
Avigdor Lieberman - 06.07.2011
Boş Oda Filmi
Boş Oda filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Boş Oda filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.
Avigdor Lieberman - 06.07.2011
İsrailli Medya: "Görüşmeler Çıkmaza Girdi, Filo Raporu Gecikecek"
Yedioth Ahronoth internet sayfasında yer verilen iddiaya göre, "Türkiye ile İsrail arasındaki görüşmelerdeki anlamaşmazlıklar", 7 Temmuz'da açıklanması öngörülen Mavi Marmara baskınına ilişkin BM Paneli raporunun, "süresiz gecikmesi"ne neden oldu Mavi Marmara baskınını soruşturan BM Paneli'nin 7 Temmuz'da yayınlanması öngörülen raporun, Türkiye ile İsrail arasındaki görüşmelerdeki anlaşmazlıklardan dolayı "süresiz gecikeceği" öne sürüldü. İsrail'in önde gelen gazetelerinden Yedioth Ahronoth'un, internet sayfasında verilen, ve Çin haber ajansına dayandırılan iddiaya göre, Türkiye ile İsrail arasında sürdürülen yoğun görüşmelerde var olan anlaşmazlıkların gidirilememesi, BM raporunun, "süresiz gecikmesi"ne neden oldu. Raporun ilk başta Mayıs ayında açıklanması planlanmıştı. Haberde görüşmeleri yürütmek üzere İsrail Başbakanı Binyamin Netanhayu tarafından New York'a gönderilen Başbakan Yardımcısı Moşe Yaalon'un, orada Türk yetkilileriyle yaptığı toplantıların ardından ABD'den döndüğü de belirtildi. Aynı haberde Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun, Ankara'nın, baskın sırasında öldürülen Türkler için özür ve tazminat talep etmeyi sürdüreceğini bildirirken İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, ülkesinin özür dilemeyeceği inancını dile getirdiğine dikkat çekildi.
Avigdor Lieberman - 06.07.2011
İsrail Geri Adım Atmayacak
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, İsrail olarak "Türkiye'den özür dilemeyeceklerini" yineledi.
Avigdor Lieberman - 06.07.2011
Terabithia Köprüsü Filmi
Terabithia Köprüsü filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Terabithia Köprüsü filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.
Avigdor Lieberman - 06.07.2011
Lieberman: "İsrail, Türkiye'den Özür Dilemeyecek"
İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman, Mavi Marmara baskınına ilişkin ülkesinin Türkiye'den özür dileyeceğine inanmadığını belirterek, "Bugün Türkiye ile bir uzlaşıya varmaya hazırız ama bir özür, bir uzlaşı değil İsrail'in "şahin" Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Mavi Marmara gemisine kanlı baskına ilişkin olarak, Türkiye ile bir uzlaşıyı sağlama çabalarına değinirken, ülkesinin Türkiye'den özür dileyeceğine inanmadığını belirtti.
Avigdor Lieberman - 06.07.2011
"Türkiye'den Özür Dilemeyeceğiz"
İsrail Dışişleri Bakanı filo baskını ile ilgili "özür dilemeyeceklerini" söyledi.
Avigdor Lieberman - 05.07.2011
Lieberman, Türkiye'ye Savunma Silahlarının Satışını Engelliyor
İsrail savunma yetkilileri, Savunma Bakanı Barak'ın, ikili ilişkileri onarmak amacıyla Türkiye'ye askeri platformları satmak istediğini ancak bu girişimlerin, Dışişleri Bakanı Lieberman tarafından engellediğini söylediler İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak'ın, ikili ilişkileri onarmak amacıyla Türkiye'ye askeri platformları satmak istediği ancak bu girişimlerinin, "şahin" Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman engeli ile karşılaştığı bildirildi.
Avigdor Lieberman - 05.07.2011
Askeri Platform Satışını Önlüyor
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın, Savunma Bakanlığı'nın Ankara ve Tel Aviv arasındaki ilişkileri düzeltmek için gösterdiği çabalar kapsamında Türkiye'ye askeri platform satışı yapmasını engellediği öne sürüldü.
Avigdor Lieberman - 03.07.2011
İsrail'den Aktivistlere Eleştiri
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, gelecek hafta Gazze'ye doğru yola çıkacaklarını açıklayan filodaki aktivistlerin, kendi başarısızlıklarını üzerine yıkacak birini aradıklarını ve bu nedenle İsrail'i suçladıklarını söyledi.
Avigdor Lieberman - 01.07.2011
Başbakan Erdoğan, ABD'li Senatörleri Kabul Etti
Başbakan Erdoğan, ABD'li senatörler John McCain, Joe Lieberman ve Lindsey Graham'ı kabul etti.
Avigdor Lieberman - 01.07.2011
Senatör McCain: Esad Gitmeli
Başbakan Erdoğan ile görüşen ABD'li senatör McCain, "Başbakan'ı takdir ediyoruz ancak bir konuda fikir ayrılığımız var, biz kişisel olarak Esad'ın artık gitmesi gerektiğini düşünüyoruz" dedi.
Avigdor Lieberman - 01.07.2011
Erdoğan, ABD'li Senatörleri Kabul Etti
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD'li senatörler John McCain, Joe Lieberman ve Graham Lindsey'i kabul etti.
Avigdor Lieberman - 28.06.2011
Lieberman: Aktivistler Kan İstiyor
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Gazze'ye doğru bu hafta yola çıkacak gemilerdeki yolcuların 'çatışma ve kan' istediğini öne sürdü.
Avigdor Lieberman - 28.06.2011
Gazze'ye Yardım Filosu Yola Çıkıyor
İsrail ablukası altındaki Gazze'ye yardım götürmeyi amaçlayan 22 ülkeden eylemciler, perşembe veya cuma Yunanistan'ın Girit adası açıklarında buluşmayı ve on kadar gemiyle denize açılmayı planlıyor. "Özgürlük filosu" girişimin Yunan sorumlularından Vagelis Pissias, "Perşembe veya cuma dokuz ya da on gemi Girit yakınlarına gelecek. İsrail'in ve diğer ülkelerin baskılarına rağmen Yunan makamlarının bizi yola çıkmaktan alıkoymayacaklarını umut ediyoruz" dedi. Özgürlük filosunun organizatörleri, İsrail'in baskısı sonucu Yunan makamlarından gelen idari engellere dikkat çektiler. Organizatörler, filodan 3 bin ton insani yardım (ilaç, ambulans, çimento) taşıyan iki geminin farklı Yunan limanlarından yola çıkacağını, diğerlerinin Yunan karasularını geçip açıkta buluşacaklarını belirttiler. -LIEBERMAN MEMNUN- Öte yandan, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Gazze'ye yönelik ikinci uluslararası insani yardım filosunun önemini sınırlamaya yönelik İsrail'in diplomatik ve siyasi çabalarından memnuniyet duyduğunu bildirdi.
Avigdor Lieberman - 24.06.2011
İsrail-Türkiye Görüşmeleri İki Kanaldan Yürütülüyor
Haaretz gazetesi, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun, Türkiye ile ilişkileri onarmak için Başbakan Yardımcısı ve Stratejik İşlerden sorumlu Bakan Yaalon'u görevlendirdiğini bildirdi Türkiye ile İsrail arasındaki görüşmelerin iki kanaldan yürütüldüğü bildirildi. Haaretz gazetesi, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, Türkiye ile ilişkileri onarmak için Başbakan Yardımcısı ve Stratejik İşlerden sorumlu Bakan Moşe Yaalon'u görevlendirdiğini belirtti. Gazete, üst düzey bir İsrailli yetkiliye dayanarak Yaalon ile Türk Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu arasındaki doğrudan buluşmaların yanı sıra iki ülkenin, Mavi Marmara baskını soruşturan BM Paneli nezdindeki temsilcileri Yosef Ciechanover ve Özdem Sanberk'in de görüşmelerde bulunduklarını kaydetti. Haaretz gazetesi, Türkiye ile ilişkileri onarma çalışmalarının başında Moşe Yaalon'un bulunacağını duyurduğu haberinde "Bu, İsrail ve Türkiye'nin krize son verecek bir mutabakata varılmasına yönelik üçüncü girişimdir" diye yazdı. -"TÜRKİYE İLE YAALON VE CİECHANOVER GÖRÜŞÜYOR"- "Üst düzey bir İsrailli yetkili"nin gazeteye Kudüs ve Ankara'nın, iki ülke arasındaki krizi çözmek için görüşmeler yaptıklarını söylediği kaydedildiği haberde, "Yetkili, Yaalon'un, Türkiye ile temasları, İsrail'in geçen yıldaki Gazze filosunu soruşturan BM komitesinde nezdindeki temsilcisi Yosef Ciechanover ile birlikte yürüttüğünü ifade etti" denildi. -"İSRAİL, ÖZÜR DİLEMEYİ REDDETMEYİ SÜRDÜRÜYOR"- Haberde "Yetkili, İsrail'in, öldürücü baskın Türkiye'den özür dilemeyi reddetme yönündeki pozisyonunu koruduğunu ancak olay yüzünden üzüldüğünü söylemeye hazır olduğunu söyledi" denildi. Gazete şöyle devam etti: "İsrail'in Türkiye ile toplantılar, iki kanaldan yapılıyor. Yaalon, İsrail ile bağlarının onarılmasının güçlü bir destekçisi olan Türk Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ile doğrudan buluşuyor. Diğer görüşmeler ise, Ciechanover ile Türkiye'nin BM soruşturma komitesi nezdindeki temsilcisi Özdem Sanberk arasında yapılıyor. İkili, İsrail ile Türkiye arasında mesaj iletiyor ve krize son verecek mutabakatları hazırlamak için çaba gösteriyor. " -"ABD YÖNETİMİ TÜRK YETKİLİLERİYLE GÖRÜŞTÜ"- Haaretz, buna ek olarak ABD yönetiminin üst düzey Türk yetkilileriyle Haziran sonunda yola çıkması planlanan 2. Gazze filosunu durdurmaya yönelik görüşmeler yaptığını belirttiği haberinde Netanyahu'nun da geçen Perşembe günü, Gazze filosu ve Türkiye ile ilişkiler konularında Bakanlarla bir toplantı düzenlediğini de yazdı. Bu arada, haberde, konuya yakın bir kaynağa dayanılarak, tartışılan ana konuları, İsrail'in Türkiye'den özür dileyip dilememesi ya da sadece üzgün olduğunu bildirmesi ile tazminat ödenecek Türk ailelerinin yeni davaları açıp açamayacağı olarak sıraladı. -"İLK BAŞARISIZ GİRİŞİM ARALIK'TA, DİĞERİ İKİ AY ÖNCE"- İsrail ile Türkiye arasında bir mutabakata varmaya yönelik ilk girişiminin Aralık ayında İsrail'de çıkan Karmel yangının ardından yapıldığını kaydeden gazete, Ciechanover ile Sanberk arasında kısmı mutabakatların sağlandığını ancak İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın özür dilemesine karşı çıkması üzerine görüşmelerin durdurulduğunu kaydetti.
Avigdor Lieberman - 21.06.2011
İsrail ve Türkiye İlişkileri Normalleştirmek İçin Müzakere Ediyor
İsrailli ve Türk yetkililerin, iki ülke arasında gerilen ilişkilerini yeniden rayına sokmak için gizli görüşmeler yaptığı belirtildi. Haaretz gazetesinin haberine göre, müzakerelere ABD de destek veriyor. Habere göre, görüşmeleri Türk Dışişleri Bakanlığı'ndan bir kaynak ile bir Amerikalı yetkili de doğruladı. İsrail tarafı ise yorum yapmaktan kaçındı. Haaretz gazetesine göre müzakereler; İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu adına bir yetkili ile Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu arasında yapılıyor. Gazete, Sinirlioğlu'nu 'İsrail'le ilişkilerin tamir edilmesinin güçlü destekçilerinden' şeklinde tanımladı. Gazete, müzakerelerin diğer ayağının ise BM'deki Mavi Marmara soruşturma panelinin İsrailli üyesi Yosef Ciechanover ile Türk üyesi Özdem Sanberk arasında sürdüğünü yazdı. İkilinin aylardır İsrail ile Türkiye arasında mesaj alışverişini gerçekleştirdiği ve krizin sona ermesi için gayret gösterdikleri belirtildi. Bu çabalara ek olarak ABD yönetiminin de üst düzey Türk yetkililerle Gazze filosuna engel olunması için görüştüğü, bu temaslar sırasında İsrail'le ilişkilerin iyileştirilmesi konusunun da gündeme geldiği ifade edildi. Gazeteye açıklama yapan yetkililer, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'un, Türk mevkidaşı Ahmet Davutoğlu'nu cumartesi günü aradığını ve İHH'nın, Mavi Marmara gemisinin önümüzdeki haftalarda Gazze'ye gitmesi beklenen filoya katılmayacağını açıklamasından duyduğu memnuniyeti belirttiğini aktardı. İSRAİL HÜKÜMETİ, TÜRKİYE'DEN ÖZÜR DİLEMEYİ TARTIŞIYOR Türkiye'nin Mavi Marmara katliamı sebebiyle İsrail'den özür ve tazminat talepleri henüz karşılanmış değil. İsrail Başbakanı Netanyahu, geçtiğimiz hafta bazı bakanlarla birlikte Gazze filosu ve Türkiye ile ilişkiler konusunu ele almıştı. Haaretz'e göre bu toplantıda İsrail'in Türkiye'den özür mü dileyeceği yoksa sadece üzüntüsünü mü bildireceği üzerinde duruldu. Katliamda hayatını kaybedenlerin ailelerine tazminat ödenebileceği belirtilirken, buna karşılık ailelerin bu işin peşini bırakmasının istenebileceği kaydediliyor. Haaretz'e göre ilişkileri normalleştirmek için daha önce de iki girişim oldu. Aralık ayında İsrail'deki orman yangınların söndürülmesine yardımcı olmak için Türk uçağı gönderilmişti. Bu süreçte Ciechanover ve Sanberk arasındaki müzakerelerde kısmen mutabakat sağlandı. Fakat Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın Türkiye'den özür dilenmesine karşı çıktı ve görüşmeler tıkandı.
Avigdor Lieberman - 24.05.2011
MMP Lideri Yılmaz: Liberman, İsrail'deki Türk İşçilerini Hedef Aldı
MMP Genel Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın İsrail'de Yılmazlar Holding bünyesinde çalışan Türk işçileri hedef aldığını iddia etti
Avigdor Lieberman - 23.05.2011
Lieberman'dan Netanyahu'ya Destek
Avigdor Lieberman, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun Amerika ziyareti sırasında dile getirdiği görüşlere destek vererek, bu görüşlerin İsrail toplumunun çoğunluğunun görüşlerini yansıttığını söyledi.
Avigdor Lieberman - 30.04.2011
Güney Kıbrıs'ta Bakanlar Düzeyinde Gayri Resmi Toplantı
Güney Kıbrıs'ta; Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Markos Kiprianu ve Yunanistan, İsrail, Malta dışişleri bakanları ve Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı Müsteşarının katıldığı gayri resmi bir toplantın yapıldığı bildirildi. Toplantıda, bölgesel ve uluslararası konular ile özellikle Suriye'deki gelişmelerin ele alındığı kaydedildi. Rum basınındaki haberlere göre Kiprianu'nun girişimiyle Limasol'da yapılan toplantıya, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dimitris Drutsas, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Malta Dışişleri Bakanı Tonio Borg ve Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Dimiter Tzankov katıldı.
Avigdor Lieberman - 27.04.2011
İsrail'den Türkiye'ye Gözdağı
Netanyahu talimat verdi: Yeni Gazze filosunu engelleyin
Avigdor Lieberman - 14.04.2011
Canlı Yayında Sifon Çeken Bakan
Aşırı sağcı 'İsrail Evimiz' partisinin lideri olan Lieberman, sık sık tartışma yaratan bir siyasetçi. Avigdor Lieberman, İsrail'deki Arap azınlığı ve liberal grupları öfkelendiren açıklamalarıyla tanınıyor.
Avigdor Lieberman - 13.04.2011
Lieberman'a Yolsuzluk İddianamesi
İsrail Başsavcılığı, Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman hakkında, yolsuzluk gerekçesiyle iddianame düzenledi.
Avigdor Lieberman - 11.04.2011
İsrail-Gazze Ateşkesi Fiilen Sağlandı
İsrail ile Gazze Şeridi'ndeki Filistinli gruplar arasında ateşkes, tarafların "resmi olarak ateşkeste anlaştık" açıklamaları olmasa da fiilen sağlandı. İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nden atılan dünkü roket ve havanlara rağmen, gece Hamas mevzilerini bombalamadı. Filistinli militanlardan da dün gece İsrail'e Kassam ve havan saldırısı gelmedi. Perşembe günü Hamas'ın İzzeddin El Kassam Tugayları tarafından atılan bir tanksavar roketinin, İsrail'in güneyinde bir okul servisinde iki kişinin yaralanmasına neden olmasıyla başlayan İsrail bombardımanlarında Gazze Şeridi'nde 18 kişi ölmüş, onlarca kişi yaralanmıştı. Filistinli militanlar da karşılık olarak İsrail tarafına 120'den fazla roket ve havan saldırısı düzenlemişti. -HAMASLI YETKİLİ: "Ordu SALDIRILARINI DURDURSUN"- Öte yandan, Gazze'deki hükümette yapılan değişiklikle Savunma Bakan yardımcılığına getirilen Hamaslı Gazi Hamad, dün gece İsrail radyosuna verdiği demeçte, İsrail ordusunun ateşi kesmesini istedi. Hamad, İbranice yaptığı söyleşide, sükunetin sağlanmasını istediklerini vurgulayarak, "İsrail ordusunun da saldırılarını durdurmasını istiyoruz" dedi. İsrailli bir Savunma yetkilisi de bunun Cumartesi gününden bu yana Hamas'ın ateşkes istediğine ilişkin İsrail'e gönderilen "ikinci dolaylı mesaj" olduğunun altını çizdi. İsrailli yetkili, BM Genel Sekreteri'nin Ortadoğu Barış Süreci Temsilcisi Robert Serry, Mısırlı istihbarat yetkilileri ve Hamas'ın iletişimde olduğu Avrupa ülkeleri Norveç ve İsveç'ten de aynı mesajın geldiğini belirtti. Hamas'ın Şam'daki siyasi temsilcilerinden Usame Hamdan, dün Hamas'a bağlı Filistin gazetesinde, İsrail'in saldırılarını durdurması amacıyla baskı yapmaları için Avrupa ülkeleriyle temas halinde olduklarını bildirmişti. İsrailli Savunma yetkilisiyse "Biz Gazze'ye roket atışlarına cevaben saldırıda bulunuyoruz. Eğer ateş durursa bizim saldırılarımız da durur" dedi. Dün Gazze Şeridi'nden İsrail'e en az 13 roket ve havan saldırısında bulunulmuştu. İsrail ordusundan bir subay Haaretz gazetesine, "Bu son saldırılara cevap vermekte ısrarlı olmayacağız" dedi. İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ndeki son saldırısını Cumartesi gecesi düzenlemiş ve roket saldırısında bulunmayı amaçlayan bir grubu hedef aldığını duyurmuştu. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da dün, "sükuneti sağlama niyetinde olduklarını" belirtmiş, "Eğer Hamas'ın da niyeti buysa sükunet sağlanır. Hamas saldırılarını yoğunlaştırırsa bizim cevabımız çok daha sert olacaktır" demişti. -LİEBERMAN: "ATEŞKES ÇOK BÜYÜK HATA OLUR"- İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ise İsrail radyosuna bu sabah yaptığı açıklamada, "Hamas'la varılacak bir ateşkesin çok büyük hata olacağı" görüşünü dile getirdi.
Avigdor Lieberman - 11.04.2011
İsrail Ateşkesi Hata Olarak Görüyor
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Gazze Şeridi'ni kontrol eden Hamas örgütüyle ateşkesi sağlamaya çalışmanın büyük bir hata olacağını söyledi.
Avigdor Lieberman - 01.04.2011
İsrail Basınında Flaş Türkiye İddiası
Bu çerçevede Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın hakkındaki yolsuzluk iddiaları nedeniyle zayıflamasına dikkat çekilen makalede İsrail'in de ABD ile ilişkilerinin acilen iyileştirilmesi gerektiğini belirtti.
Avigdor Lieberman - 30.03.2011
CHP ABD'de 'Yeni İmajını' Anlatıyor
CHP Genel Başkan Yardımcısı Osman Korutürk, CHP'nin Türkiye için güvenli bir alternatif olduğunu belirtti.
Avigdor Lieberman - 27.03.2011
Bağış: Türkiye Batıya Sırt Çevirmiyor
Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış,
Avigdor Lieberman - 20.03.2011
Libya Operasyonu İngiliz Manşetlerinde
Kaddafi'nin İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ve İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'la "aynı seviyede çılgın ve tuhaf" olduğunu kaydeden Fisk, uluslararası koalisyon güçlerinin operasyonunun başarılı olma ihtimaline karşın, Kaddafi'nin karakterine ve yapabileceklerine dikkati çekti.
Avigdor Lieberman - 18.03.2011
Kaddafi Pes Etti!
Libya Dışişleri Bakanı, Askeri Operasyonların Durduğunu Açıkladı.
Avigdor Lieberman - 15.03.2011
Mavi Marmara Baskını Sorumlularına Suç Duyurusu
Akyol, yaptığı yazılı açıklamada, derneğin genel başkanı sıfatıyla, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, Başbakanı Binyamin Netanyahu, Savunma Bakanı Ehud Barak, Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Genelkurmay Başkanı Gabi Aşkenazi, Deniz Kuvvetleri Komutanı Eliezer Meron ile saldırı emrini verenler ve saldırıya katılan askerler hakkında bugün suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.
Avigdor Lieberman - 26.02.2011
Türkiye Partisi 13. Olağan İl Başkanları Toplantısı
Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener,
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avigdor Lieberman Haberleri | Avigdor Lieberman Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Avigdor Lieberman haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Avigdor Lieberman kimdir, hayatı ve biyografisi. İsrail'de Netanyahu, Lieberman'dan Çekindiği İçin Özürden Geri Dönmüş.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.4.2021 13:56:53. #1.16#

title