AVİGDOR LİEBERMAN HABERLERİ

Avigdor Lieberman haber, Avigdor Lieberman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avigdor Lieberman - 06.03.2014
Uluslararası Libya Konferansı Roma'da Başladı
Öte yandan, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın da Filistinliler ile yürütülen barış sürecini Kerry, Lavrov ve Mogherini ile görüşmek üzere Roma'ya geldiği bildirildi.
Avigdor Lieberman - 10.06.2013
Başbakan Erdoğan'ı Karşılama Törenleri Arap Basınında
Hüveydi, makalesinde, 5 Haziran'da İsrail Radyosu'nun yayımladığı programda yer alan Knesset Başkanı Moşe Feiglin'in şu demecine yer verdi: "Erdoğan yıkılıncaya kadar Türkiye'de gösterilerin devam etmesi için dua ediyoruz. Çünkü o İsrail'e düşman, antisemitik birisi. Yine kendisi bize karşı düşmanca bir duruş sergiliyor. Oysa onunla resmi bir özür ile sonuçlanan bir uzlaşmaya varmıştık." Hüveydi ayrıca, İsrail Parlamentosu Knesset Dış İlişkiler ve Güvenlik Komisyonu Başkanı Avigdor Lieberman'ın 7 Haziran akşamında İsrail televizyonuna yaptığı konuşmaya da yer verdi.
Avigdor Lieberman - 23.03.2013
İsrail Özrün Nedenini Açıkladı
Savunma Bakanı Moşe Ya'alon da Netanyahu'yu hem Türkiye hem de İsrail'in çıkarına olan sağduyulu kararı için kutladı. Eski Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, özür dilenmesini 'ciddi bir hata' sözleriyle eleştirmişti.
Avigdor Lieberman - 23.03.2013
Netanyahu: Türkiye ile İlişkileri Suriye Sebebiyle Yeniden Tesis Ettik
Savunma Bakanı Moşe Ya'alon da Netanyahu'yu hem Türkiye hem de İsrail'in çıkarına olan sağduyulu kararı için kutladı. Eski Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, özür dilenmesini 'ciddi bir hata' sözleriyle eleştirmişti.
Avigdor Lieberman - 23.03.2013
Türkiye'nin Özür Zaferi!
İLİŞKİLER BOZULDU Bu raporu tanımadığını açıklayan İsrail ise ABD'nin de baskısıyla Türkiye ile ilişkilerini düzeltmek için elindeki tüm imkanları seferber etti, araya aracılar koydu. Ancak, Netanyahu hükümeti, koalisyon ortağı olan aşırı sağcı Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın "istifa ederim" tehdidi üzerine Türkiye'nin özür talebini yerine getirmedi.
Avigdor Lieberman - 22.03.2013
Lieberman: Türkiye'den Özür Dilemek "Ciddi Hata"
İsrail'in eski Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, İsrail'in Türkiye'den Mavi Marmara gemisine baskın dolayısıyla özür dilemesinin "ciddi hata" olduğunu söyledi.
Avigdor Lieberman - 22.03.2013
Netenyahu Özür Diledi, Lieberman Kızdı
Netanyahu'nun Erdoğan'dan özür dilemesi, İsrail Dışişleri eski Bakanı Avigdor Lieberman'ı kızdırdı.
Avigdor Lieberman - 22.03.2013
Lieberman Netahyahu'ya Kızdı: "Ciddi Bir Hata"
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Mavi Marmara baskınından dolayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan özür dilemesi, İsrail eski Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ı kızdırdı.
Avigdor Lieberman - 18.03.2013
Lieberman Türkiye ile Güven Artırıcı Önlemleri Reddetti
İsrail eski Dışişleri Bakanı Lieberman, Türkiye ile ilişkilerin onarılması için güven artırıcı önlemlerin alınması fikrini reddederken Mavi Marmara için İsrail'in ancak "kayıplar için üzgünüz" yönündeki bir formül kabul edebileceğini de söyledi İsrail'de Başbakan Binyamin Netanyahu'nun liderliğinde yeni koalisyon hükümetinin kurulmasının ardından medyanın önüne geçen koalisyon ortağı Yisrael Beytenu'nun lideri Dışişleri eski Bakanı Avigdor Lieberman, Türkiye ile ilişkileri onarmak amacıyla güven artıcı önlemlerin alınması fikrini reddetti.
Avigdor Lieberman - 28.02.2013
İsrail'de Dikkatler Kerry'nin Ankara Ziyaretine Çevrildi
Buna karşın haberde Netanyahu'nun "olası siyasi etkileri" nedeniyle böyle bir adım atmaya isteksiz olduğu, siyasi müttefiki Dışişleri eski Bakanı Avigdor Lieberman'ın da böyle bir adımın atılmasına kuvvetli biçimde karşı çıktığına dikkat çekildi.
Avigdor Lieberman - 28.02.2013
Haaretz: Türkiye'ye Açılım Zamanı
Nimrod Goren, İsrail'de siyasi koşulların değiştiğine, Türkiye ile anlaşmaya şiddetle karşı çıkan Avigdor Lieberman'ın artık Dışişleri Bakanı olmadığına, Netanyahu'nun bazı potansiyel koalisyon ortaklarının da, Türkiye ile ilişkilerin onarılmasına destek ifade ettiklerine işaret ettikten sonra şöyle devam etti: "Yeni İsrail hükümeti, Türkiye ile ilişkilerin onarılmasını gündemin en üst sıralarına yerleştirmeli, Marmara filosunun İsrailli deniz komandorlarınca el konulması sırasında yapılan operasyonel hatalardan dolayı özür dilemeye hazır olduğunu söylemeli ve Türkiye'nin bu konudaki niyetlerinin ne kadar ciddi olduğunu sınamalı.
Avigdor Lieberman - 27.02.2013
AB'den İsrail'in Yerleşim Politikasına Sert Eleştiri
Dönemin İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Erato Kozaku Markulli ve AB Komisyonu'nun genişleme ve komşuluk politikasından sorumlu Üyesi Stefan Füle'nin katılımıyla toplanan İsrail-AB Ortaklık Konseyi'nde tarımdan bilime, enerjiden ulaşıma kadar 60'a yakın alanda yakın işbirliği kararı alınmıştı.
Avigdor Lieberman - 27.02.2013
AB'den İsrail'in Yerleşim Politikasına Eleştiri
Dönemin İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Erato Kozaku Markulli ve AB Komisyonu'nun genişleme ve komşuluk politikasından sorumlu Üyesi Stefan Füle'nin katılımıyla toplanan İsrail-AB Ortaklık Konseyi'nde tarımdan bilime, enerjiden ulaşıma kadar 60'a yakın alanda yakın işbirliği kararı alınmıştı.
Avigdor Lieberman - 24.02.2013
Barak, Türkiye'den Özür Dilemek İstedi
"SİYASİ HASSASİYETLERİN ÜSTESİNDEN GELMEK DAHA KOLAY OLUR" Ehud Barak'ın, bu çerçevede Türk Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'a bir mektup yazarak Mavi Marmara baskını sırasında meydana gelebilmiş olan "operasyonel hatalar"dan dolayı özür dilemeyi önerdiğini kaydeden gazete, şöyle devam etti: "Barak, Netanyahu'ya geçiş süresinde İsrail'in Türkiye'den özür dilemesini bloke eden siyasi hassasiyetlerin üstesinden gelmenin daha kolay olacağını söyledi." Gazete, Netanyahu'nun ikinci başbakanlık döneminde Türkiye'den özür dileme meselesini birkaç kez değerlendirdiğine ancak her defada özre karşı olan dönemin Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın koalisyonu bozacağı korkusuyla geri adım attığına dikkat çektiği haberinde şunları yazdı: "Dışişleri Bakanlığı kaynağı, Barak'ın, Netanyahu'ya, zaten kendisi siyaset sahnesinden çekileceği için bizzat özür dileyebileceğini söylediğini belirtti.
Avigdor Lieberman - 05.02.2013
Lieberman Bakan Olmaya Kararlı
İsrail eski Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın aynı görevi üstleneceği öne sürülüyor.
Avigdor Lieberman - 24.01.2013
Debka: Yair Lapid Dışişleri Bakanlığına Hayır Demez
TEL AVİV - İsrail'deki seçimlerin arkasında nasıl bir hükümet oluşacağına ilişkin spekülasyon sürerken Türkiye ile ilişkilerin derin bir krize girmesinde önemli bir rol oynayan, eski Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın halefinin kimin olacağı merak ediliyor.
Avigdor Lieberman - 22.01.2013
Seçim Kazanan Netanyahu-Lieberman Güç Kaybetti
Anketlere göre; Binyamin Netanyahu ve Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın seçim öncesi oluşturduğu Likud Beytenu partisinin sandalye sayısı 42'den 31'e düştü.
Avigdor Lieberman - 22.01.2013
İran ve İsrail'in Mücadele Alanı
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ve Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in, 2007 ve 2009'daki Bakü temaslarında, Azerbaycan'ın en önemli meselesi Dağlık Karabağ sorununun Azerbaycan-Ermenistan arasında uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde ve devletlerin toprak bütünlüğü esası temelinde çözülmesi gerektiğine vurgu yaparak ikili ilişkilerin gelişmesine önemli katkı sağladığı belirtiliyor.
Avigdor Lieberman - 17.12.2012
Kadın Siyasetçilere "Fahişe" Dedi
Hakkındaki yolsuzluk suçlamaları nedeniyle istifa etmek zorunda kalan İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, başta Dışişleri eski Bakanı Livni olmak üzere İsrailli üç kadın siyasetçiye "fahişe" dedi.
Avigdor Lieberman - 14.12.2012
Olay Adam İstifa Etti!
İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman, yolsuzluk suçlamaları nedeniyle istifa kararı aldı.
Avigdor Lieberman - 06.12.2012
Merkel, İsrail Başbakanı Netanyahu ile Görüştü
Bu sabah da 4. Almanya-İsrail hükümetler arası görüşme yapılacak. İsrail'den 6 bakanın katılacağı görüşmeye İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın sağlık durumundan ötürü katılmayacağı belirtildi.
Avigdor Lieberman - 04.12.2012
Netanyahu'yu Almanya'da 2 Bin Polis Koruyacak
Almanya, İsrail veya Amerikan başbakanları Berlin'e resmi ziyaretler düzenlediğinde yoğun güvenlik önlemleri alıyor. Geçtiğimiz yıllarda İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman Berlin polisini şaşkınlığa uğratmış ve başkente son anda özel bir seyahat düzenlemişti.
Avigdor Lieberman - 01.12.2012
ABD'den Türkiye'ye Hamas Uyarısı
Öte yandan Clinton, İsrail-Filistin meselesinde tarafları tekrar müzakere masasına yöneltme hedefi kapsamında, konferans öncesinde, Washington'da bulunan İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, Filistin Başbakanı Selam Feyyad ve Ürdün Dışişleri Bakanı Nasır Judeh ile görüşmeler yaptı.
Avigdor Lieberman - 01.12.2012
Hz.Musa ile Alay Etti
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, ABD'de katıldığı bir toplantıda "Hz.
Avigdor Lieberman - 30.11.2012
ABD ve İsrail Ateş Püskürdü
İsrail cephesinden ilk açıklama Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'dan geldi.
Avigdor Lieberman - 30.11.2012
Filistin BM'de "Üye Olmayan Gözlemci Devlet" Statüsü Kazandı
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın "barış yapmakla kesinlikle ilgilenmediğini kanıtladığını" savundu."gözlemci üye" statüsü başvurusunun oylandığı BM Genel Kurulu'ndaki konuşmasıyla ilgili, "Ebu"...
Avigdor Lieberman - 29.11.2012
"Filistinliler İsrail'i Tanımalı"
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman daha önce yaptığı bir açıklamada, Filistin'in BM'de "gözlemci devlet" statüsü edinme girişiminin her iki tarafın arasını daha da açacağını söylemişti.
Avigdor Lieberman - 23.11.2012
Ateşkes Netanyahu'ya Puan Kaybettirdi
Maariv gazetesinin yaptırdığı anketler; Netanyahu ve Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın ortak partisi Likud Beytenu, Gazze krizinden önce 120 üyeli parlamentoya 43 vekil sokacağını gösteriyordu.
Avigdor Lieberman - 21.11.2012
Lieberman: Gazze'de Harika Bir İş Çıkardık
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Gazze saldırılarının koordinasyon içinde idare edildiğini belirterek, "Olanbiteni bilen herkes harika bir iş çıkardığımızı da bilir."
Avigdor Lieberman - 20.11.2012
İsrail'in Gazze Saldırısı
Burt, İsrail ve Filistin'e üç günlük ziyarette bulunuyor. İngiltere Dışişleri Bakanlığı'ndan ziyarete ilişkin yapılan açıklamada, Alistair Burt'ün, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın da aralarında bulunduğu İsrailli ve Filistinli yetkililerle görüşeceği kaydedildi.
Avigdor Lieberman - 19.11.2012
İsrail'in Gazze Saldırısı
Burt, İsrail ve Filistin'e üç günlük ziyarette bulunuyor. İngiltere Dışişleri Bakanlığı'ndan ziyarete ilişkin yapılan açıklamada, Alistair Burt'ün, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın da aralarında bulunduğu İsrailli ve Filistinli yetkililerle görüşeceği kaydedildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avigdor Lieberman Haberleri | Avigdor Lieberman Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Avigdor Lieberman haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Avigdor Lieberman kimdir, hayatı ve biyografisi. Liberman: Bağımsız Bir Kürt Devletinin Kurulması Kaçınılmaz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.4.2021 18:16:58. #1.14#
title