AVİGDOR LİEBERMAN HABERLERİ

Avigdor Lieberman haber, Avigdor Lieberman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avigdor Lieberman - 07.08.2014
Filistinli Gruplar ile İsrail Arasındaki Ateşkes
Steinmeier, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, İsrailli mevkidaşı Avigdor Lieberman'ın Gazze'deki sınır kapılarında Almanya ve AB ülkelerinden denetçilerin görev yapmasına ilişkin talebini değerlendirdi.
Avigdor Lieberman - 07.08.2014
Derleme<br/>geceden Bu Yana "İsrail'in Gazze'ye Saldırıları" ve "Filistinli Gruplarla İsrail...
-Gazze'ye denetçi talebi İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Filistinliler ile komşu ülkeler arasındaki ticareti kontrol etmek için Almanya ve AB'den Gazze'ye denetçiler göndermesini istedi.
Avigdor Lieberman - 07.08.2014
Lieberman'dan Kerry'ye: Türkiye ile Bir Tırmanma İstemiyoruz
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, ABD'li meslektaşı John Kerry ile yaptığı telefon görüşmesinde Türkiye ile bir tırmanma istemediklerini belirtti.
Avigdor Lieberman - 07.08.2014
İsrail Gazze'ye Denetçi İstiyor
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Filistinliler ile komşu ülkeler arasındaki ticareti kontrol etmek için Almanya ve AB'den Gazze'ye denetçiler göndermesini istedi.
Avigdor Lieberman - 04.08.2014
İsrail'in Gazze'ye Saldırıları
-Gazze'yi BM'nin yönetmesi önerisi-  İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın "Gazze'yi BM'nin yönetmesini önerdiği" iddia edildi.
Avigdor Lieberman - 04.08.2014
İsrail'den "Gazze'yi BM Yönetsin" Önerisi
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın, "Gazze'yi BM'nin yönetmesini önerdiği" iddia edildi.
Avigdor Lieberman - 03.08.2014
İsrail'in Gazze'ye Saldırıları
İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond, Gazze'deki krizle ilgili İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ve Adalet Bakanı Tzipi Livni ile görüştü.
Avigdor Lieberman - 25.07.2014
İsrail'in Gazze'ye Saldırıları
İsrail Kanal 1 televizyonunun haberine göre, İsrail Kabinesi Başbakan Binyamin Netanyahu başkanlığında 4 saat süren toplantının ardından Kerry'nin teklifini oy birliğiyle reddetti. Haberde İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ve Ekonomi Bakanı Naftali Bennett'in de aralarında bulunduğu muhaliflerin ateşkesin İsrail için "felaket" olacağı görüşünü savunduğu ifade edildi.
Avigdor Lieberman - 21.07.2014
İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırıları
"İsrail'in verdiği tepkiyi eleştirenler, İngiliz şehirlerine bugün yüzlerce füze atılsaydı kendi hükümetlerinin nasıl bir tepki vermelerini isterlerdi? Bunu kendilerine sormalılar" diyen Cameron ancak çok sayıda sivil kayıpla ilgili uluslararası toplumun derin endişesini de paylaştığını kaydetti.  Hamas'ın krize son vermek için müzakerelere başlaması gerektiğini belirten Cameron, "Özellikle Hamas'ı Mısır'ın ortaya koyduğu ateşkes önerilerine uymaya çağırıyoruz" dedi. Cameron, şöyle konuştu: "Gazze'de yaşananlar insani bir faciadır. Sahilde koşarken genç yaşamları sona eren 3 çocuğun görüntüsünü izleyen herkes için bu görüntüler çok üzücüdür. Gazze'de yaşananlar çok üzücüdür. Bunun en çabuk sona ermesinin yolu, Hamas'ın İsrail'e yaptığı füze saldırılarına son vermesidir. Bu sona erererse İsrail'in operasyonu da sona erer ve ateşkes sağlanır."  Bu arada İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Philip Hammond'ın hem Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, hem de İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ile görüştüğünü açıkladı.
Avigdor Lieberman - 21.07.2014
Le Figaro'dan Gazze Yorumu: Ateşkes Konusunda Gerçek Bir Diplomatik Savaş Hiddetleniyor
Le Figaro, analizinin sonraki paragrafında Başbakan Erdoğan'ın İsrail için sarf ettiği "Hitler'i geçtiler" eleştirisine dikkat çekiyor ve Erdoğan'ın söylemine tepki gösteren İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın Ankara'daki diplomatik temsilciliğini azaltacaklarını açıklarken İsraillileri Türkiye'de tatil yakmaktan vazgeçmeye çağırdığını anlatıyor.
Avigdor Lieberman - 18.07.2014
Lieberman'dan Türkiye'ye Nota Talimatı
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın İsrail'in Türkiye'deki diplomatik temsilcilik düzeyini "mümkün olan en düşük düzeyine" indirilmesine karar verirken Türkiye'ye "diplomatik kuralların açık ihlali" konusunda Türk hükümetine nota iletilmesi yönünde talimat verdiği belirtiliyor.
Avigdor Lieberman - 18.07.2014
İsrail Birlikleri ile Filistinli Gruplar Arasında Çatışmalar Başladı
Gazze'nin kuzeyindeki Bayt Lahya bölgesinde İsrail birlikleri ile Filistinli gruplar arasında çatışmaların başladığı bildirildi. Gazze topraklarının karadan ve denizden yoğun bombardıma altında olduğu bildiriliyor. İsrail Başbakanlık ofisinden yapılan açıklamada, kara harekatının sınırlı olacağı, amacının Gazze'den İsrail'e uzanan tünellerin vurulması olduğu belirtildi. Reuters haber ajansına konuşan Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, kara harekatının İsrail için "korkunç sonuçları" olacağını söyledi. KATAR VE TÜRKİYE'YE KOMPLO SUÇLAMASI Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri, MENA haber ajansına yaptığı açıklamada, "Hamas, Mısır'ın ateşkes önerisini kabul etseydi bugün 40 Filistinlinin hayatını kurtarırdı" ifadelerini kullandı. Şükri, Katar ve Türkiye'yi bölgede Mısır'ın rolüne darbe indirnmek için komplo kurmakla suçladı. İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman dün yaptığı açıklamada, Türkiye ve Katar'ı Mısır tarafından hazırlanan Gazze ateşkes önerisini baltalamakla suçlamıştı.
Avigdor Lieberman - 17.07.2014
Gazze'deki Ateşkes Muammasında Türkiye'nin Rolü Meclis'e Taşındı
Gazze’deki ateşkes muammasında Türkiye’nin oynadığı iddia edilen rol Meclis’e taşındı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Türkiye’nin Hamas’a Mısır’ın ateşkes önerisini reddetmesi için baskı yapıp yapmadığını sordu. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun cevaplandırması için Meclis’e sunulan soru önergesinde Loğoğlu, "Türkiye ve Katar’ın Hamas lideri Halid Meşal’e Mısır’ın ateşkes önerisini kabul etmemesi yönünde baskı yaptıkları doğru mudur?" diye sordu. BBC, öğle saatlerinde İsrailli bir yetkiliye dayandırarak verdiği haberde, İsrail ile Filistin arasında geniş kapsamlı bir ateşkes anlaşmasının imzalandığını söylemişti. Ancak sonrasında İsrail Dışişleri Bakanı, haberler için "şimdilik doğru değil" derken Hamas sözcüsü ise Mısır'da görüşmelerin devam ettiğini belirtmişti. Gazze’deki ateşkes muammasında Türkiye’nin oynadığı iddia edilen rol TBMM’ye taşındı. İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında büyük çoğunluğu sivil 194 Filistinlinin hayatlarını kaybettiğini, binlerce kişinin yaralandığını ve yüzlerce binanın yerle bir olduğunu kaydeden CHP Genel Başkan Yardımcısı Loğoğlu, TBMM’ye sunduğu soru önergesinde Hamas’ın İsrail’e fırlattığı roketlerin ise bölgedeki gerginliği tırmandırdığını iddia etti. Loğoğlu, "Mısır’ın bu duruma son vermek için İsrail ve Hamas’a yaptığı ateşkes önerisi bölgedeki çatışmaların bir an önce durmasını isteyenler tarafından umutla karşılanmış ve takdir edilmiştir. Fakat, İsrail’in kabul ettiği, Hamas’ın ise reddettiği söz konusu ateşkes önerisine ilişkin olarak İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, İsrail’i ziyaret eden Norveç Dışişleri Bakanı Borg Brende’ye, Türkiye ve Katar’ın Hamas’a Mısır’ın ateşkes önerisini reddetmesi için baskı yaptıklarını söylemiştir.
Avigdor Lieberman - 17.07.2014
Bakan Davutoğlu : İsrail Çok Cüretkar, Lieberman'ı Hiç Bir Zaman Ciddiye Almadım
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin Filistin ile ilgili her konuda devrede olduğunu belirtirken Gazze'ye yönelik tutumundan dolayı İsrail'i sert dille kınadı. İsrail için "bu defa çok cüretkar" diyen Davutoğlu, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman için "Hiçbir zaman ciddiye almadım" ifadesini kullandı.
Avigdor Lieberman - 12.07.2014
İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırıları
İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'la görüştü.
Avigdor Lieberman - 07.07.2014
Lieberman, Netanyahu'nun Partisinden Ayrılıyor
İsrail basınının haberine göre İsrail Beytenu lideri ve Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Liku lideri ve Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya, yollarına ayrı bir parti olarak devam edeceklerini bildirdi.
Avigdor Lieberman - 03.07.2014
Hague İsrailli Mevkidaşı ile Görüştü
İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ile telefon görüşmesi yaptı.
Avigdor Lieberman - 30.06.2014
İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman Berlin'de
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Irak'ın siyasi geleceğine Irak halkının karar vermesi gerektiğini belirterek "Gerçek öyle görünüyor ki bağımsız bir Kürt devleti engellenemeyecektir" dedi.
Avigdor Lieberman - 12.06.2014
Kenya ile İsrail Arasında 12 Yıl Aradan Sonra Doğrudan Uçuşlar Başlıyor
Kenya ile İsrail arasında, teröristlerin 2002 yılında Mombasa'da İsraillilere ait bir otele saldırması ve yine İsrail'e ait bir yolcu uçağını düşürmeye teşebbüs etmeleri üzerine durdurulan doğrudan uçuşlar 12 yıl sonra yeniden başlıyor.  İsrail'in Nairobi Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Yaki Lopez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gelecek hafta çarşamba günü ülkeyi ziyaret edecek İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ile Kenyalı yetkililer arasında, yıl sonuna doğru Tel Aviv-Nairobi arasında doğrudan uçuşların yeniden başlamasına yönelik bir anlaşmanın imzalanmasının beklendiğini söyledi.
Avigdor Lieberman - 21.03.2014
İsrail Dışileri Bakanı Lieberman, Atina'da
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, İran ile BM Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi ve Almanya arasında, İran'ın nükleer programına ilişkin müzakereleri yakından izlediklerini ancak çok sayıda kuşku ve soru işaretleri olduğunu belirtti.
Avigdor Lieberman - 20.03.2014
İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman, Atina'da
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, "Türkiye ile diplomatik ve ticari ilişkilerimiz var.
Avigdor Lieberman - 13.03.2014
İsrail-Filistin Gerginliği
En sert tepiyi veren İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ise "Gazze'ye düzenlenen iki saldırıdan (Dökme Kurşun, Bulut Sütunu) sonra da bölgede sükunet sağlanamadı.
Avigdor Lieberman - 13.03.2014
"Gazze'nin İşgalini Konuşmak İçin Henüz Erken"
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, dün yaptığı açıklamada, "İsrail'in, güney halkının güvenliğini sağlayabilmesi için Gazze'nin işgal edilmesi kaçınılmaz" demişti.
Avigdor Lieberman - 12.03.2014
İsrail: Gazze'nin İşgal Edilmesi Kaçınılmaz
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, sınır kentlerine yönelik füze saldırılarının ardından, Gazze'ye yönelik tehdit içerikli açıklamalarda bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avigdor Lieberman Haberleri | Avigdor Lieberman Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Avigdor Lieberman haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Avigdor Lieberman kimdir, hayatı ve biyografisi. İsrail'den Güney Kıbrıs'ın Petrol Aramasına Destek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.4.2021 12:30:44. #1.15#

title