AVİGDOR LİEBERMAN HABERLERİ

Avigdor Lieberman haber, Avigdor Lieberman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avigdor Lieberman - 25.05.2016
İsrail'de Savunma Bakanı Avigdor Lieberman Oldu
İsrail'de daha önce iki kez dışişleri bakanı olarak görev yapan aşırı sağcı Avigdor Lieberman, savunma bakanı oldu.
Avigdor Lieberman - 25.05.2016
Liberman'ın Partisi Netanyahu Hükümetine Katılıyor
Aşırı sağcı Evimiz İsrail lideri Avigdor Lieberman da, Netanyahu'nun, partisinin koalisyona katılması ve kendisinin savunma bakanı olması yönündeki teklifini kabul ettiğini açıklamıştı.
Avigdor Lieberman - 20.05.2016
Hamas'ın Gazze'deki Yetkililerinden Hammad Açıklaması
Hamas'ın çağrısıyla Gazze'nin batısındaki birçok camide kılınan cuma namazının ardından Kudüs İntifadasına destek amacıyla ve Nekbe'nin 68. yılı münasebetiyle yürüyüş düzenlendi. Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı İsmail Heniyye ile Gazze'deki Filistin Yasama Meclisi Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr'ın da katıldığı yürüyüşte konuşan Hammad, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Moşe Yalon'un ardından İsrail savunma bakanlığına Avigdor Lieberman'ı tayin etmeye hazırlanmasıyla ilgili değerlendirmede bulundu.
Avigdor Lieberman - 20.05.2016
İsrail Savunma Bakanı Yalon'un İstifası
Aşırı sağcı Evimiz İsrail lideri Avigdor Lieberman, Netanyahu'nun, partisinin koalisyona katılması ve kendisinin savunma bakanı olması yönündeki teklifini kabul ettiğini açıklamıştı.
Avigdor Lieberman - 20.05.2016
İsrail Savunma Bakanı İstifa Etti
Başbakan Benyamin Netanyahu'ya olan güvenin azaldığını duyuran İsrail Savunma Bakanı Moşe Yaalon istifa etti. Likud partisi mensubu olan Yaalon, Twitter hesabından yaptığı açıklamada istifa ettiğini bildirdi. İsrail Savunma Bakanı Yaalon, milletvekilliğinden de istifa edeceğini ve siyasete bir süre ara vereceğini aktardı. Yaalon'un koltuğuna eski Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın getirileceği iddia ediliyor.
Avigdor Lieberman - 20.05.2016
İsrail Savunma Bakanı İstifa Etti
Aşırı sağcı Evimiz İsrail lideri Avigdor Lieberman, Netanyahu'nun, partisinin koalisyona katılması ve kendisinin savunma bakanı olması yönündeki teklifini kabul ettiğini açıklamıştı.
Avigdor Lieberman - 23.04.2016
Netanyahu'nun "Golan Tepeleri" Açıklamaları
"Netanyahu, sağcılıkta ne kadar ileri gidebileceğini göstermek istedi" İsrail'in Vala haber sitesinden Arap uzmanı Avi Sakharov ise mesajın temel olarak iç kamuoyunu hedef aldığını belirterek, "Netanyahu bu açıklamalarıyla İsrail halkına seslenmek, Eğitim Bakanı Naftali Bennett, eski Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman gibi sağ kesimden kendisine gelen eleştirilere yanıt vermek ve sağcılıkta ne kadar ileri gidebileceğini göstermek istedi.
Avigdor Lieberman - 19.11.2015
İspanya'da Hakim ile Savcılık Arasında 'Netanyahu Anlaşmazlığı'
Mavi Marmara gemisinde bulunan üç İspanyol vatandaşı, İsrail Başbakanı Netanyahu, Savunma Bakanı Ehud Barak, Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Stratejik İşler Bakanı Moshe Yaalon, İçişleri Bakanı Eli Yishai, Devlet Bakanı Benny Begin ve Yardımcı Amiral Eliezer Maron aleyhine dava açmıştı.
Avigdor Lieberman - 13.11.2015
Netanyahu, İspanya'ya Adım Atarsa Soruşturma Açılacak
Netanyahu’nun yanısıra listede Savunma Bakanı Ehud Barak, Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Stratejik İşler Bakanı Moshe Yaalon, İçişleri Bakanı Eli Yishai, Devlet Bakanı Benny Begin ve Yardımcı Amiral Eliezer Maron bulunuyor.
Avigdor Lieberman - 13.11.2015
Netanyahu İspanya'ya Gelirse Gözaltına Alınabilir
Ulusal Mahkeme kaynaklarından elde edilen bilgilere göre, geçen haziran ayında kapatılan Mavi Marmara saldırısıyla ilgili soruşturmayı tekrar açmaya çalışan Ulusal Mahkeme Hakimi Jose de la Mata, sanık durumundaki İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile eski bakanlardan Ehud Barak (Savunma), Avigdor Lieberman (Dışişleri), Moshe Yaalon (Stratejik İşler), Eli Yishai (İçişleri), Benny Begin (Devlet Bakanı) ve Mavi Marmara saldırısında görevli Yardımcı Amiral Eliezer Maron'ın, İspanyol topraklarına ayak basmaları halinde hemen kendisine haber verilmesi yönünde İspanyol jandarma ve polisine talimat gönderdi.
Avigdor Lieberman - 07.05.2015
Netanyahu, Hükümeti Son Anda Kurdu
Koalisyon pazarlıkları Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın 6 sandalyeye sahip 'İsrail Evimiz' partisinin çekilmesiyle çıkmaza girmişti.
Avigdor Lieberman - 04.05.2015
Lieberman Muhalefette Kalacağını Açıkladı
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun kuracağı yeni hükümete katılmayacaklarını açıkladı.
Avigdor Lieberman - 28.04.2015
Nepal'deki Deprem
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, "koşullar el verdiği zaman" Nepal'e komşu ülkelerdeki İsrail elçiliklerinden ek yardım ekiplerinin bölgeye sevk edileceğini söyledi.
Avigdor Lieberman - 18.03.2015
Lieberman, Savunma Bakanı Olmak İstiyor
İsrail'in şahin görüşleriyle bilinen Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, yeni kurulacak hükümette savunma bakanı olmak istediğini söyledi.
Avigdor Lieberman - 18.03.2015
Netanyahu: Hükümeti 2-3 Hafta İçinde Kurarım
İsrail'de dün yapılan seçimi kazanan Başbakanı Binyamin Netanyahu, hükümet 2-3 hafta içinde kurmayı hedeflediğini açıkladı. Partisi Likud'dan yapılan açıklamada, "Başbakan, yeni koalisyonda yer alacak tüm partilerin liderleriyle görüştü." denildi. Netanyahu'nun; Yahudi Evi lideri Naftali Bennett, Kulanu (Hepimiz) lideri Moşe Kahlon ve İsrail Beytenu (Evimiz İsrail) lideri Avigdor Lieberman ile din eksenli partiler Şas lideri Aryah Deri ve Birleşik Tevrat Yahudiliği liderleri Yaakov Litzman ve Moşe Gafni ile görüştüğü belirtildi.
Avigdor Lieberman - 13.03.2015
İsrail'de Genel Seçimler
"Araplara karşı Yahudiler ya da Yahudilere karşı Araplar denklemini kabul etmediklerini" belirten Ude, ırkçı devlet ideolojisine karşı koymak için demokratik Arap ve Yahudilerden oluşan liste oluşturduklarını, böylelikle milliyetçi ve "Siyonist" kampa karşı "demokratik ve etik bir alternatif" çıkarmayı planladıklarını kaydetti.  Hayfa'da bir grup Arap öğrenciyle bir araya geldiği görüşmeyi Facebook'tan yayımlayan milletvekili Ahmet et-Tıybi, burada yaptığı konuşmada, "İsrail içindeki Araplar olarak siyasi hayatımızda ilk defa böyle bir şey yaşıyoruz. Knesset'te ( İsrail Parlamentosu) 15 Arap milletvekilinin, Avigdor Lieberman'ın 4-5 sandalyelik bloğunun karşısında oturması onlar için hiç de kolay olmayacak.
Avigdor Lieberman - 09.03.2015
Lieberman'ın Açıklamalarına Tepkiler
Filistin Dışişleri Bakanlığı, Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden (UCM) İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman hakkında "yakalama kararı çıkarması"nı istedi.
Avigdor Lieberman - 15.02.2015
Danimarka'nın Başkenti Kopenhag'taki Saldırılar
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da bir sinagoga ve kafeye düzenlenen saldırılara ilişkin, "Dünya Yahudileri ön cephede yer aldıkları için teröre maruz kalıyor" iddiasında bulundu.
Avigdor Lieberman - 12.02.2015
Mavi Marmara'ya Katılan İsrailli Milletvekiline Seçilme Yasağı
Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ise Zoabi'nin "Gazze'deki Hamas teröristlerine ait olduğu" şeklinde açıklama yaptı.
Avigdor Lieberman - 28.01.2015
İspanya, İsrail Ateşinde Ölen Asker İçin BM'den Soruşturma İstedi
Dışişleri Bakanı Jose Manuel Garcia-Margallo, haberin Beyrut Büyükelçiliği tarafından doğrulanmasının ardından, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ve Madrid’deki İsrail Büyükelçisi’nin, telefonda geçmiş olsun dileklerini ve özürlerini kabul etti.
Avigdor Lieberman - 26.01.2015
İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman Moskova'da
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ile Moskova'daki görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Lavrov, görüşmede iki ülke ilişkilerinin yanı sıra İsrail-Filistin meselesi, Suriye ve Ukrayna konularını ele aldıklarını belirtti.
Avigdor Lieberman - 26.01.2015
Rusya, Ortadoğu Sorunun Çözümünde İsrail'le Birlikte Çalışacak
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman’la görüşmelerinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Lavrov, “Biz ülkelerimiz arasında işbirliğinin geliştirilmesini istiyoruz.
Avigdor Lieberman - 20.01.2015
Ucm'nin İsrail Hakkındaki Ön Soruşturma Kararı
 İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, UCM'nin Filistin topraklarında işlenen olası savaş suçlarını araştırmak için  ön soruşturma başlatması kararının ardından Almanya'nın da içinde bulunduğu bazı dost ülkelerden UCM'yi maddi anlamda desteklememelerini isteyeceğini bildirmişti.
Avigdor Lieberman - 16.01.2015
Mısır'da Tutuklu Kanadalı Gazeteciden Yardım Çağrısı
Bakan Baird İsrail'de Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin ve Başbakan Binyamin Netanyahu tarafından kabul edilecek. John Baird, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ile görüştükten sonra Batı Şeria'ya geçerek Filistin Dışişleri Bakanı Riad Malki ile eski Bakan Salam Fayyad ile biraraya gelecek.
Avigdor Lieberman - 15.01.2015
Davutoğlu: Hz. Peygamber'in Onurunu Korumak Konusunda da O Kadar Kararlıyız
NETANYAHU VE LEBERMAN’A CEVAP Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, İsrail Başbakanı Netanyahu ile Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Netanyahu'nun Paris'teki yürüyüşe katılmasını eleştiren sözlerine tepkisi de soruldu.
Avigdor Lieberman - 17.11.2014
İsrail'in Yerleşim Politikası
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, hafta sonu Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier ile yaptığı görüşmeden önce, ülkesinin yerleşim politikası konusunda uzlaşma olmayacağını ifade etmişti.
Avigdor Lieberman - 12.11.2014
Yunanistan İsrail ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nden Üçlü Zirve
Yunanistan, İsrail ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi arasında 2013'te imzalanan memorandum kapsamında, ekonomik ve ticari ilişkilerin ve özellikle enerji konusundaki işbirliğinin genişletilerek sürdürülmesinin üç ülkenin ortak çıkarına olduğu konusunda görüş birliğine varıldığı ifade edilen açıklamada, tarafların düzenli olarak bir araya gelmesinin kararlaştırıldığı belirtildi. Ortak açıklamada, bu kapsamda, Venizelos'un, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ı ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı İoannis Kasulidis'i gelecek haftalarda Atina'da gerçekleştirilecek üçlü bir toplantıya davet ettiği bildirildi.
Avigdor Lieberman - 09.11.2014
Güney Kıbrıs ve Yunanistan, İsrail'le de İşbirliği Yapıyor
İsrail'in, Mısır'la ilişkilerini daha da geliştirmeyi çok istediğine işaret den gazete, özetle şu ifadelere yer verdi: "İsrail ve Kıbrıs doğalgazını Mısır'ın sıvılaştırma terminaline taşıyacak boru hattı inşası perspektifini hidrokarbon şirketleri de, hükümetler de ciddiyetle inceliyor. İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, geçen hafta Lefkoşa'daki temasları sırasında açıkça, ülkesinin bölge güvenliği ve istikrarına katkı koymak için komşu devletlerle işbirliği yapmak istediğini ima etmişti.
Avigdor Lieberman - 05.11.2014
İsrail'den Güney Kıbrıs'ın Petrol Aramasına Destek
Avigdor Lieberman, Kıbrıslı Rum mevkidaşı Ioannis Kasolides'le görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, tüm ulusların komşularının egemenlik haklarına saygı göstermeleri gerektiğini ve anlaşmazlıklarla dolu bir bölgede gerilimi tırmandırmanın 'son derece gereksiz' olduğunu belirtti.
Avigdor Lieberman - 05.11.2014
Lieberman: Türkiye, Güney Kıbrıs'ın Haklarına Saygı Göstermeli
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Kıbrıs açıklarında yükselen tansiyonun gereksiz olduğunu düşündüklerini söyledi.
Avigdor Lieberman - 14.10.2014
İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman, İtalya'da
İtalya'da bulunan İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, İtalya Dışişleri Bakanı Federica Mogherini ve İçişleri Bakanı Angelino Alfano ile bir araya geldi.
Avigdor Lieberman - 06.10.2014
İsveç, ABD ve İsrail Arasında Filistin Polemiği Büyüyor
İSRAİL: ESEFLE KARŞILADIK Jen Psaki’nin açıklamasının ardından bir açıklama da İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman’dan geldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avigdor Lieberman Haberleri | Avigdor Lieberman Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Avigdor Lieberman haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Avigdor Lieberman kimdir, hayatı ve biyografisi. İsrail'den Gazzeli 12 Görevliye Engel.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.4.2021 04:47:43. #1.16#

title