Avcılar'da Patlama

Avcılar'da Patlama

Avcılar'da Bir Çöp Konteynırına Bırakılan ve 1'i Ağır 5 Kişinin Yaralanmasına Neden Olan Bombanın, Bölgede Devriye Görevi Yapan Polis Ekibinin Geçişi Esnasında Patlatıldığı Ortaya Çıktı.

Avcılar'da  Patlama

Avcılar'da bir çöp konteynırına bırakılan ve 1'i ağır 5 kişinin yaralanmasına neden olan bombanın, bölgede devriye görevi yapan polis ekibinin geçişi esnasında patlatıldığı ortaya çıktı. Ses bombası olarak algılanan patlamanın ise parça tesirli ve uzaktan kumandalı bir düzeneğe sahip olduğu ileri sürüldü.

Edinilen bilgiye göre patlama, o esnada devriye görevi yapan 72158 nolu ekip aracının geçisi esnasında meydana geldi. Patlamanın ardından araçta bulunan polis memuru Mikail Balta kolundan yaralanırken, yoldan geçmekte olan Pınar Arıkoğulları, Tolga Sönmez, Mesut Gemici ve Deha Özalkan'da çeşitli yerlerinden yaralandı. Çapa Devlet Hastanesi'nde tedavisi süren Pınar Arıoğulları'nın durumunun ağır olduğu öğrenildi. Patlamanın etkisiyle ekip aracı ile aynı yol üzerindeki 34 EP 7818 plakalı bir otomobilin de

camları kırıldı. Olayın hemen ardından bölgeye yakın bir kafeteryaya bomba ihbarı yapıldığı öğrenildi. Ancak ihbarın asılsız olduğu ortaya çıktı.

Öte yandan, ses bombası olarak algılanan patlamanın ise parça tesirli ve uzaktan kumandalı bir düzeneğe sahip olduğu iddia edildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(ÖÖ-AS-OK-Y)

Kaynak: İHA