Haberler » Spor » Avcı: "İki Pozisyonu Gole Çeviremedik" - Spor

Avcı: "İki Pozisyonu Gole Çeviremedik"

"İlk yediğimiz gol öncesi yakaladığımız iki pozisyonu gole çeviremedik" dedi.

Avcı:

(A) Milli Takım Teknik Direktörü ,

"İlk yediğimiz gol öncesi yakaladığımız iki pozisyonu gole çeviremedik" dedi.

Avcı, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, 2-1 yenildikleri karşısında oyuna istekli ve tempolu başladıklarını, ilk bölümlerde pozisyonlar da ürettikleri söyledi.

Slovakya'nın, iki kanat oyuncusunun etkili oyunuyla sonuca gittiğini ifade eden Avcı, "İlk yediğimiz gol öncesi yakaladığımız iki pozisyonu gole çeviremedik. Özellikle böyle bir rakibe karşı oyunu daha fazla daraltmamız gerekiyordu. İkinci yarıda zaman zaman oyun disiplininden kopmalar oldu. Zaman zaman ağır oynadık. Oyunu kenarlara iyi taşıdığımızda daha etkili olduk" diye konuştu.

Avcı, ayına kadar oynayacakları 6 hazırlık maçında tespit ettikleri eksikleri giderme yönünde ciddi çalışmalar yapacaklarını belirtti.

Bir gazetecinin, "5 oyuncuyu ilk kez milli formayla tanıştırdınız. Kazanarak başlamak için tecrübeli bir kadro tercih etmek daha doğru olmaz mıydı-" sorusunu, "Tecrübeli oyuncularla oynamak kazanma garantisi veriyor mu- Biz geleceğe yatırım yapıyoruz. Eksik yerlerimiz var ve bunları geliştireceğiz. Bu akşamki maçı kazansaydık da yine eksikleri konuşacaktım" diye yanıtladı.

"Zaman zaman iyi oyun vardı, ancak eksikler de gözden kaçmadı. Önümüzdeki süreçte bu eksiklerin giderilebileceğine inanıyor musunuz-" sorusu üzerine Avcı,

"Bu akşam 5-6 oyuncu ilk kez milli takımda oynadı. 2-0 yenik duruma düştükten sonra oyuncularım maçı çevirmek adına zaman zaman oyun disiplininden uzaklaştı. Bunun olmaması gerekiyordu. Ancak ben oyuncularımın iyi niyetini, çabasını ve sahada ne vermek istediğini gördüm" değerlendirmesinde bulundu.

Avcı, "Abdullah Avcı'nın milli takımı nasıl olacak-" sorusunu ise "Çabuk oynayan, rakibi rahatsız eden, rakip ceza sahasında sayısal olarak daha fazla oyuncuyla bulunan bir takım olacak. Bu takımla ancak 2 gün beraber olabildik. 6 hazırlık maçı yapacağız. Eylül ayına kadar bu resmi, sahaya yansıtmaya çalışacağız" diye yanıtladı.

-"Yerimiz şampiyonası olabilirdi"

Slovakya Milli Takımı Teknik Direktörü Michal Hipp, "Bizim için önemli olan galip gelmektense, iyi bir oyun ortaya koymaktı. Bunu da gösterdiğimize inanıyorum" dedi.

Hipp, karşılaşmadan önce düşündüklerini oyuncularının aynen sahada gerçekleştirdiğini, doğru, dengeli bir savunma yapıp, gerekli anlarda hücuma gittiklerini söyledi.

Türkiye'nin taraftar desteğini de arkasına alarak baskı oluşturmaya çalışacağını tahmin ettiklerini vurgulayan Hipp, bunu önlemek için rakibe dar alanda baskı kurduklarını belirtti.

Karşılaşma öncesi toplantıda oyuncularına, "Bu maçtan başarıyla ayrılmak için doğru ve hızlı hücumlar gerçekleştirmemiz gerekiyor" dediğini dile getiren Hipp, şunları söyledi:

"Bizim için önemli olan galip gelmektense iyi bir oyun ortaya koymaktı. Bunu da gösterdiğimize inanıyorum. Maçın ilk 20 dakikasında oyunda denge vardı, hatta biz biraz daha üstündük. Skorun bireysel becerilerle değişeceği anlaşıldı. Stoch ve Weiss de bireysel yetenekleriyle bunu başardı. İkinci yarıda rakip üstümüze gelmesine rağmen oyunu iyi tuttuk ve fazla pozisyon vermedik. Attığımız 2 golün yanı sıra bulduğumuz 4-5 pozisyon vardı. Bunları değerlendirsek, fark daha fazla olabilirdi."

Hipp, genel anlamda takımının sergilediği futboldan memnun olduğunu dile getirerek, "Elemelerde bu şekilde oynamış olsaydık, yerimiz Avrupa şampiyonası olabilirdi. Maçın geneline bakarsak, galibiyeti biz hak ettik" diye konuştu. - BURSA

Kaynak: AA

Manşet

Haberler