Avam Kamarası Haberleri

Avam Kamarası haber, Avam Kamarası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avam Kamarası - 03.09.2019
Sterlin dolar karşısında ekim 2016'daki düzeylerine geriledi
Birleşik Krallık'ta gelecek iki gün boyunca milletvekilleri Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği'nden (AB) anlaşma olmadan ayrılmasını engellemek için oylama yapacak. Anlaşmasız Brexit yerine milletvekilleri Başbakan Boris Johnson'ın AB'den Brexit'i 31 Ocak 2020'e ertelemesini talep etmesini isterken, Johnson 31 Ekim'e kadar Brexit'in gerçekleşeceğini söylemiş ve hükümet kaynakları 14 Ekim'de milletvekillerinin Avam Kamarası kontrolünü almaları durumunda Johnson'ın erken seçim yapmayı planladığı belirtildi.
Avam Kamarası - 29.08.2019
İngilizler Boris Johnson'a karşı imza topluyor
Avam Kamarası Başkanı John Bercow da açıklamasında, "Alınan karar tamamen ülkenin geleceğini tartışmak yerine, gerekli adımların atılmaması için uygulanan bir durumdan ibarettir" diye konuştu.
Avam Kamarası - 28.08.2019
Kraliçe İngiliz parlamentosunun tatil talebini onayladı
Parlamentonun alt kanadı Avam Kamarasının Başkanı John Bercow ise parlamentonun tatil edilmesi girişimini "anayasal zorbalık" olarak nitelendirmişti.
Avam Kamarası - 28.08.2019
Johnson'ın parlamentoyu tatil etme girişimine tepkiler
"Anayasal zorbalık" Parlamentonun alt kanadı Avam Kamarasının Başkanı John Bercow, parlamentonun tatil edilmesi girişimini "anayasal zorbalık" diye nitelendirdi.
Avam Kamarası - 28.08.2019
Sterlin parlamentonun tatile gireceği savlarıyla düştü
Jonhson'ın iddia edilen hamlesi, Birleşik Krallık Avam Kamarası'nın Temmuz ayında aldığı, Başbakan'ın parlamentoyu tatil etmesini zorlaştıracak bir yasal düzenlemeyi oylamaları sonrasında geldi.
Avam Kamarası - 09.08.2019
İngiltere'de başbakanlık personelinin izinlerine Brexit iptali
Ara seçimde alınan sonuçla Johnson'ın parlamentonun alt kanadı Avam Kamarası'ndaki desteği, kendisine dışarıdan destek veren Demokratik Birlik Partisinin (DUP) milletvekilleri dahil 320'ye gerilemişti.
Avam Kamarası - 06.08.2019
İngiliz hükümetinden AB'ye müzakere eleştirisi
Ara seçimde alınan sonuçla Johnson'ın parlamentonun alt kanadı Avam Kamarası'ndaki desteği, kendisine dışarıdan destek veren Demokratik Birlik Partisinin (DUP) milletvekilleri dahil 320'ye gerilemişti.
Avam Kamarası - 06.08.2019
AB İngiltere ile Brexit'i görüşmeye hazır
Eski İngiltere Başbakanı May'in, AB ile vardığı Brexit anlaşmasının, Avam Kamarası'nda 3 kez reddedilmesinin ardından 29 Mart'ta gerçekleşmesi gereken Brexit, 31 Ekim'e ertelenmişti.
Avam Kamarası - 02.08.2019
İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın partisi ara seçimde kritik sandalyeyi kaybetti
Brecon ve Radnorshire seçim bölgesinde bin 425 daha fazla oy alan Liberal Demokrat aday Jane Dodds Avam kamarasına seçildi.
Avam Kamarası - 02.08.2019
İngiltere'de Boris Johnson'a ara seçim darbesi
Ara seçimde alınan sonuçla Johnson'ın parlamentonun alt kanadı Avam Kamarasındaki desteği, kendisine dışarıdan destek veren Demokratik Birlik Partisinin (DUP) milletvekilleri dahil 320'ye geriledi.
Avam Kamarası - 26.07.2019
AB'den Brexit anlaşmasında "değişikliğe yer yok" mesajı
Johnson, dün Avam Kamarası'nda hükümetin Brexit konusunda izleyeceği yol haritasını açıklamıştı.
Avam Kamarası - 25.07.2019
Boris Johnson'dan Avam Kamarasına ilk hitap
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, parlamentodaki ilk konuşmasında, ülkesini 31 Ekim'de AB'den ayırma konusundaki kararlılığını yineledi.
Avam Kamarası - 24.07.2019
İngiltere Başbakanı Johnson ilk kabineyi açıkladı
İngiltere Başbakanı Boris Johnson ilk kabineyi açıkladı. Johnson tarafından belirlenen kabine üyeleri ise şu şekilde: "Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı, Theresa May'in ilk döneminde Avrupa Birliği'nden Çıkış Bakanı olan Dominic Raab Maliye Bakanı, daha önce Kültür, Medya ve Spor Bakanlığı, İş, Enerji ve Endüstriyel Strateji Bakanlığı görevlerini üstlenmiş Sajid Javid İçişleri Bakanı, daha önce Uluslararası Kalkınma Bakanlığı görevini üstlenmiş Priti Patel Savunma Bakanı, daha önce Kuzey İrlanda Bakanlığı görevini üstlenmiş Ben Wallace Uluslararası Ticaret Bakanı ve Ticaret Kurulu Başkanı görevlerine, önceden Adalet Bakanlığı ve eski Maliye Bakanı Yardımcısı görevlerini üstlenmiş Elizabeth Truss Lancaster Düklüğü Şansölyesi, önceden Eğitim Bakanlığı, Çevre, Gıda ve Kırsal İşler Bakanlığı gibi görevler üstlenen Micheal Gove Avrupa Birliği'nden Çıkış Bakanı, Stephen Barclay Avam Kamarası Baş Denetçisi ve Hazine Parlamento Sekreteri, Mark Spencer.
Avam Kamarası - 24.07.2019
İngiltere'de 8 bakan istifa etti, 6 bakan görevden alındı
Johnson Savunma Bakanı Penny Mordaunt, Eğitim Bakanı Damian Hinds, Uluslararası Ticaret Bakanı Liam Fox, İş, Enerji ve Endüstriyel Strateji Bakanı Greg Clark, Kuzey İrlanda'dan Sorumlu Devlet Bakanı Karen Bradley ve İskoçya'dan Sorumlu Devlet Bakanı David Mundell ile Muhafazakar Parti'nin Avam Kamarası Lideri Mel Stride da görevden alındı.
Avam Kamarası - 24.07.2019
İngiltere Başbakanı May Kraliçe'ye istifasını sundu
May, görevinin son gününe Avam Kamarasında yapılan "Başbakan'a Sorular" oturumuna katılarak başladı.
Avam Kamarası - 24.07.2019
Brexit kurbanı Theresa May'in "karnesi"
Kuzey İrlanda sorunu, sonunu hazırladı Theresa May'in sonunu hazırlayan faktörlerden biri, Kuzey İrlanda problemi oldu.? AB ile iki yıl boyunca yürüttüğü müzakerelerin sonunda vardığı Brexit anlaşması, Kuzey İrlanda ile ilgili "tedbir maddesi" nedeniyle Avam Kamarası'nı geçemedi.
Avam Kamarası - 22.07.2019
İran'ın Hürmüz Boğazı'nda İngiliz tankerini alıkoyması
Hunt, İran'ın Stena Impero adlı İngiliz bandıralı bir petrol tankerini alıkoymasıyla ilgili Avam Kamarasını bilgilendirdi.
Avam Kamarası - 21.07.2019
İngiliz Maliye Bakanı canlı yayında istifa planını açıkladı
Brexit krizi İngiltere, 23 Haziran 2016'da yapılan Avrupa Birliği (AB) referandumunda yüzde 48'e karşı 52 ile Brexit kararı almıştı. Ancak Başbakan Theresa May'in AB ile vardığı Brexit anlaşmasının parlamentonun alt kanadı Avam Kamarasında 3 kez reddedilmesinin ardından 29 Mart'ta gerçekleşmesi gereken Brexit 31 Ekim'e ertelenmişti.
Avam Kamarası - 20.07.2019
Londra'da Brexit ve Boris Johnson karşıtı yürüyüş
Brexit krizi İngiltere 23 Haziran 2016'da yapılan AB referandumunda yüzde 48'e karşı 52 ile Brexit kararı almıştı. Ancak Başbakan Theresa May'in AB ile vardığı Brexit anlaşmasının parlamentonun alt kanadı Avam Kamarasında 3 kez reddedilmesinin ardından 29 Mart'ta gerçekleşmesi gereken Brexit 31 Ekim'e ertelenmişti.
Avam Kamarası - 20.07.2019
İran'ın Hürmüz Boğazı'nda İngiliz tankerini alıkoyması
Bu arada Avam Kamarası Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Tom Tugendhat, İran'ın alıkoyduğu petrol tankerinin serbest bırakılması için askeri harekata başvurulmasının iyi bir tercih olmayacağını söyledi.
Avam Kamarası - 18.07.2019
Anlaşmasız Brexit'i zorlaştıracak teklif kabul edildi
Avam Kamarasında yapılan oylamada, 9 Ekim-18 Aralık tarihleri arasında parlamentonun askıya alınmasını önleyecek teklif, 274'e karşı 315 oyla kabul edildi.
Avam Kamarası - 18.07.2019
Anlaşmasız Brexit engellenince sterlin yüzde 0.5 yükseldi
Birleşik Krallık Avam Kamarası'nın, ülkenin Avrupa Birliği'nden (AB) anlaşmasız ayrılmanın sağlanması için başbakanın parlamentoyu "askıya almasını" zorlaştıran yasa tasarısını onaylamasıyla, sterlin yüzde 0.5 değer kazandı.
Avam Kamarası - 18.07.2019
Parlamento anlaşmasız Brexit'i önleyecek tasarıyı onayladı
Birleşik Krallık Avam Kamarası, Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği'nden (AB) anlaşmasız ayrılmasını engelleyen yasa tasarısını onayladı.
Avam Kamarası - 13.07.2019
İngiliz polisinden basına "sızıntı belgeleri iade edin" çağrısı
Polis açıklamasına tek destek ise parlamentonun alt kanadı Avam Kamarasının Dışişleri Komisyonu Başkanı Tom Tugendhat'tan geldi.
Avam Kamarası - 08.07.2019
Malezya parlamentosunda "Başbakana Sorular" oturumları yapılacak
KUALA Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, İngiltere'deki Avam Kamarasının geleneği olarak bilinen haftalık "Başbakana Sorular" oturumlarının Malezya parlamentosunda da yapılacağını duyurdu.
Avam Kamarası - 07.07.2019
İngiliz Büyükelçinin Trump hakkındaki yazışmalarının sızması
Soruşturma kararı, Avam Kamarası Dışişleri Komisyonu Başkanı Tom Tugendhat'ın olayı "çok ciddi bir ihlal" olarak değerlendirmesinin ve sorumluların cezalandırılması çağrısında bulunmasının ardından geldi.
Avam Kamarası - 07.07.2019
İngiliz Büyükelçinin, Trump hakkındaki yazışmalarının sızması
Avam Kamarası Dışişleri Komisyonu Başkanı Tom Tugendhat, ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili raporları basına sızan İngiltere'nin Washington Büyükelçisi Kim Darroch'a sahip çıkarak "Büyükelçinin görevi İngiliz halkının çıkar ve isteklerini temsil etmektir, ABD'nin hassasiyetlerini değil." dedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avam Kamarası Haberleri | Avam Kamarası Haber - Haberler - Sayfa 8 - Avam Kamarası haberleri, son dakika avam kamarası haber ve gelişmeleri burada. İngiliz parlamentosunda kritik Brexit oylamasını muhalefet kazandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.2.2021 13:24:22. #1.14#
title