Avam Kamarası Haberleri

Avam Kamarası haber, Avam Kamarası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avam Kamarası - 19.10.2019
GÜNDEM ÖZETİ / 19 Ekim 2019
(Ankara/13.00) DÜNYA DİPLOMASİ 1- İngiliz parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarası AB ile varılan yeni Brexit anlaşmasını oylayacak.
Avam Kamarası - 18.10.2019
Yurt içi piyasalar azalan jeopolitik risklerle pozitif seyrediyor
Dün itibarıyla ana muhalefetteki İşçi Partisi, Liberal Demokrat Parti, iktidara dışarıdan destek veren Demokratik Birlik Partisi (DUP) ve İskoç Ulusal Partisi (SNP), anlaşmaya oy vermeyeceklerini duyurdu. 650 sandalyeli Avam Kamarasında, son aylarda Muhafazakar Parti'deki ihraçlar ve istifalarla parlamenter sayısı 278'e kadar gerileyen Johnson hükümetinin, anlaşmayı geçirmek için bağımsız milletvekillerinin yanı sıra ya DUP'un 10 üyesi ya da muhalefet partilerinin bazı üyelerinin desteğini alması gerekiyor.
Avam Kamarası - 17.10.2019
AB ve İngiltere'nin anlaşmaya varması
650 sandalyeli Avam Kamarasında, son aylarda Muhafazakar Parti'deki ihraçlar ve istifalarla parlamenter sayısı 278'e kadar gerileyen Johnson hükümetinin, anlaşmayı geçirmek için bağımsız milletvekillerinin yanı sıra ya DUP'un 10 üyesi ya da muhalefet partilerinin bazı üyelerinin desteğini alması gerekiyor.
Avam Kamarası - 17.10.2019
AB liderleri yeni Brexit anlaşmasına onay verdi
Bugün varılan anlaşmada, eski Başbakan Theresa May'in anlaşmasının Avam Kamarasında 3 kez reddedilmesine yol açan "tedbir maddesi" kaldırılmış görünüyor.
Avam Kamarası - 17.10.2019
AP'den yeni Brexit uzlaşısına yeni ışık
İngiltere ile AB arasında bugün varılan anlaşmada, eski Başbakan Theresa May'in anlaşmasının Avam Kamarasında 3 kez reddedilmesine yol açan "tedbir maddesi" kaldırılmış görünüyor.
Avam Kamarası - 17.10.2019
İngiltere'de yeni Brexit anlaşmasına tepkiler
Johnson hükümetinin 650 sandalyeli Avam Kamarasında son aylarda yaşanan ihraçlar ve istifalarla milletvekili sayısı 278'e kadar geriledi.
Avam Kamarası - 14.10.2019
İngiliz Parlamentosunda yeni yasama yılı açıldı
Kraliçe ve eşinin Lordlar Kamarası'ndaki tahtlara oturmasının ardından, Kraliyet yetkilisi parlamentonun alt kanadı olan ve bakanlar ile milletvekillerinin bulunduğu Avam Kamarası'na giderek, milletvekillerini Lordlar Kamarası'na, Kraliçe'yi dinlemeye davet ediyor.
Avam Kamarası - 08.10.2019
Birleşik Krallık demokrasisi Brexit yükünü taşıyamıyor
- Brexit, Birleşik Krallık'ı zayıf yerinden vurdu Uzmanlar, ülkedeki yönetim sistemini kilitleyen Brexit çıkmazının, temelde iki demokratik işleyiş modelinin çatışmasından kaynaklandığına işaret ediyor. Bu yaklaşıma göre İngiltere'de, referandumlarla ifadesini bulan doğrudan demokrasi yerine, halk tarafından seçilen milletvekillerinin halk adına ve fakat ülke için müşterek faydayı arayan kararlar alacakları beklentisi üzerine kurgulanan bir sistem yürürlükte. Avam Kamarası'nda başbakan ile muhalefet partisi liderinin karşı karşıya oturmalarından da anlaşılacağı üzere iki büyük parti ekseninde inşa edilen, parti sadakatinin belirleyici olduğu ve partilerin destek aldıkları kesimlerin sosyal sınıflarla açıklanabildiği, parlamento iradesinin esas olduğu bu yapı, demokrasinin "dolaylı" işleyişine karşın istikrarlı bir yönetim modeli sunuyor.
Avam Kamarası - 03.10.2019
Nidalarıyla meşhur olan Avam Kamarası Başkanı Bercow'un sesi kısıldı
İngiliz Avam Kamarası'nın düzenini sağlamak için attığı nidalarla meşhur olan Avam Kamarası Başkanı John Bercow'un sesi kısıldı.
Avam Kamarası - 03.10.2019
İngiliz parlamentosunda yeni Brexit teklifi tartışması
Johnson, hükümetinin AB tarafına dün ilettiği yeni Brexit anlaşması teklifiyle ilgili olarak İngiliz parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarasında milletvekillerine bilgi verdi.
Avam Kamarası - 30.09.2019
Kraliçe 2. Elizabeth "başbakanı görevden alabilir" iddiası
Johnson liderliğindeki Muhafazakar Partinin 650 sandalyeli Avam Kamarasındaki milletvekili sayısı, partiden ihraçlar ve istifaların ardından son bir ay içinde 288'e kadar düştü.
Avam Kamarası - 25.09.2019
Brexit krizine yargı da katıldı
Dün sabah saatlerinde, siyah elbisesi üzerinde kocaman bir örümcek broşuyla kameraların karşısına geçen İngiliz Yüksek Mahkemesi Başkanı Brenda Hale, Başbakan Boris Johnson'un daha önceki yazımızda [1] ele aldığımız meclisi tatil kararının, hukuka aykırı ve yok hükmünde olduğu sonucuna vardıklarını ilan etti. Mahkeme, kararını 11 yargıcın oybirliğiyle verdi ve bu karara karşı bir kanun yoluna gidilmesi de mümkün değil. Mahkemenin kararında meclisin tatil kararının yok hükmünde olduğunu ilan etmesi üzerine, Meclis Başkanı John Bercow öğle saatlerinde bir basın açıklaması yaparak meclisin bugün itibarıyla açılacağını ve bu kararını parti liderlerine ilettiğini ifade etti. Avam Kamarası bugün saat 11: 30'da acil sorular konusundaki oturumuyla birlikte rutin faaliyetlerine yeniden başlamış olacak.
Avam Kamarası - 24.09.2019
İngiliz parlamentosu yarın toplanacak
İngiltere'de parlamentonun alt kanadı Avam Kamarası'nın Başkanı John Bercow, mahkemenin aldığı kararın ardından parlamentonun yarın toplanması için talimat verdi.
Avam Kamarası - 24.09.2019
Johnson'ın parlamentoyu tatil kararının hukuka aykırı bulunması
Avam Kamarası Başkanı John Bercow, kararı memnuniyetle karşıladığını ifade ederek, "Parlamenter demokrasimizin bir simgesi olarak Avam Kamarasının gecikmeksizin toplanması gerekiyor.
Avam Kamarası - 16.09.2019
İngiliz Avam Kamarası Başkanı New York'ta Brexit'i konuştu
NEW İngiltere'nin Brexit sürecinde, parlamentoda aldığı kararlar ve sergilediği renkli tavırlarla ünlenen İngiliz parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarası Başkanı John Bercow, New York'ta öğrencilerle buluştu.
Avam Kamarası - 12.09.2019
Brexit çıkmazının yeni çıkmazları
Müzakere edilen ayrılma anlaşmasının Avam Kamarası tarafından üç defa reddedilmesi nedeniyle istifa eden Başbakan Theresa May'in koltuğuna Boris Johnson oturdu.
Avam Kamarası - 10.09.2019
İngiliz Parlamentosu Johnson'un erken seçim talebini ikinci kez reddetti
Öte yandan, Avam Kamarası Başkanı John Bercow ise 31 Ekim tarihine kadar görevi bırakacağını duyurdu.
Avam Kamarası - 09.09.2019
İngiliz arlamentosunda hareketli dakikalar
İngiltere'de parlamentonç, askıya alınma kararının ardından toplandı.Hareketli tartışmaların yaşandığı oturumda yaklaşık 10 yıldır Avam Kamarası Başkanlığı görevini yürüten John Bercow istifa kararını duyurdu.
Avam Kamarası - 09.09.2019
Avam Kamarası Başkanı Bercow görevi bırakacak
Brexit sürecinde aldığı kritik kararlarla öne çıkan, parlamentonun alt kanadı Avam Kamaras'ının Başkanı John Bercow görevi bırakacağını açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avam Kamarası Haberleri | Avam Kamarası Haber - Haberler - Sayfa 6 - Avam Kamarası haberleri, son dakika avam kamarası haber ve gelişmeleri burada. Brexit protestosu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.3.2021 13:00:20. #1.14#
title