Avam Kamarası Haberleri

Avam Kamarası haber, Avam Kamarası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avam Kamarası - 13.01.2020
Yurt içi piyasalar yeni haftada Merkez Bankası'na odaklandı
Avrupa tarafında, Brexit anlaşmasına ilişkin süreç tüm hızıyla devam ediyor. İngiltere'de Başbakan Boris Johnson'ın AB ile vardığı Brexit anlaşmasını yasalaştıracak tasarının, geçen hafta Avam Kamarası'nda onaylanmasının ardından Lordlar Kamarası'ndaki sürecin de 22 Ocak'a kadar tamamlanması ve böylece 31 Ocak öncesi tasarının Kraliçe 2.
Avam Kamarası - 10.01.2020
Kuzey İrlanda'da taraflar bölgesel hükümet için anlaştı
İngiliz parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarasının dün onayladığı Brexit anlaşması iki İrlanda arasına sınır getirmezken, Kuzey İrlanda ile İngiltere arasına gümrük duvarı girmesini öngörüyor.
Avam Kamarası - 10.01.2020
Avrupa borsaları artıda açıldı
Avrupa ABD-İran krizi sonrası Orta Doğu ve küresel ticaret gelişmelerinin yanında Avrupalı yatırımcılar ayrıca Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği'nden ayrılma sürecine ilişkin gelişmeleri izledi. Avrupa Birliği'nin Brexit sürecinin iki ülke arasındaki müzakereleri tamamlamak için yeterli olmayabileceği uyarılarına rağmen Birleşik Krallık'ta milletvekillerinin Brexit anlaşmasını onaylamasıyla söz konusu sürece ilişkin belirsizlik azaldı. Perşembe günü Avam Kamarası'nda, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson'ın Ayrılık Anlaşması, 231'e karşı 330 oyla onaylandı.
Avam Kamarası - 09.01.2020
Brexit, İngiliz Parlamentosu'ndan geçti
İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın Avrupa Birliği'yle vardığı Brexit anlaşmasını yasalaştıracak tasarı, Avam Kamarası'ndan geçti.
Avam Kamarası - 09.01.2020
İngiltere'de Brexit yasa tasarısı kabul edildi
Başbakan Boris Johnson'ın AB'yle vardığı Brexit anlaşmasını yasalaştıracak tasarının parlamentonun alt kanadı Avam Kamarası'ndaki görüşmeleri tamamlandı.
Avam Kamarası - 09.01.2020
Avam Kamarasında nihai Brexit oylaması bugün yapılacak
İngiltere'nin AB ile vardığı Brexit anlaşmasını ülkenin iç hukukuna aktaracak Brexit Yasa Tasarısı'nın parlamentonun alt kanadı Avam Kamarasındaki nihai oylaması bugün yapılacak.
Avam Kamarası - 09.01.2020
GÜNDEM / 9 Ocak 2020
(Bağdat) (Fotoğraflı-Görüntülü) 2- İngiltere parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarası'nda Brexit anlaşmasını ülkenin iç hukukuna aktaran Brexit Yasa Tasarısı'nın nihai oylaması yapılacak.
Avam Kamarası - 09.01.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 9 Ocak 2020
(Bağdat) 2- İngiltere parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarası'nda Brexit anlaşmasını ülkenin iç hukukuna aktaran Brexit Yasa Tasarısı'nın nihai oylaması yapılacak.
Avam Kamarası - 08.01.2020
İngiltere ile AB arasında "olumlu" görüşme
İngiliz parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarası AB ile varılan Brexit anlaşmasını ülkenin iç hukukuna aktaracak Brexit Yasa Tasarısının nihai oylamasını yarın gerçekleştirecek.
Avam Kamarası - 07.01.2020
İngiltere'den İran'a "intikam dürtüsüne direnme" çağrısı
Bakan Wallace, İngiliz parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarasını, ABD'nin İranlı general Süleymani'yi öldürmesinin ardından yaşanan gelişmelerle ilgili bilgilendirdi.
Avam Kamarası - 03.01.2020
Trump, Süleymani suikastı konusunda Boris Johnson'ı önceden bilgilendirmedi
Eski Avam Kamarası Dışişleri Komitesi Başkanı Tugendhat, "Müttefik olmanın amacının birbirimizi değil düşmanlarımızı şaşırtmak olduğuna inanıyorum.
Avam Kamarası - 23.12.2019
Avrupa borsaları haftaya satıcılı başladı
Analistler, İngiltere'de Brexit anlaşmasını yasalaştıracak tasarının parlamentonun alt kanadı Avam Kamarası'nda yapılan ilk oylamada kabul edildiğini anımsatarak, nihai oylamaya ilişkin görüşmelerin 7 Ocak 2020'de başlamasının öngörüldüğünü aktardı.
Avam Kamarası - 23.12.2019
Küresel piyasaların tatil haftasında sakin seyretmesi bekleniyor
Avrupa tarafında, İngiltere'de Brexit sürecine ilişkin ilk dönemeç geçen hafta geçildi. İngiltere'nin Avrupa Birliği ile vardığı Brexit anlaşmasını yasalaştıracak tasarı, parlamentonun alt kanadı Avam Kamarası'nda yapılan ilk oylamada kabul edilirken, nihai oylamaya ilişkin görüşmelerin 7 Ocak 2020'de başlaması bekleniyor.
Avam Kamarası - 20.12.2019
İngiltere Avam Kamarası Brexit yasasını kabul etti
İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılması anlaşması Brexit, Avam Kamarası'nda 358'e karşı 234 oyla kabul edildi.
Avam Kamarası - 20.12.2019
İngiltere Avam Kamarası Brexit yasasını kabul etti
İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılması anlaşması Brexit, Avam Kamarası'nda 358'e karşı 234 oyla kabul edildi.
Avam Kamarası - 20.12.2019
İngiltere Parlamentosundan Brexit yasasına ilk onay
İngiltere'nin AB ile vardığı Brexit anlaşmasını yasalaştıracak tasarıya Parlamentonun alt kanadı Avam Kamarasında yapılan ilk oylamada 358 milletvekili kabul, 234 milletvekili ise ret oyu verdi.
Avam Kamarası - 19.12.2019
İngiltere'de yeni hükümetin önceliği Brexit ve sağlık hizmetleri
Buckingham Sarayı'ndan gelen Kraliçe ve eşinin Lordlar Kamarasındaki tahtlara oturmasının ardından, Kraliyet yetkilisi parlamentonun alt kanadı olan ve bakanlar ile milletvekillerinin bulunduğu Avam Kamarasına giderek, milletvekillerini Lordlar Kamarasına, Kraliçeyi dinlemeye davet ediyor.
Avam Kamarası - 19.12.2019
ANALİZ – İngiltere'de erken seçimin galibi Brexit
Nitekim İskoçya Özerk Yönetimi Başkanı ve SNP lideri Nicola Sturgeon'ın seçimlerden sonra yaptığı ilk açıklamada İskoçların AB üyeliğini savunması ve Brexit'e karşı çıkması nedeniyle yeni bir bağımsızlık referandumunu gündeme getireceklerini açıkladı. Ancak hukuki olarak 1998 tarihli İskoçya Yasası'nın 30. maddesine göre, İskoçların yeniden referanduma gidebilmesi için İngiliz parlamentosundan onay almaları gerekmekte. 650 üyeli Avam Kamarasında şu anda SNP'li vekiller dışında bu talebe destek verecek büyük bir parti bulunmadığı için parlamentodan böyle bir iznin çıkmasına imkansız gözüyle bakılmakta.
Avam Kamarası - 17.12.2019
İngiltere Avam Kamarası, seçimin ardından ilk kez toplandı
İngiltere Avam Kamarası, erken genel seçimlerin ardından ilk kez toplandı.
Avam Kamarası - 17.12.2019
İngiltere Başbakanı Boris Johnson: "Bu parlamento öncekine göre çok daha iyi"
Son seçimde İngiliz parlamentosunun 650 sandalyeli alt kanadı Avam Kamarasına 365 milletvekili sokmayı başaran Johnson, konuşmasında, "Siz ne düşünürsünüz bilmiyorum ve artık burada olmayanlara da saygısızlık etmek istemem ama bence bu parlamento, bir öncekine göre çok daha iyi.
Avam Kamarası - 17.12.2019
İngiltere Avam Kamarası, seçimin ardından ilk kez toplandı
İngiltere Avam Kamarası, erken genel seçimlerin ardından ilk kez toplandı.
Avam Kamarası - 17.12.2019
İngiltere'nin Brexit'te geçiş sürecini uzatmayacağı iddia edildi
Ülkede geçen hafta yapılan erken genel seçimde Johnson liderliğindeki Muhafazakar Parti 650 sandalyeli Avam Kamarasına 365 milletvekili sokarak tek başına hükümet olmuştu.
Avam Kamarası - 17.12.2019
Avrupa borsaları düşüşle açıldı
Yatırımcıların odağında ABD Başkanı Donald Trump'ın azil süreci ve perşembe günkü İngiltere merkez bankasının faiz kararlarının yer aldığını aktaran analistler, İngiltere'de hükümetin Brexit anlaşmasını bu hafta parlamentoda oylamaya sunacağını ve tasarının cuma günü yeni seçilen Avam Kamarası'nın gündemine gelmesinin beklendiğini söyledi.
Avam Kamarası - 17.12.2019
Küresel piyasalar, artan risk iştahı ile pozitif seyrediyor
Analistler, İngiltere'de hükümetin Brexit anlaşmasını bu hafta parlamentoda oylamaya sunacağını anımsatarak, tasarısının cuma günü yeni seçilen Avam Kamarası'nın gündemine gelmesinin beklendiğini kaydetti.
Avam Kamarası - 17.12.2019
TL varlıklar yeni haftaya karışık bir görünüm sergileyerek başladı
EURUSD…Olumlu PMI Verileriyle Kayıplarının Bir Kısmını Geri Aldı… Son dönemde Euro Bölgesinde olumlu gelen makroekonomik verilerden güç bulan Euro, Almanya İmalat PMI verisinin yılın başından beri negatif görünümden kurtulamaması sebebiyle haftaya zayıf bir görünüm sergileyerek başladı. Tüm bu gelişmeler ECB'yi gevşek para politikasının devamına zorluyor. Öte yandan İngiltere'de Muhafazakâr Parti'nin Avam Kamarasında hâkim konuma geçmesi, Brexit'e yönelik potansiyel riskleri bertaraf ederek Euro varlıkların olumlu bir seyir izlemesine yol açıyor.
Avam Kamarası - 17.12.2019
ABD Başkanı Trump ve İngiltere Başbakanı Johnson telefonda görüştü
Johnson geçen hafta perşembe günü İngiltere'de yapılan erken genel seçimden galibiyetle çıkmıştı. Johnson liderliğindeki Muhafazakar Parti, 364 sandalye ile seçimi ilk sırada tamamlamış, böylece Muhafazakarlar, 650 üyeli Avam Kamarası'nda salt çoğunluk olan 326'yı geçerek 2 yıl aradan sonra yeniden tek başına iktidara gelmişti.
Avam Kamarası - 16.12.2019
Brexit anlaşması cuma günü İngiliz Parlamentosu'na sunulacak
Bir Başbakanlık Sözcüsü, Brexit ile ilgili yasa tasarısının cuma günü yeni seçilen Avam Kamarası'nın gündemine geleceğini söyledi.
Avam Kamarası - 14.12.2019
İskoç lider Sturgeon, bağımsızlık için referandum istedi
İngiltere'de Boris Johnson'ın seçim zaferinden sonra İskoçya, ikinci bir bağımsızlık referandumu yapılması gerektiğini belirtti. İngiltere'de yapılan seçimler İskoçya'daki bağımsızlık partisi lideri Nicola Sturgeon'u daha da güçlendirdi. Sturgeon, bağımsızlık için yeni bir referandum yapılmasını teklif etti. İngiltere'de Brexit yanlısı muhafazakar Boris Johnson ezici bir zafer elde etti. Ancak İskoç özerk hükümetinin lideri bağımsızlık yanlısı Nicola Sturgeon, yeni bir referandum yapılmasının gerektiğini açıkladı. 2017'de yapılan seçime oranla Avam Kamarası'nda sandalye sayısını arttıran ve İskoçya'nın sahip olduğu 59 sandalyenin 48'ini eline geçiren bağımsızlık yanlısı milliyetçi İskoç Ulusal Partisi (SNP) Lideri Nicola Sturgeon, "İskoçya ile ülkenin geri kalanın 'farklı yollarda' olduğunu düşünüyorum.
Avam Kamarası - 14.12.2019
ABD'den İngiltere Başbakanı Boris Johnson'a tebrik
Tek başına iktidar Başbakan Johnson liderliğindeki Muhafazakar Parti, 365 sandalyeyle seçimi ilk sırada tamamladı. Böylece Muhafazakarlar, 650 üyeli Avam Kamarasında salt çoğunluk olan 326'yı geçerek, 2 yıl aradan sonra yeniden tek başına iktidara geldi.
Avam Kamarası - 13.12.2019
İngiltere Başbakanı Johnson: "İyileşmenin başlamasına izin verin"
Böylece Muhafazakarlar, 650 üyeli Avam Kamarasında salt çoğunluk olan 326'yı geçerek, 2 yıl aradan sonra yeniden tek başına iktidara geldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avam Kamarası Haberleri | Avam Kamarası Haber - Haberler - Sayfa 3 - Avam Kamarası haberleri, son dakika avam kamarası haber ve gelişmeleri burada. Big Ben saat kulesinin çanları Brexit için çalmayacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.3.2021 03:38:23. #1.16#
title