Av Tüfeğiyle Oynayan Genç, Kendisini Başından Vurdu

Av Tüfeğiyle Oynayan Genç, Kendisini Başından Vurdu

Kütahya'da arkadaşları ile buluşan genç, evlerinde bulunan av silahını getirdi. Arkadaşlarının uyarısına rağmen silahla oynamaya başlayan genç, kendisini başından vurdu.

Kütahya'nın Emet ilçesinde meydana gelen olayda gençlerin silahla oyunu ölümle sonuçlandı. Kütahya'nın arkadaşları ile buluşan genç, evlerinde bulunan av silahını getirdi. Arkadaşlarının uyarısına rağmen silahla oynamaya başlayan genç, kendisini başından vurdu.

ARKADAŞLARI UYARDI

Edinilen bilgilere göre, Akpınar Mahallesi'nde evlerinin alt katında ardiye ve depo olarak kullanılan dairede, arkadaşları ile buluşan Onur Gürkan (16), evlerinde bulunan av silahını getirdi. Arkadaşlarının uyarısına rağmen silahın boş olduğunu söyleyen Gürkan, silahla oynamaya başladı.

BAŞINDAN KENDİSİNİ VURDU

Daha sonra henüz bilinmeyen bir nedenle silahın ateş alması ile başından ağır yaralanan Gürkan, 112 Acil Servisi ekiplerince Emet Dr. Fazıl Doğan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan tüm müdahalede rağmen 16 yaşındaki Gürkan kurtarılamadı.

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Olay esnasında Gürkan'ın yanında bulunan H.K, Z.P, M.U ve Ö.E.'nin ifadeleri alınırken, olay yeri inceleme ekipleri evde detaylı araştırma yaptı.Gürkan'ın naaşı hastane morguna kaldırılırken, Emet Cumhuriyet Savcılığı'nca olayla ilgi geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Kaynak: İHA