Autodesk'in 3'Üncü Bım Semineri İzmir'de Gerçekleşti

Autodesk'in 3'Üncü Bım Semineri İzmir'de Gerçekleşti

Autodesk'in BIM kullanımına yönelik faklı illerde gerçekleştirdiği seminerlerin üçüncüsü İstanbul ve Ankara'dan sonra İzmir'de gerçekleşti.

20.02.2014 16:59 | Son Güncelleme: 20.02.2014 16:59
Autodesk'in 3'Üncü Bım Semineri İzmir'de Gerçekleşti

İlk elden deneyim paylaşımı ve BIM kullanımına yönelik bilgilerin aktarıldığı seminer, mimarlık, mühendislik ve inşaat sektörlerinin önde gelen isimlerini buluşturdu.

Autodesk'in, bir binanın kavramsal tasarım, inşaat öncesi ve sonrası aşamalarının en doğru şekilde gerçekleştirilmesine olanak sağlayan BIM'in kullanımına yönelik düzenlediği seminerlerin üçüncüsü, İzmir Swissôtel'de gerçekleşti. Katılımcıların profesyonel iş yaşamlarına katkı sağlamanın yanı sıra, mimari ve mühendislik çalışmalarındaki verimliliğin arttırılmasını da hedefleyen "Şimdi İzmir'de BIM Zamanı" semineri, Türkiye ve dünyada değişik disiplinlerin entegre BIM kullanımına yönelik çarpıcı örnekler sundu.

Autodesk Akdeniz Bölgesi Ülke Müdürü Taylan Dedeoğlu ve Autodesk Uygulama Mühendisi Niyazi Kemer'in katılımıyla İzmir Swissôtel'de gerçekleşen BIM seminerinde, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nden Prof. Dr. Salih Ofluoğlu, Bold Mimarlık Kurucu Ortağı Mimar Erdinç Çiftçi "Mimaride BIM Deneyimi? Nasıl ve Neden?" konulu sunumuyla, SN Mühendislik Müdürü Makine Mühendisi Seyit Kaplan "Yapı Bilgi Sistemi ile Bina Servis Projeleri Çözümleri" hakkında bilgi paylaşımında bulundular. Bozaba Mühendislik'ten İnş.Yük.Mühendisi Arif Bozaba "Yapısal Sistemlerin BIM Ortamında Çözümleri", TEAM Design Office BIM Müdürü Mimar Murat Duru "BIM Yönetimi" başlıklı sunumlarıyla BIM kullanıma yönelik önemli bilgiler paylaştı.

Sektörlerinin önde gelen isimlerinin sunumları ve ilk elden deneyim paylaşımlarına yer veren seminerin açılış konuşmasını Autodesk Akdeniz Bölgesi Ülke Müdürü Taylan Dedeoğlu gerçekleştirdi. Dedeoğlu, İzmir'de gerçekleşen seminerle ilgili olarak, "Türkiye'de mimarlık ve inşaat alanında verimliliğin ve sürdürülebilirliğin önemini vurgulamak istediğimiz BIM seminerleriyle, konuşmacıların farklı fonksiyonlardaki BIM deneyimlerini aktardıkları bir platform oluşturarak, katılımcıların profesyonel iş yaşamlarına katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Yapı Bilgi Modellemesi, üretkenlikte artış ve rekabet avantajlarıyla sektörde fark yaratmaya devam edecektir" dedi.

Autodesk Uygulama Mühendisi Niyazi Kemer, "Dünyadan BIM Haberleri ve Autodesk Çözümleri" konulu sunumunda BIM'in önemine değinerek, "Günümüzde bir binanın mimari, mekanik ve statik modellerinin beraber kullanılması işi ve disiplinler arası çalışma gereksinimi, olmazsa olmaz bir hale geldi. Dolayısıyla bu süreçte mimar ve mühendislerin daha güçlü araçlara ihtiyacı var. İşte BIM tamda bu noktada devreye giriyor" dedi.

Semimerde, "Bina Yaşam Döngüsünde BIM Uygulamaları" konulu bir sunum gerçekleştiren Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Salih Ofluoğlu, sektörün BIM'e olan ihtiyacının altını çizdi. Ofluoğlu BIM semineri hakkında, "Bina yapı modellemesinde üstün avantajlar sağlayan BIM'in, Türkiye'de daha yaygın kullanılmasına yönelik Autodesk'in gerçekleştirdiği bu seminerlerin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyorum" şeklinde konuştu.

BIM bilgilendirme seminerleri mimarlık, mühendislik ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren tüm firmaları bir araya getirerek eş zamanlı bilgi sahibi olmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Kaynak: Bültenler

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
title