Aü Senatosu'ndan Cumhurbaşkanlığı Seçimi Açıklaması

Aü Senatosu'ndan Cumhurbaşkanlığı Seçimi Açıklaması

Eskişehir Anadolu Üniversitesi (Aü) Senatosu Üyeleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM), Anayasada Yer Alan Temel İlkeleri Yürekten Benimseyen Bir Cumhurbaşkanını Seçeceğine İnandıkları Belirtti.

Aü Senatosu'ndan Cumhurbaşkanlığı Seçimi Açıklaması

Eskişehir Anadolu Üniversitesi (AÜ) Senatosu üyeleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM), anayasada yer alan temel ilkeleri yürekten benimseyen bir cumhurbaşkanını seçeceğine inandıkları belirtti.

AÜ Senatosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, görev süresi 16 Mayıs 2007 tarihinde sona erecek olan 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e, görev yaptığı dönemde anayasanın 104. maddesinde belirtilen görev ve yetkilerini demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti cumhurbaşkanından beklenen şekilde gerçekleştirmesi sebebiyle teşekkür edilerek, "Yeni cumhurbaşkanımızı belirleyecek Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin; bilimin yol göstericiliğine inanan, anayasamızda belirtilen niteliklere haiz, cumhuriyetimizin, anayasamızda yer alan temel ilkelerini yürekten benimseyen bir cumhurbaşkanını seçeceğine olan inancımızı belirtmek isteriz" denildi.

(HÖ-SN-SN-Y)