Aü'nde İstihdam Günleri Başladı

Aü'nde İstihdam Günleri Başladı

30.11.2012 14:33 | Son Güncelleme: 30.11.2012 14:33
Aü'nde İstihdam Günleri Başladı

Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu tarafından ikincisi düzenlenen İstihdam Günleri, Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi Hizmet Bloğu'nda başladı.

Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu tarafından ikincisi düzenlenen İstihdam Günleri, Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi Hizmet Bloğu'nda başladı.

Eskişehir'de faaliyet gösteren 71 firmanın stant açtığı etkinlikte iş sahibi olmak isteyen vatandaşlar firmaların stantlarında görüşme yapabilme fırsatı buldu.

Etkinliğin açılış konuşmasını Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Hasan Yoldaş yaptı. Yoldaş, "İnsan ihtiyaç sahibi bir varlık. İhtiraslarına kurban olmadan izzetiyle yaşamalı, işinde çalışmalı, paylaşmalı. İnsanın yakasını bırakmayan terslikler, zamanın akışı içerisinde dünyada meydana gelen değişimler, kendi başına bir dünya teşkil eden veya kendi dünyasını kurmak isteyen insan için bin bir çileyi beraberinde getirmiştir. Bu çileden kurtulmak için insanımız varlığını devam ettirebilmek, ayak uydurmak, gelişim ve değişim yükünü hafifletebilmek için sağlam bir kul ya da sağdık bir dost aramıştır. İnsanımızın kendisine ya da başkasına faydalı olduğunu hissedebilmesi adına çorbayı kaynatmak için bir işe sahip olmak gibi derdi vardır. İşsizlik insanı yalnızlaştıran ve güçsüz bırakan bir belaydı. İşsizlik sadece ekonomik bir sorun olarak görülmemeli. Bütün bunlar için iş diye derdimiz insan diye de kaygımız var. Misyonumuz iş, meslek ve işçi kazandırmak; çalışmak ve çalıştırmak. Onun için bu etkinliği yapıyoruz. Bu etkinlikte bizlere destek ve katkılarını esirgemeyen Valimiz Dr. Kadir Koçmedir, Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'e, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Savaş Özaydemir'e, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın'a, Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen'e ve ismini zikretmediğim diğer herkese şükranlarımı sunuyorum" dedi.

ESO Başkanı Savaş Özaydemir'de sözlerine etkinliğin herkese yararlı olmasını temenni ederek başladı. Çalışma yaşamında şartların zorlaşmasının seçiciliğin artmasına neden olduğunun altını çizen Özaydemir, şunları aktardı: "İşveren içinde çalışan içinde seçicilik farklı farklı kavramlara sahiptir. Unutmamak gerekir ki seçici olabilmek için seçecek tarafın üstünlüklerinin söz konusu olması gerekir. Bu firma içinde çalışan içinde geçerlidir. Çalışanın nitelikleri arttıkça kabul görme olasılığı da artmaktadır. Son 25 yılda üretim, haberleşme ve bilişim sektöründe görülen hızlı gelişme dengeleri büyük ölçüde değiştirmiştir. Ülke olarak bilişim, haberleşme ve üretimde kısmen olarak değişen bu şartlara ulaşmada başarı sağlanırken sosyal, ekonomik, kültürel ve eğitim alanlarında bu değişim ve dönüşümde başarı yakalanma sağlanamamıştır. Bunun nedeni ise son 20 yılda köyden kente göçün iki katına çıkmasıyla beraber alt yapı yetersizliği de büyük rol oynamaktadır. Dolayısıyla ülkemizin 2023 yılı hedeflerini dikkate aldığımızda toplum olarak tüm kesimlerin özellikle eğitim konusunda üzerine düşenleri yapması gerekir. Sanayiciler ve işverenler olarak bizim en büyük sıkıntımız iyi eğitilmiş eleman bulamamaktır. Eğitimin her kademesinde standartları yükseltmek zorundayız. ESO olarak bu konuda çalışmalarımız uzun yıllardır devam ediyor" diye konuştu.

(HÖ)

30.11.2012 14: 07: 12

TSI

NNNN - ESKİŞEHİR

Aü'nde İstihdam Günleri Başladı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Aü'nde İstihdam Günleri Başladı - Eskişehir
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 15:54:03. #1.15#
title