Aü'den Mezun Olan THY Pilot Adaylarına Törenle Diplomaları Verilecek

Aü'den Mezun Olan THY Pilot Adaylarına Törenle Diplomaları Verilecek

Eskişehir Anadolu Üniversitesi (Aü) Sivil Havacılık Yüksekokulu'nda Türk Hava Yolları (THY) İçin Yetiştirilen Pilot Adaylarına Törenle Diplomalarının Verileceği Bildirildi.

Aü'den Mezun Olan THY Pilot Adaylarına Törenle Diplomaları Verilecek

Eskişehir Anadolu Üniversitesi (AÜ) Sivil Havacılık Yüksekokulu'nda Türk Hava Yolları (THY) için yetiştirilen pilot adaylarına törenle diplomalarının verileceği bildirildi.

Anadolu Üniversitesi ile THY arasında imzalanan protokol çerçevesinde Sivil Havacılık Yüksekokulu'ndaki (SHYO) eğitimlerini tamamlayan 14 pilot adayı, 17 Nisan 2007 Salı günü düzenlenecek törenle diplomalarını alacak. SHYO Mustafa Öç Konferans Salonu'nda saat 13.30'da başlayacak törene, Anadolu Üniversitesi Rektörü Fevzi Sürmeli, THY Genel Müdürü Temel Kotil, Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Öksüz, Genel Müdür Yardımcısı İlhami Uslay, Uçuş İşletme Başkanı Mehmet Emin Soylu ile Uçuş Eğitim Başkanı Halil Üstün'ün de katılacağı bildirildi. Sivil Havacılık Yüksekokulu'nda Türk Hava Yollara için yetiştirilen ve birinci grubu oluşturan 10 kişi, 2006 yılının Nisan ayında mezun oldu ve THY'da pilot olarak göreve başladı. İkinci grupta yer alan 14 pilot adayı ise, 16 Ekim 2005 tarihinde başlayan eğitimlerini 2007 yılı Mart ayında başarıyla tamamladı.

(HÖ)

16.04.2007 18:49 TSİ

Kaynak: İHA