Aü'de Öğrencilerden Protesto

Aü'de Öğrencilerden Protesto

Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde (Aü), Arkadaşlarının Karşıt Görüşlü Bir Grup Tarafından Dövüldüğünü İddia Eden Üniversite Öğrencileri Protesto Gösterisi Düzenledi.

Aü'de Öğrencilerden Protesto

Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde (AÜ), arkadaşlarının karşıt görüşlü bir grup tarafından dövüldüğünü iddia eden üniversite öğrencileri protesto gösterisi düzenledi.

Yunus Emre Kampüsü'nde İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi önünde toplanan bir grup öğrenci, dün bir arkadaşlarının, karşıt görüşlü grup tarafından darp edilmesi neticesinde kolunun kırıldığı ileri sürerek, rektörlük binasına kadar yürüdü. Slogan atan öğrenciler, Rektör Fevzi Sürmeli ile görüşmek istedi. Öğrencilerin, özel güvenlik görevlilerince rektörlük binasına girmelerine izin verilmemesi üzerine kısa süreli gerginlik yaşandı. Sonunda grup arasından 3 kişi, Rektör Yardımcısı Nezih Varcan ile görüşmek üzere binaya alındı. Bu arada, bina dışında bekleyen yaklaşık 50 kişilik öğrenci grubu, arkadaşlarının gelmesini beklerken halay çekti.

Rektör Yardımcısı Varcan ile görüşmelerinin ardından açıklama yapan Meral Yıldırım, üniversitede meydana gelen olaylara karşı tedbir alınmazsa, daha kötü hadiselerin olabileceğini kendisine söylediklerini belirterek, "Bundan sonra olacaklardan kendilerinin sorumlu olacağını ifade ettik. Şikayetlerimizi değerlendireceklerini söyledi" dedi.

Grup, açıklamanın ardından olaysız dağıldı.

(HÖ) 19.03.2008 19:32 TSİ

Kaynak: İHA