Atölye Haberleri

Atölye haber, Atölye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Atölye - 08.04.2021
Zeytinburnu Belediye Başkanı Arısoy, 2 yıllık görev süresinde yapılan çalışmaları anlattı Açıklaması
Kültür ve sanat alanında da pek çok yeniliği hayata geçirdiklerini açıklayan Arısoy, şunları kaydetti: "Kazlıçeşme Sanat, Zeytinburnu Mozaik Müzesi ve yeni güzelliğimiz olan Sanat Kütüphanesi'ni açtık. Benim için önemli bir çalışma olan Geleneksel Kağıt Üretim Atölyesi'nde medeniyet ve kültürümüzden gelen birikimi hayata geçiriyoruz.
Atölye - 08.04.2021
Paris'te 2017'den bu yana 1164 işletme, gösteriler ve Kovid-19 salgını nedeniyle iflas etti
Paris Belediyesi, Paris Ticaret ve Endüstri Odası ile Paris Şehir Planlama Atölyesinin ortaklaşa hazırladığı raporda, 2020'de başkentteki işletmelerin ve mağazaların sayısının 61 bin 541'e düştüğü belirtildi.
Atölye - 08.04.2021
Son dakika haberi... Amasya'da "Tek Ebeveynli Ailelerde Çocuk ve Kadının Güçlendirilmesi Çalıştayı" yapıldı
Tek ebeveynli ailelerin profilini belirleyerek, çocuk ve kadınların sosyal ve ekonomik olarak güçlendirilmesi yönelik projeler ürettiklerini anlatan Masatlı, şunları kaydetti: "Bir ailenin parçalanması ve çocukların anne veya babalarından ayrı büyümesi istediğimiz bir durum değildir ancak hayatın içinde, farklı sebeplerle bu tür durumlara rastlanması ve genellikle çocuğun ve kadının bu süreçten olumsuz etkilenmesi, devletimizi bir dizi tedbirler almak zorunda bırakmıştır. Bu konunun önemine istinaden bizlerde, Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) çerçevesinde yönetim kurulu üyesi olduğum Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının da desteğiyle, 2020 yılında 'Tek Ebeveynli Ailelerde Çocuk ve Kadının Güçlendirilmesi ve Kadın İstihdamını Artırılması Projesini' hayata geçirdik. Proje kapsamında hedef kitle olarak belirlenen ve tek ebeveyn olarak yaşayan kadınlara yönelik mesleki kurs ve atölyelerin açılması ve yapılan eğitimlerin ardından kadınlarımızın üretim sektöründe istihdamı amaçlanmıştır.
Atölye - 08.04.2021
Niğde'den dünyaca ünlü otomobil markalarına yedek parça ihraç ediliyor
İş arkadaşı Bülent Becerik ile aldıkları yaklaşık 30 bin liralık tazminatla bir torna ve matkabın olduğu somun üretim atölyesi kuran Özkan, aradan geçen 30 yılda işlerini büyüterek 55 kişiye istihdam sağladı.
Atölye - 08.04.2021
Ereğli'de Halk Kütüphanesi'nin temeli atıldı
Oprukçu, kütüphanenin bölümleriyle ilgili şunları aktardı: "İçerisinde taban alan 1017 metrekare, 100 metrekarelik bireysel çalışma alanı, 2 adet 83 metrekarelik grup çalışma alanı, 48 metrekarelik engelli birey çalışma alanı, 38 metrekarelik bebek kütüphanesi, 8 metrekarelik çocuk bakım odası, 142 metrekarelik çocuk bölümü, 55 metrekarelik süreli yayınların yer aldığı bir alan, mutfak, mutfak deposu ve terası ile 228 metrekarelik bir kafeterya, 52 metrekarelik eğitim sınıfı, toplam 34 metrekarelik bay, bayan tuvalet, mescitler, 21 metrekarelik toplantı odası, 436 metrekarelik okuma, araştırma salonu, 23 metrekarelik müdür odası, 19 metrekarelik memur odası, 42 metrekarelik kütüphaneciler odası, 300 metrekarelik lobi alanı, 17 metrekarelik haberleşme odası, 74 metrekarelik çocuk oyun odası, 73 metrekarelik ahşap atölyesi, 222 metrekarelik seminer salonundan oluşan bir kütüphane olarak, birçok ildeki kütüphanelerden daha büyük olacak.
Atölye - 08.04.2021
6. Kısadan Hisse Kısa Film Yarışması başvuruları başladı
Özcan, bu yıl İstanbul'da ve Anadolu'daki birkaç ilde ön değerlendirmeyi geçen kısa filmlerin gösterimlerini yapacaklarına dikkati çekerek, şunları kaydetti: "4 gün boyunca Kısa Film Günleri yapıyoruz. Gösterimlere ilave olarak usta isimlerle ustalık sınıfı eğitimleri ve söyleşiler yapmayı planlıyoruz. Bu yıl bir yenilik olarak da atölye çalışmalarımız olacak.
Atölye - 07.04.2021
"Ulusal Çocuk Besteciler Buluşması"nın yarışmanın finali, çevrimiçi olarak 23 Nisan'da
Müzikle ilgilenen çocukların yaratıcılığını geliştirmeyi ve beste yapmalarını teşvik etmeyi amaçlayan yarışmaya başvurular 12 Nisan'da sona eriyor. Bestecilik atölyesine katılım hakkı kazananların 15 Nisan'da açıklanacağı yarışmanın finali, çevrimiçi olarak 23 Nisan'da düzenlenecek.
Atölye - 07.04.2021
Kadın girişimcilerin kurduğu kooperatifin ürünleri Dijital Tarım Pazarı üzerinden pazarlanacak
Edirne Valiliği ve Havsa Belediyesinin katkılarıyla 2 yıl önce kurulan ve atölyelerinde erişte, tarhana, turşu ve kahvaltılık üreten kooperatif üyeleri, ev yapımı ürünlerini Tarım ve Orman Bakanlığının kurduğu DİTAP uygulaması üzerinden pazarlayacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Atölye Haberleri | Atölye Haber - Haberler - Sayfa 4 - Atölye haberleri, son dakika atölye haber ve gelişmeleri burada. Minyatür Sanatçısı Serap Onur, ikincilik ödülü kazandı!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.4.2021 13:33:27. #1.15#

title