Atölye Çalışmaları Başladı

Atölye Çalışmaları Başladı

UTİB 8. Ev Tekstili Tasarım Yarışması'nda finale kalan 10 isim tasarım atölyesine katılıyor.

Atölye Çalışmaları Başladı

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından, T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)işbirliği ile düzenlenen UTİB 8. Ev Tekstili Tasarım Yarışması'nın Jüri değerlendirmesi sonucunda ön elemeyi geçen 10 finalist belirlendi.Tasarım atölyesine katılmaya hak kazanan 10 yarışmacı, Yaratıcı Direktör Maarit Salolainen mentorluğunda çalışmalara başladı.

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından, T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliği ile 8.kez düzenlenenUTİB Ev Tekstili Tasarım Yarışması'nınonline başvuru süreci tamamlandı.Jüri üyeleri tarafınca yapılan değerlendirme sonucunda online elemeyi geçen 10 finalist, Finlandiya Aalto Üniversitesi Tekstil ve Tasarım Profesörü, Yaratıcı Direktör Maarit Salolainen mentorluğunda tasarım atölyesine katılma hakkı kazanarak tasarımlarının prototiplerini üretme şansını yakalayacak.Online elemeyi geçen 10 finalist ile başlayan atölye çalışmaları Tasarım Vakfı'nda 21 Nisan'a kadar devam edecek.

Arzu Kaprol ve Atıl Kutoğlu gibi moda ve tasarım dünyasına ışık tutan isimler tarafından değerlendirilerek finale kalan 10 isim; Abdülsamet Kılıç, Büşra Kahya, Büşra Yiğit, Ezgi Çavuşoğlu, Ezgi Vural, Fatma Korkmaz, Habibe Koyuncu, Hasan Oğuzhan Bektaş,İrem Atayakulol, Nuran Zarifoldu.

YURTDIŞINDA EĞİTİM İMKÂNI

Birincinin 10 bin TL ve portatif dokuma tezgâhı kazanacağı yarışmada ikinciye 7 bin 500, üçüncüye ise 5 bin TL para ödülü verilecek. Finalistler, Heimtextile 2019 fuarına katılım, RedDot Yarışması'na katılım, Desen Tasarım Eğitimi, Patent Sponsorluğu ve Ekonomi Bakanlığı'nın uygun görmesi haline yurtdışında eğitim imkânı kazanacak. Kazanan tasarımlar Türkiye Tasarım Haftası'nda sergilenecek.