Atm Hırsızları Son Anda Engellendi
Haberler » Güncel » Atm Hırsızları Son Anda Engellendi - Haber

Atm Hırsızları Son Anda Engellendi

Ankara'da ATM'yi soymaya kalkışan şahıslar, polis ekiplerince son anda engellendi.

Atm Hırsızları Son Anda Engellendi

Ankara'da ATM'yi soymaya kalkışan şahıslar, polis ekiplerince son anda engellendi. Araçla kaçmaya çalışan bir kişi otomobilin lastiğine ateş edilerek yakalanırken diğer zanlılar yaya olarak kaçtı. Olay, gece saatlerinde ilçesine bağlı Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Odabaşı Caddesi üzerindeki Güzeltepe Sitesi'ne gelen şahıslar, bahçe içinde bulunan ATM'yi soymaya kalkıştı. Arka kapıyı açarak ATM içine giren şahıslar, para haznesini açmaya çalıştıkları sırada alarm sistemi devreye girdi. Alarma aldırış etmeyen zanlılar, işlerini bitirmek için kasayı zorlamaya devam etti.


POLİS, ARACIN LASTİĞİNE ATEŞ EDEREK DURDURDU


Alarm ihbarını alan polis ekipleri, şahısları etkisiz hale getirmek için olay yerine doğru harekete geçti. Caddeye giren polis araçlarını fark eden zanlılar, panikleyerek dağıldı. İki kişi yaya olarak kaçarken, şüphelilerden biri 06 AEY 412 plakalı otomobille olay yerinden kaçmaya çalıştı. Polis ekipleri, otomobilin lastiğine ateş ederek aracı durdurdu. Yakalanan şahıs, kelepçelenerek gözaltına alındı. Şahsın, ATM'ye para çekmek için geldiğini söylediği öğrenildi.


Kaçan diğer zanlıların yakalanması için alarma geçen polis ekipleri, civarı didik didik aradı. Zanlıların kimliklerinin tespiti için çevredeki güvenlik kameralarının görüntüleri izlemeye alındı. Daha sonra adrese sevk edilen Olay Yeri İnceleme ekipleri, ATM ve ele geçirilen araç üzerindeki parmak izlerini aldı.


Olay hakkında soruşturma başlatıldı.


(Caner Ünver/İHA)

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler