Atletizmde Büyük Başarı

Atletizmde Büyük Başarı

Atletizmde Avrupa Uluslar Kupası 2. Lig (B) Grubu'nda Mücadele Eden Türkiye, Bayanlarda ve Erkeklerde Takım Halinde Birinci Oldu.

Atletizmde Büyük Başarı

Atletizmde Avrupa Uluslar Kupası 2. Lig (B) Grubu'nda mücadele eden Türkiye, bayanlarda ve erkeklerde takım halinde birinci oldu.

Bosna Hersek'in Zenica kentinde 2 gündür devam eden yarışlar sonunda Türkiye, bayanlarda 254 puan, erkeklerde ise 232 puanla birinci olarak, gelecek yıl Birinci Lig'de mücadele etme hakkı kazandı.

Yarışmaların ikinci günü büyük çekişmeye sahne olurken, Milli Takım sporcuları, en büyük rakipleri Hırvatistan'a bayanlarda 8, erkeklerde ise 6 puan fark atarak birincilik kürsüsüne çıktılar.

Takım sıralamasında, bayanlarda Hırvatistan ikinci, İsviçre üçüncü olurken, erkeklerde Hırvatistan ikinci, Kıbrıs Rum Kesimi ise üçüncülüğü elde etti.

Türkiye, bayanlarda ve erkeklerde 20'şer branşta yapılan yarışlarda, 13'er ülke takımını geride bırakma başarısı gösterdi.

Türk Milli Takımı atletleri, yarışların ikinci gününde bayanlar ve erkeklerde toplam 6 birincilik elde etti.

Bayanlar 100 metre engellide Nevin Yanıt, 13.18'lik zamanıyla birinci olurken, Elvan Abeylegesse, 5 bin metrede 15:59.15 ile mücadeleyi ilk sırada tamamladı. Gülle atmada ise Filiz Kadoğan, 15.82'lik derecesiyle birinciliği elde etti.

Erkeklerde ise Halil Akkaş, 3 bin metre engellide 8:41.41 ile birinci olurken, 800 metrede Serhat Polat, 1:54.31'lik zamanıyla 3 bin metrede ise Kemal Koyuncu, 8:16.61 ile ilk sırayı kimseye kaptırmadı.

Milli atletler ayrıca, bayanlarda 3 ikincilik, 2 üçüncülük ve 1 de dördüncülük elde ederken, erkeklerde 1 ikincilik, 2 üçüncülük, 1 dördüncülük, 2 altıncılık ve 1 sekizincilik aldı.

Yarışlar sonrasında, bayanlarda ve erkeklerde zirvede yer alan Türk Milli Takımı sporcuları büyük sevinç yaşadı.

Kaynak: AA