Atletizm: 20 Yaş Altı Kulüpler Birinci Kademe Yarışmaları

20 Yaş Altı Atletizm Ligi Kulüpler Birinci Kademe Yarışmaları, Kütahya'da yapıldı.

20 Yaş Altı Atletizm Ligi Kulüpler Birinci Kademe Yarışmaları, Kütahya'da yapıldı.

Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından Turkcell sponsorluğunda Halil Akkaş Stadı'nda 19 dalda düzenlenen ilk kademe yarışmalarında 11 kadın, 16 erkek takımı mücadele etti.

Yarışmalar sonucunda kadınlarda Fenerbahçe, ENKA, Beşiktaş, Bursa BŞB, Tokat Anadolu Gençlik, Adana Seyhan Belediyespor, Samsun Atakspor ve Kayseri Erciyes Doruk Gençlik kulüpleri final yarışmalarına katılmaya hak kazandı.

Erkeklerde ise Fenerbahçe, ENKA, Galatasaray, İstanbul BBSK, Adana Seyhan Belediyespor, Kocaeli BŞB Kağıtspor, İzmir Konak Belediyesi ve Kayseri Gençlik Spor Etkinlikleri Kulübü final yarışlarına katılmaya hak kazandı.

TAF Başkanı Fatih Çintimar, sezonun ilk açık pist yarışmalarını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yarışmaların büyük mücadelelere sahne olduğunu belirten Çintimar, şöyle konuştu:

"Kütahya'da düzenlenen yarışmalar sonucunda dereceye giren ilk 8 takımla yola devam edilecek. Diğer takımlar ise elenecek. Daha sonraki kademeler sonunda şampiyon olan takımda Avrupa Kulüpler Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek. Hedefimiz Avrupa ve dünya şampiyonalarında daha başarılı sonuçlar elde etmek olacak."

U20 Atletizm Ligi'nin finali 16 Ağustos'ta Denizli'de yapılacak.

Kaynak: AA
YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.