Atlantik Eğitim Kurumları'nın Yeni Kampüsünün Temeli Atıldı
Haberler » Güncel » Haber

Atlantik Eğitim Kurumları'nın Yeni Kampüsünün Temeli Atıldı

Atlantik Eğitim Kurumları, Ankara İncek'teki Yeni Kampüsünün Temelini Geniş Bir Katılımla Attı.

Atlantik Eğitim Kurumları'nın Yeni Kampüsünün Temeli Atıldı

Atlantik Eğitim Kurumları, Ankara İncek'teki yeni kampüsünün temelini geniş bir katılımla attı.

18 bin metrekare kapalı alana sahip kampüste Anadolu, Fen ve Sosyal Bilimler Liseleri bir arada olacak.

Temel atma törenine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve eşi Nevin Gökçek ile işadamı Akın İpek, Ülkü Ulusoy, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Altan Raşit Civan, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları ve çok sayıda davetli katıldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, temel atma töreni öncesinde yaptığı konuşmada, okulların önemine vurgu yaparak, "Dünyanın bir tarafında okullarımız büyük adımlar atıyor. Dünyanın neresine gitsem son derece mükemmel eserler ve o eserlerin yetiştirdiği ürünleri görüyor ve gurur duyuyorum." dedi. Gökçek, konuşmasında okulların kurulmasına öncelik edenlere sonsuz teşekkür ettiğini belirterek şöyle konuştu: "Bu büyük düşünceye yol gösteren değerli büyüğümüze şükranlarımızı defaatle ifade etmemiz gerekiyor. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah, ona uzun ömür versin, sıhhat versin; inşallah daha güzel eserleri görmeye ona nasip etsin."

Eğitimci yazar Hüseyin Kara da çocuk eğitiminde okulların dışında ailenin de önemine işaret etti. Atlantik Eğitim Kurumları Genel Müdürü İlhan Yerli ise okullarının 7. yılını geride bıraktığını hatırlatarak, bu kısa süre içinde Atlantik Eğitim Kurumları'ndaki öğrencilerin gerek yurt içi gerekse yurt dışında önemli başarılara imza attığını vurguladı. Yerli, Ankara'da Mamak Doğukent ve Akdere tarafında da yeni okullarının hizmete gireceğini ve İncek'te uluslararası okul kurulacağını söyledi. Konuşmaların ardından davetliler, okulun temelini atmak için ilk harcı attı. Temel atma töreninde Hoşdere Samanyolu folklor grubu ilköğretim öğrencileri de bir gösteri sundu.

3 LİSE TÜRÜ DE BİR ARADA OLACAK

İncek'te temeli atılan yeni okulda 800 öğrenci eğitim görecek. 18 bin metrekare kapalı alana sahip okulda Anadolu, Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi bir arada olacak. Yurt binası, bilimsel amaçlı 4 laboratuar, 30 derslik, 2 anfi derslik, kütüphane, kafetarya, yemekhane, kapalı spor salonu da yeni kampüste yer alacak. Akıllı tahta sistemiyle donatılacak sınıflarda en modern imkanlarla eğitim verilecek. Ayrıca açık spor ve gezinti alanları ile sosyal imkanlarıyla öğrencilerin her türlü ihtiyacı da karşılanabilecek. (CİHAN)