17 Yaşındaki Genç Kendini Astı; 15 Yaşındaki Genç İse İntihardan Son Anda Kurtarıldı!

17 Yaşındaki Genç Kendini Astı; 15 Yaşındaki Genç İse İntihardan Son Anda Kurtarıldı!

Şanlıurfa'da aynı gün yaşanan iki intihar vakasında, 17 yaşındaki genç kendini tavana asarak yaşamını yitirirken, 15 yaşındaki başka bir genç ise 5. kattan atlamak üzereyken kurtarıldı.

Şanlıurfa'da aynı gün içerisinde iki ayrı intihar vakası yaşandı. İlk vaka 17 yaşındaki bir gencin ölümüyle sonuçlandı. İkinci olayda ise 5. kattan atlamaya çalışan 15 yaşındaki genç, itfaiye amiri tarafından son anda kurtarıldı.

BUNALIMA GİRDİ, KENDİNİ TAVANA ASIP İNTİHAR ETTİ

İlk olay, öğle saatlerinde Haliliye ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi'nde yaşandı. Bilinmeyen bir nedenle bunalıma girdiği belirtilen 17 yaşındaki Mehmet Fatih P, evde yalnız olduğu sırada tavana bağladığı iple intihar etti. Odaya giren yakınlarının bulduğu gencin cesedi, yapılan incelemenin ardından otopsi için Şanlıurfa Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

YURDA GİTMEK YERİNE ÖLMEK İSTEDİ

İkinci olay ise, Karaköprü ilçesine bağlı Esentepe Mahallesi'nde yaşandı. İddiaya göre, 15 yaşındaki Muhammed isimli genç, annesi ile babasının ayrılması üzerine yurda verileceği korkusuyla intihar etmeye kakıştı. Bir binanın 5'inci katına çıkarak intihar girişiminde bulundu. Polisin ve itfaiye ekipleri gencin atlama ihtimaline karşı çevrede güvenlik önlemi alırken olay yerinde bir sağlık ekibi de hazır bekletildi.

İTFAİYE AMİRİ GENCİN ÜZERİNE ATLAYARAK SON ANDA KURTARDI

Çatıya uzatılan itfaiye merdiveniyle gencin yanına giden itfaiye amiri, aşağı inme konusunda ikna etmeye çalıştı. Uzun süren çabalar sonucu ikna olmayan genci, bir anlık dalgınlığından faydalanan itfaiye amiri çekerek kurtardı. Ambulansa bindirilen genç, polis eşliğinde hastaneye götürüldü.

Her iki olayla ilgili soruşturma sürüyor.