Atina: Yunanistan'da Aşırı Yağışlar

Atina: Yunanistan'da Aşırı Yağışlar

Yunanistan'da Aşırı Yağışlar Selanik Kenti'nden Sonra Akşam Saatlerinde Ülkenin 5. Büyük Kenti Volos'u da Vurdu. Skiathos Adası'ndaki Otellerden Birinde Bulunan 150 Yabancı Turistin Hayatının Tehlikede Olduğu da Bildirildi.

Atina: Yunanistan'da Aşırı Yağışlar

Yunanistan'da aşırı yağışlar Selanik Kenti'nden sonra akşam saatlerinde ülkenin 5. büyük kenti Volos'u da vurdu. Skiathos Adası'ndaki otellerden birinde bulunan 150 yabancı turistin hayatının tehlikede olduğu da bildirildi.

Yunanistan'ın 5. büyük şehri Volos, sular altında. Şehir merkezinde sel suları 1.5 metreye ulaşmış durumda ve bölgede kurtarma çalışmaları helikopter ve teknelerin yardımı ile gerçekleşiyor. Akşam saatlerinde 165 kişi evlerinden son anda çıkarılarak boğulmaktan kurtarıldı. 400 ev ise sular altında kaldı. İlde 5 bin küçükbaş hayvanın da telef olduğu ifade edildi. İtfaiye ve polis güçleri, şehir merkezinden ve köylerden gelen yardım telefonlarına yetişmekte oldukça zorlanıyor. Volos Şehri'nin hastanesinde de zemin katının sular altında olduğu ve hastaneni çatısının akmaya başladığı belirtiliyor. İçişleri Bakanlığı bölgeyi 'afet bölgesi' olarak niteledi.

ANT 1 Televizyonu'nun haberine göre, Ege Denizi'nin batısında bulunan Skiathos Adası'ndaki otellerin birinde bulunan 150 yabancı turistin hayatı tehlikede. Aynı adada 1 kişinin sel sularında sürüklenerek kaybolduğu belirtiliyor. Bölgeye Süper Puma kurtarma helikopterler gönderildi.

Yunanlı meteorologlar, akşam saatlerinde hava şartlarının daha da kötüye gideceğini ve yağmurun güneye kayarak Atina'yı da etkisi altına alacağını belirtti ve hem halkı hem de yetkilileri olası felakete karşı uyardı. Gerekli önlemlerin alınması için Yunanistan İçişleri Bakanlığı'nın toplantı halinde olduğu da bildirildi.