Atina'da Yaşayan Ermeniler, Hrant Dink Suikastını Protesto Etti

Atina'da Yaşayan Ermeniler, Hrant Dink Suikastını Protesto Etti

Atina'da Yaşayan Ermeniler, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in Öldürülmesini, Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği Önünde Protesto Etti.

Atina'da Yaşayan Ermeniler, Hrant Dink Suikastını Protesto Etti

Atina'da yaşayan Ermeniler, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesini, Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği önünde protesto etti.

Yunanistan'ın başkenti Atina'daki Türk Büyükelçiliği önünde toplanan bir grup Ermeni, Dink'in İstanbul'da öldürülmesini protesto edip, olayı kınadıkları açıklamasında bulundu. Yapılan açıklamalardan sonra göstericilerden bir grup, hazırladıkları bildiriyi ve Ermeni bayrağını büyükelçiliğin kapısına asmak isteyince, Yunanlı polisler tarafından engellendi. Yunan Polisi, bildirinin ve Ermeni bayrağının elçiliğin karşı tarafına dahi asılmasına izin vermeyince, göstericiler bildiriyi elçilik yakınlarında bir ağaca astı. Göstericiler daha sonra, "Faşist Türkler", "Katil Türkler", "Yeni Bir Katliama Hayır", "Katliamcı Türkler" sloganları attı. Dink'in adına 1 dakika saygı duruşunda bulunan gösterici grup, daha sonra hep bir ağızdan milli marşlarını okudu.

Türkiye'den sözde Ermeni soykırımını kabul etmesini talep eden gösterici grup, bir süre sonra büyükelçilik önünden ayrıldı.

(ES-OYK-OYK-OK-D)